Prośba o pomoc w wyborze destylatora

Zbiór podstawowych wiadomości dla początkujących destylerów.

t1o9m8e6k
50
Posty: 93
Rejestracja: piątek, 22 lip 2011, 14:35
Ulubiony Alkohol: likier kawowy
Status Alkoholowy: Producent Nalewek

Post autor: t1o9m8e6k »

Kilka lat temu miałem podobne dylematy. Najpierw kupiłem na Allegro formę "wieszaka". Z nikim nie konsultowałem tego zakupu. Oczywiście kolumna z KO i naszymi "kochanymi" odstojnikami. Przy prowadzeniu procesu próbowałem udoskonalać własny urobek. Dodałem wypełnienie miedziane, inaczej odbierałem przedgony... bla. bla. bla. Wkurzyłem się i kupiłem "profesjonalistyczną" kolumnę rektyfikacyjną od Zygmunta, która była już kilkukrotnie przerabiana zgodnie z panującymi standardami (bufor, OVM, OLM). Dlaczego o tym piszę? Ponieważ apetyt rośnie w miarę jedzenia. Tak było w moim przypadku. Myślałem, że ten wieszak wystarczy na długie lata. Nie wystarczył.
Gdybym dzisiaj musiał kupić pot-still to wybrałbym... właśnie, który? Z dużym prawdopodobieństwem miedziany, ale poniższy:
http://destylatorymiedziane.pl/pl/desty ... laczace_do
Wielkość kega, wypełnienie czy rodzaj grzania (wg mnie wyłącznie grzałki) to indywidualna sprawa kupującego.
Ten od kuli:
http://stalowkasklep.pl/potstill-ps60g1-p-783.html
też jak najbardziej do zaakceptowania. Obydwa mają możliwość rozbudowy do "pełnoprawnej" kolumny rektyfikacyjnej. Zaczynasz destylować na pot-stillu, a po pewnym czasie stwierdzasz: chcę więcej. Najlepiej 96,5% bezwonny i neutralny w smaku. I jesteś w domu, ponieważ bazę do rozbudowy posiadasz. Można w ten sposób zaoszczędzić sporo $$$
Podpisuję się pod postami wyżej: nie powielajcie naszych błędów, kupujcie rozważnie, aby nie wydawać bezsensownie pieniędzy.
Pozdrawiam! :D
Niedawno przeczytałem w gazecie, że picie alkoholu jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Doszedłem do wniosku: gra nie jest warta takiego ryzyka. Dlatego przestałem czytać gazety.
Awatar użytkownika

mshpl
30
Posty: 33
Rejestracja: piątek, 24 lip 2009, 15:17
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Re: Prośba o pomoc w wyborze destylatora

Post autor: mshpl »

A czy ktoś uźywa np kolumny i dodatkowo ma pot stilla do smakówek? Czy lepiej pracyje się ze smakówkami na kolumnie czy na pot stillu? Mam kolumnę ale denerwuje mnie to wyjmowanie i wkładanie sprężynek (kolumne mamy w 3 osoby i trzeba co chwilę wyjnować i wkładać).

Jaki byłby koszt odpowiedniego pot stilla mając kega na tri clamp z grzałkami itp. I czy do takiego pot stilla do owocówek / zbożówek trzeba w pot stillu mieć jakieś wypełnienie? Czy sama rura miedziana?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Niezadowolenie jest oznaką ambicji. Jest paliwem, które podtrzymuje ogień.

jpiwek
300
Posty: 310
Rejestracja: środa, 19 mar 2014, 12:43
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 48 razy
Re: Prośba o pomoc w wyborze destylatora

Post autor: jpiwek »

Ja sobie kupiłem od zygmunta przystawkę samą i używam jej z dolną częścią kolumny bez wyjmowania z niej sprężynek. Znacznie większe tempo odbioru. Przydatne przy łiskaczu, ryżu i do strip'ingu.

t1o9m8e6k
50
Posty: 93
Rejestracja: piątek, 22 lip 2011, 14:35
Ulubiony Alkohol: likier kawowy
Status Alkoholowy: Producent Nalewek
Re: Prośba o pomoc w wyborze destylatora

Post autor: t1o9m8e6k »

