Projekt Jabłuszko

Produkcja koniaku, brandy, śliwowicy, kalwadosu i innych nektarów które można uzyskać z owoców.
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2744 razy

Post autor: lesgo58 »

@jozzek666
No to ja dołożę swoje... :D To tak, żebyś nie miał za łatwo.
Jest też możliwość destylacji tylko na raz. Podpinasz do baniaka moduł OLM lub jakikolwiek kawałek rury z wypełnieniem. Odbierasz przedgony. Zatrzymujesz pracę i podmieniasz rurę na alembik. Grzejesz od nowa i używając małej mocy odbierasz gon właściwy. Ja odbierałem do 60%. Dodatkowo koncówkę - tak do 50% - odbierałem do osobnych buteleczek. Reszta na spirytus pogonowy.
A teraz co do Twoich wątpliwości. Zabierz się za pracę i zrób w najprostszy możliwy sposób. Tak jak to opisał jajek. Przyjacielem Twoim niech zostanie tylko termometr w baniaku i alkoholomierz, oraz węch. Straty muszą być. Nie będzie to pierwszy i ostatni raz.
Rezultaty? Obiecuję Ci - jesli oczywiście totalnie nie spieprzysz - że będziesz zadowolony. Jak nie będziesz zadowolony to i tak będziesz zadowolony, bo pobrałeś pierwszą lekcję i nowe doświadczenia.
Tak więc:
Doody pisze:Destyluj a nie pier..ol :hahaha: :hahaha: :hahaha: Jak będzie niedobre też się wypije :D
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
promocja
Awatar użytkownika

Autor tematu
jozzek666
350
Posty: 392
Rejestracja: poniedziałek, 8 gru 2014, 16:59
Krótko o sobie: Drożdże to najlepszy przyjaciel człowieka. Od niedawna członek Mensy polska.
Ulubiony Alkohol: Własne piwo w szczególności AIPA, American Wheat, Sour Ale. SM Whisky.
Status Alkoholowy: Piwowar
Lokalizacja: Łódzkie
Podziękował: 44 razy
Otrzymał podziękowanie: 165 razy
Kontakt:
Re: Projekt Jabłuszko

Post autor: jozzek666 »

Zobacz lepiej jak pięknie jabłuszka chodzą :) Przepiękny zapach się roztacza.
https://youtu.be/IZ41fWAb02I



Wysłane z równoległego uniwersum gdzie jestem gwiazdą bluesa :)
AlkoCalc Web - https://alko-calc.netlify.app
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nastawy owocowe”