Prosty pot still-szybkowar-deflegmator -chłodnica

Podstawowe, klasyczne destylatory.

maxis
5
Posty: 8
Rejestracja: piątek, 13 mar 2015, 20:10
Podziękował: 1 raz

Post autor: maxis »

Radziłbym psocić przy pierwszym razie do 40%, a za drugim max do 50% a najlepiej do 60. Dużo zyskasz na zapachu i smaku. Resztę oczywiście do pogonów i ponownej destylacji. Mi ,przy pierwszej destylacji (szklany PS z rurkami szklanymi i spreżynkami miedzianymi), wychodzi max 75% a przy drugiej 87 i długo się utrzymuje, po czym gwałtownie spada % ale jest tego już niewiele (na 9l gotowego 85% trunku mam ok 3l pogonów do przerobienia ponownie a z tego jeszcze ponad litr odzyskam). Znajomy polecił mi dodać do drugiego gotowania suszone skórki pomarańczy i powiem, że dużo poprawia to zapach i ciut smak. Wielkiego doświadczenia nie mam ale każdy, kto próbował, nie odmawiał kolejnego kieliszka, więc chyba wychodzi znośnie( dot. przepalanki) .
alembiki

Autor tematu
darx
5
Posty: 8
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2015, 08:10
Re: Prosty pot still-szybkowar-deflegmator -chłodnica

Post autor: darx »

Mam zamiar przyspawać na stałe pokrywę szybkowaru. Do niej przez flansze doczepić deflegmator. Przez dekiel deflegmatora mogę wsadzić małą chłodniczkę. I tutaj mam pytanie. Czy chłodniczka w deflegmatorze ma mieć niezależne chłodzenie czy można ją wpiąć w powrót chłodnicy głównej ?
Awatar użytkownika

ramzol
1300
Posty: 1311
Rejestracja: poniedziałek, 18 lis 2013, 11:10
Krótko o sobie: hymm?? lubię wszystko co samemu zrobię.
Wkładam w to dużo serducha.
Staram się korzystać z życia pełnymi garściami i co chwilę
znajduję nowe hobby, zostają tylko te,
które sprawiają mi radochę.
Ulubiony Alkohol: wódki smakowe, wino wytrawne
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: poznań
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 198 razy
Re: Prosty pot still-szybkowar-deflegmator -chłodnica

Post autor: ramzol »

Niezależne chłodzenie pozwoli wyregulować % kapiący z chłodnicy a drugie wejście wody temperaturę kapiących %, jak masz papugę to się przyda. Podłączając tak jak piszesz z chłodnicy głównej też da radę. Przeczytaj ten temat na pewno się przyda, bo masz zamiar zbudować CM'a
http://alkohole-domowe.com/forum/cm-lm- ... t2945.html
I zajrzyj tu, cały temat jest ciekawy http://alkohole-domowe.com/forum/miedzi ... ml#p112686
Jak mogę to pomogę, ale zaznaczam byle czego nie piję.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria destylatorów Pot-Still”