Posiadam wyłącznie kolumnę rektyfikacyjną. Jeśli miałbym bawić się w smakówki to działałbym systemem LM lub OLM - odkręciłbym go mocniej żeby mniej %%% powracało na wypełnienie. W takim przypadku destylat jest słabszy, ale bardziej czuć aromaty. Wg mnie nie ma potrzeby posiadania kolumny rektyfikacyjnej i pot-stilla. Regulując zaworek LM/OLM decydujesz co chcesz uzyskać. Ja zawsze przeprowadzam proces, aby uzyskać czysty i neutralny w zapachu produkt 96,5%, który jest dla mnie bazą do wódek smakowych, nalewek i likierów.
Co do ceny to pytaj Zygmunta. Wyjaśni Ci wszystko i podpowie najlepsze rozwiązanie będące zgodne z Twoimi oczekiwaniami. Sama miedź/rura miedziana to przede wszystkim wyłapywanie związków siarkowych odpowiadających za zapach zgniłych jaj. A co do wypełnienia to warto zastosować chociażby zmywaki. Ja jednak wolałbym dorzucić trochę grosza i kupić sprężynki pryzmatyczne z KO. Po pierwsze mają lepszy parametr P/V chociaż przy destylatorach prostych nie jest on aż tak bardzo istotny, ale w głowie świtałaby mi myśl: jeśli jednak zdecyduję się na rozbudowę do kolumny rektyfikacyjnej to sprężynki będą pasować idealnie.
Niedawno przeczytałem w gazecie, że picie alkoholu jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Doszedłem do wniosku: gra nie jest warta takiego ryzyka. Dlatego przestałem czytać gazety.

Szlumf
2000
Posty: 2384
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 631 razy
Otrzymał podziękowanie: 584 razy
Re: Prośba o pomoc w wyborze destylatora

Post autor: Szlumf »

mshpl pisze:A czy ktoś uźywa np kolumny i dodatkowo ma pot stilla do smakówek?............
Jaki byłby koszt odpowiedniego pot stilla mając kega na tri clamp z grzałkami itp.
Ja używam zwykłej kolumny do spirytusu a kolumny półkowej do smakówek. Masz już kocioł i głowicę. Potrzebujesz 3 do 5 półek. Jak będziesz robił samodzielnie to koszty najprostszych ale w pełni funkcjonalnych będą od 300 do 500zł.
Awatar użytkownika

rekinek
50
Posty: 89
Rejestracja: piątek, 9 paź 2015, 01:34
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 7 razy
Re: Prośba o pomoc w wyborze destylatora

Post autor: rekinek »

Wita ja mam coś podobnego jak sprzęt ZYGMUNTA tylko z płaszczem wodnym na deflegmatorze i robię na nim zajebiste smakowe i cukrowe trunki, z płaszczem wodnym po stabilizacji leci od początku do końca procesu ponad 94% czyściochy i poco mi kolumna za parę tysi. Ważne jak sprzętem operujesz.

t1o9m8e6k
50
Posty: 93
Rejestracja: piątek, 22 lip 2011, 14:35
Ulubiony Alkohol: likier kawowy
Status Alkoholowy: Producent Nalewek
Re: Prośba o pomoc w wyborze destylatora

Post autor: t1o9m8e6k »

rekinek - czy możesz wrzucić jakąś fotkę swojej aparaturki?
Niedawno przeczytałem w gazecie, że picie alkoholu jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Doszedłem do wniosku: gra nie jest warta takiego ryzyka. Dlatego przestałem czytać gazety.
Awatar użytkownika

rekinek
50
Posty: 89
Rejestracja: piątek, 9 paź 2015, 01:34
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 7 razy
Re: Prośba o pomoc w wyborze destylatora

Post autor: rekinek »

Witam oto mój sprzęcik .
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

zawal_zwal
2
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 7 lip 2016, 20:02
Re: Prośba o pomoc w wyborze destylatora

Post autor: zawal_zwal »

Witam serdecznie :) Chciałem podpiąć się pod temat i zasięgnąć opinii ekspertów odnośnie wyboru sprzętu do psocenia. Budżet jakim dysponuje to ok. 1500zł +/-. Głównie chciałbym puszczać nastawy owocowe, okazjonalnie cukrówkę. Przeczytałem już setki postów i mam nadal mętlik jeśli chodzi o wybór odpowiedniego destylatora. Proszę o podpowiedź i ewentualnie wskazanie godnych polecenia "producentów"

mir977
2
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 25 paź 2013, 15:30
Podziękował: 3 razy
Re: Prośba o pomoc w wyborze destylatora

