Proste wino z ryżu dla początkujących

Wina, które wykonuje się porą, gdy nie ma łatwego dostępu do świeżych owoców i soków...

Anubis
200
Posty: 220
Rejestracja: piątek, 10 lut 2012, 17:14
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy

Post autor: Anubis »

Właśnie zabutelkowałem rocznego vermouth'a , ktoś kiedyś pisał że to wino jest najsmaczniejsze gdy ma mniej niż rok i chyba się z tym zgadzam, próbowałem je gdy miało ok 7 miesięcy i teraz. W tedy było bardziej złożone, można było wyczuć większość przypraw w tym przyjemny lekko goryczkowaty rozmaryn teraz wino jest gładkie, mniej słodkie, bardziej kwaskowate i czuć mocniej goździki, jest dobre ale świeże było lepsze :) ciekawe jak zmieni się bukiet w miarę leżakowania.
koncentraty wina

anderan
1
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 18 lut 2016, 22:32
Re: Proste wino z ryżu dla początkujących

Post autor: anderan »

Witam Szanownych Forumowiczów!

Jako,że jest to mój pierwszy post, witam i pozdrawiam raz jeszcze.
Jak do tej pory problemy jakie napotykałem, były poruszane na forum wiec wyszukiwałem i już.

A teraz hmm. Więc tak od jakiegoś już czasu robię wino z ryżu zawsze te same ilości, składniki i ostatnie nastawiłem 28/06 i zmieniło kolor na herbaciany, a zawsze było jasne (białe).
Co może być tego przyczyną?? Czytałem, że jak się dodaje owoce, ale ja nie dodawałem.

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony wtorek, 21 cze 2016, 06:43 przez Emiel Regis, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: konieczne poprawki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wina Różne”