Proszę o pomoc w uratowaniu nalewki

Dyskusja ogólna o wytwarzaniu nalewek i ich przyrządzaniu...

Autor tematu
paprykarz18
1
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 7 lis 2014, 13:52

Post autor: paprykarz18 »

Dzień dobry,

Zawsze robiłem cytrynówkę / pomarańczówkę w ten sam sposób. Utartą skórkę cytrusów wraz z ich drobno pokrojonym miąższem i odrobiną cukru zalewałem spirytusem. Po tygodniu przelewałem przez pieluchę, wyciskałem miąższ i pyszna nalewka była gotowa do picia. Jeżeli była za mocna (bo dodałem za mało owoców w stosunku do ilości spirytusu), całość trochę rozcieńczałem wodą przegotowaną.

Dzisiaj (po roku przerwy) zrobiłem tak samo. Nalewki nie da się pić. Odrzuca zapach i smak spirytusu. On jest tak intensywny, że zabijał smak pomarańczy, więc dodałem trzy cytryny i cukru. Dalej to samo. Tego nie da się pić.

Podobny problem miałem z tym samym spirytusem z eksperymentalną jeżynówką. Świeżo zebrane maliny zalewałem spirytusem, dodawałem niewiele cukru i zalewałem spirytusem. Wychodziło doskonale. Nalewka była pyszna. Jeżyny jakby nie chciały się przegryźć ze spirytusem. Nalewka stoi w piwnicy od pół roku - nie mam pomysłu, jak ją uratować.

Pomożecie? Doradzicie coś? Pokierujecie?
promocja
Awatar użytkownika

olo 69
650
Posty: 692
Rejestracja: sobota, 8 maja 2010, 08:02
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 72 razy
Re: Proszę o pomoc w uratowaniu nalewki

Post autor: olo 69 »

A co to za spirytus? Wódka z niego jest łagodna w smaku?
Pozdrawiam,olo 69
Awatar użytkownika

drgranatt
1900
Posty: 1909
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 208 razy
Re: Proszę o pomoc w uratowaniu nalewki

Post autor: drgranatt »

Nie wiem czy dobrze ale ja nigdy nie zalewam owoców spirytusem. Najpierw zasypuje cukrem a otrzymany sok rozcieńczam spirytusem o mocy 70% w stosunku 50:50. Pozostałe owoce zalewam 2x wódką ok. 40% i wszystko razem mieszam. Wychodzi zawsze super. Dozuję tylko ilość cukru w zależności czy nalewka ma być słodsza czy bardziej wytrawna.
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wytwarzanie Nalewek”