Post autor: mir977 »

Panowie próbuje otworzyć własny wątek ale coś ciągle jestem blokowany, więc napisze tutaj zapytanko.mam doswiadczenie w pędzeniu na zwykłym sprzęcie typu odstojniki i sama chłodnica.obecnie jestem po samodzielnym wykonaniu kolumny 110 cm i średnicy 61 cm,z trzema zimnymi palcami.połączone to będzie oczywiście z kaną nierdzewną i chłodnicą również z nierdzewki.Chce wykonywać dobry i czysty bimberek(żadne tam smakówki).no i myśle o wypełnieniu całej kolumny miedzią.Czy to dobry pomysł i czy kolumne wypełnia się całą włącznie z zimnymi palcami,bo jakoś tego nie moge znaleść w necie.dzięki za podpowiedzi.

Mod.
Pisz z poszanowaniem zasad pisowni!

silvio2007
300
Posty: 330
Rejestracja: wtorek, 7 lut 2012, 19:58
Krótko o sobie: Jestem spoko człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: własny
Status Alkoholowy: Bimbrownik
Lokalizacja: Kaszuby
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 35 razy
Re: Prośba o pomoc w wyborze destylatora

Post autor: silvio2007 »

Kolego mir977, pieprzysz się ze sprzętem sprzed pół wieku, z odstojnikami. Dojrzałeś do zmiany sprzętu i co? Chcesz zainwestować w ZP? Ja zaczynałem od zimnych palców, które sam wykonałem, było ok, ale od trzech lat używam Aabratka i nigdy więcej nie wrócę do paluchów. Można powiedzieć, że Aabratek jest sprzętem niemal bezobsługowym w porównaniu do ZP. Jeśli cię przerażają koszty zakupu gotowej kolumny to napisz do mnie w wiadomości prywatnej dam ci namiary na niedrogiego gościa.
I nie wracaj nawet do tematu zimnych palców

kons18
2
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 19 lip 2016, 22:37
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Prośba o pomoc w wyborze destylatora

Post autor: kons18 »

Witam wszystkich.Przede mną również wybór pierwszego sprzętu do destylacji.Z tego co dotychczas przeczytałem na forum wyciągnąłem wniosek : za jakość trzeba zapłacić.Wybór padł na kolumnę typu Aabratek z dodatkową chłodnicą Liebiega do systemu VM. Konkretny sprzęt znalazłem na OLX http://olx.pl/oferta/destylator-aabrate ... 7SHvt.html.Może opis jest nie do końca precyzyjny,ale w skład wchodzi keg 50 l wraz z grzałkami 2x2000W,kolumna 140cm wraz z chłodnicą Liebiega do systemu VM oraz zaworki tak jak na zdjęciach.Trzeba jeszcze dokupić wkłady miedziane.Proszę o opinie czy to dobra cena jak na ten sprzęt?
Awatar użytkownika

mati881203
5
Posty: 8
Rejestracja: niedziela, 26 lip 2015, 18:38
Krótko o sobie: ....
Ulubiony Alkohol: Każdy zrobiony nie przez konsorcjum
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 2 razy
Re: Prośba o pomoc w wyborze destylatora

Post autor: mati881203 »

Koledzy i ja dołączam swoja prośbę odnośnie zakupu aparatury, razem z kumplem chcemy przeznaczyć na ten cel ~1000pln i teraz moje pytanie na co sie zdecydować?
Domyślam się ze z czasem każdy z Was zaczął udoskonalać swój sprzęt, dodawać różne rzeczy itp. Nam zależy na tym aby w tej cenie kupić solidną bazę na której rozpoczniemy swoje eksperymenty i posłuży nam przez jakiś czas.
Zapewne w będziemy chcieli zrobić jakąś cukrówkę, zbożówkę, owocówkę może jakby była możliwość śliwowicę. Przeglądając forum i portale aukcyjne ja jako laik w tym temacie jedyne co nabrałem to mętlik w głowie. Jaki Keg wybrać czy ogrzewany gazem czy elektrycznie? Jakie są różnice? Osobiście chyba wolałbym aby był ogrzewany gazem na taborecie. Z góry dzięki wszystkim za zainteresowanie tematem i odpowiedź.
Awatar użytkownika

robert4you
950
Posty: 951
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 18:43
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Prośba o pomoc w wyborze destylatora

Post autor: robert4you »

Najlepsze wyjście na początek to coś podobnego do kolumny z postu powyżej. Grzanie obowiązkowo elektryczne. Niestety 1 tyś pln może być mało.
************************************************************************

kaczor189
10
Posty: 19
Rejestracja: niedziela, 14 sie 2016, 17:52
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Prośba o pomoc w wyborze destylatora

Post autor: kaczor189 »

Cześć :) posiadam w domu taką oto kolumnę ojca https://destylacja.com/pl/p/DESTYLATOR-MIDI-30-PLUS/8, chyba CM ze wspólnym obiegiem cieczy chłodzącej, wódeczka leci z tego bardzo dobra, 95%. Osobiście chciałbym zacząć przygodę z whisky ale niestety na tym sprzecie mi się to nie uda. Zastanawiam się czy dokupić np. coś takiego http://stalowkasklep.pl/potstill-ps60g1-p-783.html ( miedziany potstill który był tutaj proponowany nie nadaje się dla mnie ponieważ mam kega do powyższej kolumny ze złączem sms) do produkcji whisky i innych smakowych wódek, czy może oddać w rozliczenie to co mam z tatą i kupić jeden sprzęt na którym zrobię i whisky i dobry spiryt ? Czytałem że z CM, zimne palce, lecą najlepsze smakowe, ale jak z dobrym spirytem ? Takie coś: https://destylacja.com/pl/p/DESTYLATOR-MEGA-30/15 a może aabratek https://destylacja.com/pl/p/DESTYLATOR- ... lumna/2086 ?

Kapusta
5
Posty: 7
Rejestracja: niedziela, 21 sie 2016, 20:44
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Prośba o pomoc w wyborze destylatora

Post autor: Kapusta »

Podłączę się pod temat ;) Przeglądam strony różnych sklepów i trafiłem na destylatorymiedziane.pl. Później się okazało, że sklep należy do Zygmunta z tego forum. Jako, że jestem kompletnym laikiem chcę poznać wasze opinie na temat Kolumny Elite http://destylatorymiedziane.pl/pl/kolum ... -lmvm.html
Co o tym sądzicie, czy będzie to dobry zakup dla początkującego? Chcę od razu kupić coś porządnego, a nie bawić się w szybkowary i inne badziewia.

Zbynek80
750
Posty: 779
Rejestracja: środa, 26 gru 2012, 03:09
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: Prośba o pomoc w wyborze destylatora

Post autor: Zbynek80 »

Skoro jesteś takim totalnym laikiem to poczytaj troszkę rozejrzyj się za sprzętem i zastosowanymi rozwiązaniami, popatrz na ceny i może sam sobie odpowiesz. Napisz też co chciałbyś robić, czy głównie czysty spirytus czy też smakówki itd ? No i czy chcesz koniecznie miedź a może jednak k.o
Według mnie w/w kolumna jest zdecydowanie za droga jak na zastosowane rozwiązania itd.

Kapusta
5
Posty: 7
Rejestracja: niedziela, 21 sie 2016, 20:44
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Prośba o pomoc w wyborze destylatora

Post autor: Kapusta »

Chcę robić 96% oraz ewentualnie śliwowice. Nie upieram się koniecznie przy miedzi, ale jak dotąd to polecano mi ją.
Awatar użytkownika

arturro009
10
Posty: 10
Rejestracja: czwartek, 22 wrz 2016, 23:52
Krótko o sobie: Alkohol gwałtownie odstawiony od organizmu czyni ogromne spustoszenia!!!
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Zamość
Podziękował: 7 razy
Re: Prośba o pomoc w wyborze destylatora

Post autor: arturro009 »

Witam!
Potrzebuję pomocy w wybraniu sprzętu. Chciałbym robić spirytusik więc znalazłem coś takiego:
http://inoxtrade.pl/destylatory/destylator-lm-vm-detail
Z góry dziękuje za pomoc
Awatar użytkownika

robert4you
950
Posty: 951
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 18:43
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Prośba o pomoc w wyborze destylatora

Post autor: robert4you »

Jest ok.
************************************************************************

Zbynek80
750
Posty: 779
Rejestracja: środa, 26 gru 2012, 03:09
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: Prośba o pomoc w wyborze destylatora

Post autor: Zbynek80 »

Robert co ty piszesz :o ? Za 1350 taki prosty aabratek ? Bez wypełnienia, bez termometra w kegu z OVM ? Moim zdaniem zupełnie się nie opłaca.
Awatar użytkownika

robert4you
950
Posty: 951
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 18:43
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Prośba o pomoc w wyborze destylatora

Post autor: robert4you »

Na ten aspekt (ekonomiczny ) nie zwróciłem uwagi.
************************************************************************

lolek78
10
Posty: 16
Rejestracja: wtorek, 18 sie 2015, 14:18
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Prośba o pomoc w wyborze destylatora

Post autor: lolek78 »

http://www.aabratek.pl/produkty/382/ELEKTRYCZNY_KEG_50L_EURO_SMS_SPREZYNKI.html doliczając wszystko lepsze rozwiązanie

0706kamil
5
Posty: 9
Rejestracja: środa, 28 wrz 2016, 12:11
Podziękował: 3 razy
Re: Prośba o pomoc w wyborze destylatora

Post autor: 0706kamil »

Witajcie koledzy jestem tu nowy. Chciał bym się pobawić w psocenie dlatego szukam destylatora ogólnie na destylaty smakowe ale pewnie na zimę będzie się trzeba przerzucić na cukier. Znalazłem coś takiego co o tym powiecie możne to być coś warte?
http://allegro.pl/destylator-do-gestych ... 41611.html
0ed15db844c594d339c72d7408bf.jpg
od ojca mam możliwość pożyczyć prosty sprzęt tj. beka z ko, 2 odstojniki ze słoiki i chodnice szklana . Wolał bym mieć swój sprzed, dlatego proszę was o rade? pozdrawia
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika

rocker
5
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek, 3 paź 2016, 11:45
Krótko o sobie: Zapalony miłośnik domowych wyrobów. Lubi eksperymentować. Ceni sobie wolność.
Ulubiony Alkohol: rum
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Zabrze
Re: Prośba o pomoc w wyborze destylatora

Post autor: rocker »

Witajcie,
chciałem zacząć swoją przygodę z tematem związanym z tym forum.
Dotychczas po lekturze forum oraz internetów moim celem był zestaw popularny na alle... 17L szybkowar z kolumna z relfluxem na 4zimne palce.
Koledzy na czacie już mi wprowadzili mętlik w głowie. Polecając zdecydowanie inne sprzęty, dużo dobrego o aabratku słyszałem, jednakże chyba wykracza poza moj obrany budżet.
Wiem że ile głów tyle opinii zwłaszcza wśród polaków :) na forum jest tego sporo, a czytając jakikolwiek post trzeba przebrnąć przez parenaście stron duslkusji, co na tak świeży umysł w tej dziedzinie to zbyt wiele do przyswojenia :) przydałby się taki szybki przewodnik z każdą metodą i wypunktowane + i - każdej metody

dorzeczy: szukam sprzętu do wszystkiego (napewno zacznę od cukrówki ale chciałbym pójść w smakowe talenty), w miarę prostego w obsłudze, koszt póki co max 600zł

Zbynek80
750
Posty: 779
Rejestracja: środa, 26 gru 2012, 03:09
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: Prośba o pomoc w wyborze destylatora

Post autor: Zbynek80 »

Za 600 zł to nawet nie kupisz materiałów na prostego aabratka aby samemu to wykonać. Na fajnego prostego aabratka musisz liczyć ok 1300-1700 zł w zależności od wypełnienia. I tak ok 2000zł jak by np z OLM na dobrym wypełnieniu. Za 600 to dobrego pottstila do bimbru i smakówek
Awatar użytkownika

seneka
700
Posty: 718
Rejestracja: sobota, 16 sie 2014, 14:47
Podziękował: 100 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Re: Prośba o pomoc w wyborze destylatora

Post autor: seneka »

Zainwestuj w porządny zbiornik i jakąś prostą rurę i zacznij od smakówek, albo jak kolega wyżej piszę jak chcesz cukrówki to do Banku po kredyt i dolóż drugie tyle :D
ZAISTE WÓDKA POTĘŻNA JEST...ALE BIMBER WIĘKSZĄ MOCĄ WŁADA
Awatar użytkownika

rocker
5
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek, 3 paź 2016, 11:45
Krótko o sobie: Zapalony miłośnik domowych wyrobów. Lubi eksperymentować. Ceni sobie wolność.
Ulubiony Alkohol: rum
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Zabrze
Re: Prośba o pomoc w wyborze destylatora

Post autor: rocker »

Ale właśnie ja chce od owocowych zacząć, cukrówkę chcę tylko na początek zacząć by poznać możliwości kolumny. Mnie tam najbardziej kręcą smakowe eksperymenty

Szymdel
5
Posty: 6
Rejestracja: piątek, 21 paź 2016, 23:03
Re: Prośba o pomoc w wyborze destylatora

Post autor: Szymdel »

Witam,
Udostępniałem już w tym temacie post ale niestety ze zmianą serwera zostało usunięte moje konto (jeden z użytkowników zaproponował mi swoją pomoc ale niestety nie pamiętam nicku) dlatego ponowie swój post. Chciałbym zakupić destylator lecz niestety jestem "zielony" w tym temacie, co prawda czytałem wiele na ten temat ale każdy proponuje coś innego. Czytając różne fora dowiedziałem się o tzw. "zimnych palcach" oraz odstojnikach ale nie wiem czy opłaca się kupować destylator z tymi urządzeniami bo być może jest już coś innego. Na dobrze znanej każdemu stronie aukcyjnej jest pełno destylatorów lecz nie wiem co mam wybrać abym był zadowolony. Moje wymagania do trunku nie są duże chciałbym aby miał odpowiednią "moc" (chociaż wiem że na początku tego nie osiągnę przez brak doświadczenia), oraz abym mógł nim poczęstować znajomych. Planuje aby alkohol był przetwarzany z owoców i pewien czas leżakował. Kwota jaką chce przeznaczyć wynosi ok. 800 - 900zł. Proszę o propozycje destylatorów które można zamówić ponieważ nie mam warunków oraz czasu aby bawić się w składanie całego urządzenia
Awatar użytkownika

seneka
700
Posty: 718
Rejestracja: sobota, 16 sie 2014, 14:47
Podziękował: 100 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Re: Prośba o pomoc w wyborze destylatora

Post autor: seneka »

Nie wiem jakie fora czytałeś ale chyba na żadnym nikt nie polecał zimnych palców.Także proponuje jeszcze raz WNIKLIWĄ lekturę.
ZAISTE WÓDKA POTĘŻNA JEST...ALE BIMBER WIĘKSZĄ MOCĄ WŁADA

Saccharomyces
Re: Prośba o pomoc w wyborze destylatora

Post autor: Saccharomyces »

Jestem początkujący, ale sprzęt już wybrałem : http://alkohole-domowe.com/forum/topic14823.html
Jeszcze dobrze nie przetestowany, bo wsad był cienki i czas gonił.... Wstępnie pozytywnie oceniam wybór.

lysykon
1
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 21:48
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Drinker
Re: Prośba o pomoc w wyborze destylatora

Post autor: lysykon »

Dzień dobry.
Proszę o pomoc w wyborze, ponieważ sam nie daję rady. Doświadczenie tylko kilkukrotne z pot stillem, więc teraz ilość kombinacji, dodatkowych urządzeń i rurek, mnie po prostu przeraża :shock:
Ma być jak najbardziej prosto, czysto i najlepiej, za pierwszym razem :odlot:
Cel główny to cukrówki, lecz opcja smakówek też musi być na wyposażeniu.
Cena też decyduje.
Czy są w tych propozycjach rzeczy, które będą zbędne, lub gdzieś czegoś brakuje (na pewno będzie 50 l keg) ?
Proszę spójrzcie obiektywnie, lub podajcie jeszcze jakieś propozycje.

http://www.aabratek.pl/produkty/382/ELE ... ZYNKI.html
http://stalowkasklep.pl/kolumna-aabrate ... p-819.html
http://destylatorymiedziane.pl/pl/kolum ... -lmvm.html
http://stalowkasklep.pl/kolumna-aabrate ... p-754.html
http://destylatorymiedziane.pl/pl/kolum ... -lmvm.html

Dzięki. :piwo:

Szymdel
5
Posty: 6
Rejestracja: piątek, 21 paź 2016, 23:03
Re: Prośba o pomoc w wyborze destylatora

Post autor: Szymdel »

Ja akurat spotkałem się z takimi forami gdzie było napisane że dzięki zimny palcom otrzymujemy cały czas jednakową moc. Nie mówię że to były nowe posty bo czytałem różnego rodzaju wpisy, dlatego czy ktoś mógłby podrzucić kilka linków z destylatorami z których był bym zadowolony? Albo chociaż doradzić co powinien owy mieć?

Saccharomyces
Re: Prośba o pomoc w wyborze destylatora

Post autor: Saccharomyces »

Szymdel pisze:Nie mówię że to były nowe posty ....
No właśnie. ZP działają dobrze, ale obecnie są "passe". Kolega @lysykon podał kilka dobrych przykładów.

Szymdel
5
Posty: 6
Rejestracja: piątek, 21 paź 2016, 23:03
Re: Prośba o pomoc w wyborze destylatora

Post autor: Szymdel »

Niestety podane przykłady przekraczają mój limit pieniężny. Znalazłem ciekawy wpis na forum i mam pytanie czy kolumna pot-still będzie spełniała moje wymagania które napisałem w wcześniejszym wpisie? I z jakiego materiału jest lepsza?
Czy któryś z przykładów nadaje się do zakupu czy można znaleźć coś lepszego?
http://destylatorymiedziane.pl/pl/desty ... still.html
http://allegro.pl/destylator-bimbru-ale ... ml#thumb/5

Saccharomyces
Re: Prośba o pomoc w wyborze destylatora

Post autor: Saccharomyces »

Miałem początkowo jak Ty dylematy. Wydawało mi się, że pot-still starczy, że cenowo jest OK. Bujałem się trochę dłużej z planem zakupu i koniec, końców wybrałem od destylatorymiedziane.pl kolumnę LM Terra. Trochę droższa niż pot-still, ale to kolumna - czystszy i mocniejszy alkohol. Sądzę, że warto dołożyć.
Zresztą jak kupisz przez Allegro, to możesz na raty......
Awatar użytkownika

MaciejZZadupia
30
Posty: 47
Rejestracja: wtorek, 10 maja 2016, 00:52
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:) z zadupia;)
Ulubiony Alkohol: Gin
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: RE: Re: Prośba o pomoc w wyborze destylatora

Post autor: MaciejZZadupia »

Szymdel pisze:limit pieniężny.
czy kolumna pot-still będzie spełniała moje wymagania które napisałem w wcześniejszym wpisie? I z jakiego materiału jest lepsza?
Czy któryś z przykładów nadaje się do zakupu czy można znaleźć coś lepszego?
Miedź i KO będą dobre ale musi być dobry projekt i wykonanie.

W twoim budżecie bierz ten miedziany od Zygmunta z destylatorymiedziane.pl

Nadaje się pięknie do owocówek a i z dobrym wypełnieniem i przy odpowiednim prowadzeniu procesu poleci dość czysty destylat 90%± z cukru.
Jak przepuścisz przez węgiel aktywny to go jeszcze oczyścisz i na wódeczkę będzie ok.

Ten z allegro raczej odpada. Nie taka konstrukcja.

Maciej Z Zadupia
Awatar użytkownika

daniel86
30
Posty: 46
Rejestracja: poniedziałek, 11 kwie 2016, 16:31
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: RE: Re: Prośba o pomoc w wyborze destylatora

Post autor: daniel86 »

"W twoim budżecie bierz ten miedziany od Zbyszka z destylatorymiedziane"

Zygmunt sprzedał firmę Zbyszkowi? :shock:

Szymdel
5
Posty: 6
Rejestracja: piątek, 21 paź 2016, 23:03
Re: Prośba o pomoc w wyborze destylatora

Post autor: Szymdel »

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie tego dystylatora jest możliwość zakupu go z termometrem w kotle czy ta opcja jest przydatna? Z jakim typem grzania go polecacie?
A ten węgiel aktywny to się gdzieś kupuje i do tego jakieś specjalne urządzenie do przepuszczania czy jak? Bo ja myślałem że destylator powinien mieć wbudowane te odstojniki ale wnioskując z wpisu @MaciejZZadupia chyba nie jest to konieczne
Awatar użytkownika

MaciejZZadupia
30
Posty: 47
Rejestracja: wtorek, 10 maja 2016, 00:52
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:) z zadupia;)
Ulubiony Alkohol: Gin
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: RE: Re: RE: Re: Prośba o pomoc w wyborze destylatora

Post autor: MaciejZZadupia »

daniel86 pisze: Zygmunt sprzedał firmę Zbyszkowi? :shock:
Tyle tu czytam od kilku miesięcy że aż imiona mi się mieszają bo tyle różnych pomysłów.

Oczywiście ZYGMUNT

Maciej Z Zadupia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pierwsze Kroki”