Profesjonalna chłodziarka do wina, cydru, piwa.

Gdzie zakupić najlepszy sprzęt do produkcji domowej? Linki do stron, które warto odwiedzić w poszukiwaniu sprzętu.
Regulamin forum
1. Każdy producent/sklep powinien znajdować się w osobnym temacie.
2. Jeżeli chcesz pokazać swój sklep/firmę/produkt zrób to opisując czym się zajmujesz/produkujesz. Temat może mieć jeden aktywny odnośnik do twojej strony www.
3. Poszukiwaczy sprzętów i towarów odsyłamy do działu Targowisko
Awatar użytkownika

Autor tematu
JanOkowita
2500
Posty: 2738
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 308 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:

Post autor: JanOkowita »

Szanowni Forumowicze,

na okres lata mam zamiar zrobić trochę cydru z truskawek i jabłek, a także białe wino z koncentratów. Co prawda obecne temperatury nie są zbyt wysokie, lecz w okresie letnim niezbędna będzie chłodziarka, szczególnie jeśli chodzi o cydr.

Znalazłem oczywiście nowe profesjonalne chłodziarki na 156 butelek, ale ich cena lekko przeraża... :(

Czy ktoś z Forumowiczów ma więcej informacji gdzie kupić takie używane chłodziarki ? Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam

Jan Okowita
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
Awatar użytkownika

pokrec
1850
Posty: 1896
Rejestracja: środa, 4 lut 2009, 23:18
Krótko o sobie: Lekko ześwirowany.
Ulubiony Alkohol: śliwki i jabłuszka, rzecz jasna. I wisienki...
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Droga Mleczna, Lokalna Grupa Galaktyk
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 78 razy
Re: Profesjonalna chłodziarka do wina, cydru, piwa.

Post autor: pokrec »

Eeee, a gdyby tak zrobić latem koncentrat wina jabłkowego, przechować i zrobić ów cydr zimą, kiedy chłodzenie jest za darmo?
A może po prostu zastosować normalna lodówkę z wstawionymi odpowiednimi kratownicami na butelki?
ポーランド語が書けますちょっと。
得意は満月の仕業の酒です。
Spécialité: Chateau de Garage, serie: La Lune Pleine
Lux Lunae luceat nos!
Disclaimer: Moje uczestnictwo w tym forum ma charakter czysto edukacyjno poznawczy.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5377
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 667 razy
Kontakt:
Re: Profesjonalna chłodziarka do wina, cydru, piwa.

Post autor: Zygmunt »

A punkty zbioru elektrośmieci Kolega Autor odwiedził? Flaszeczka dla "przyjmujących" i można wyjść z całkiem przyzwoitą lodówką...
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

Autor tematu
JanOkowita
2500
Posty: 2738
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 308 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Profesjonalna chłodziarka do wina, cydru, piwa.

Post autor: JanOkowita »

Chciałbym, aby to była elegancka maszyna, przednie drzwi ze szkła, boki najchętniej z okleiną z dębu.
Ten sprzęt ma stać w salonie, więc jak przytaszczę coś z elektrośmieci to mnie Maryśka Okowita z chałupy wyrzuci ! :help:

Pozdrawiam

Jan Okowita
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5377
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 667 razy
Kontakt:
Re: Profesjonalna chłodziarka do wina, cydru, piwa.

Post autor: Zygmunt »

To ma być tanio, czy ładnie? Weź takiego "elektrośmiecia" do garażu, umyj, pomaluj, oklej, w przednich drzwiach wstaw podwójną szybę z plexi (wyrzynarka, uszczelki + okleina) i będzie ładnie wyglądać. Tylko, że wymaga to trochę pracy.
Możesz dogadać się jeszcze z właścicielem knajpy, sklepu lub przedstawicielem handlowym coli/pepsi/browaru. Oni mają dostęp do tych wszystkich przeszklonych lodówek i czasem za niewielką opłatą jakaś może "wyjść z obiegu". Dorobienie półek pod butelki to już pikuś.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

pokrec
1850
Posty: 1896
Rejestracja: środa, 4 lut 2009, 23:18
Krótko o sobie: Lekko ześwirowany.
Ulubiony Alkohol: śliwki i jabłuszka, rzecz jasna. I wisienki...
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Droga Mleczna, Lokalna Grupa Galaktyk
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 78 razy
Re: Profesjonalna chłodziarka do wina, cydru, piwa.

Post autor: pokrec »

Można też kupić taką mikrolodówkę za 300 zł, na elementach Peltiera, absolutnie cichą. I dalej, jak pisał Zygmunt: okleić, zrobić podwójne drzwi z pleksi (w luksusowej wersji dla cierpliwych - ze szkła - też można je ciąć i wiercić, choć to wymaga cierpliwości) i masz, co chcesz. A przy okazji cicha. Tylko, że do takiej wchodzi maksymalnie kilka flaszek.
Można też samemu taką lodówkę na owych elementach zrobić, ale to jest kupa roboty dla cierpliwego abstynenta (jak robisz lodówkę, to nie psocisz...).
ポーランド語が書けますちょっと。
得意は満月の仕業の酒です。
Spécialité: Chateau de Garage, serie: La Lune Pleine
Lux Lunae luceat nos!
Disclaimer: Moje uczestnictwo w tym forum ma charakter czysto edukacyjno poznawczy.
Awatar użytkownika

Autor tematu
JanOkowita
2500
Posty: 2738
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 308 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Profesjonalna chłodziarka do wina, cydru, piwa.

Post autor: JanOkowita »

Panowie,

dziękuję za porady. Niestety słaby ze mnie majsterkowicz, nigdy nie miałem do tego smykałki. Tak więc muszę kupić coś gotowego tak jak np. na zdjęciu i zamówić stolarza, który oklei to prawdziwym dębowym fornirem i polakieruje.

Pozdrawiam

Jan Okowita
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
Awatar użytkownika

pokrec
1850
Posty: 1896
Rejestracja: środa, 4 lut 2009, 23:18
Krótko o sobie: Lekko ześwirowany.
Ulubiony Alkohol: śliwki i jabłuszka, rzecz jasna. I wisienki...
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Droga Mleczna, Lokalna Grupa Galaktyk
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 78 razy
Re: Profesjonalna chłodziarka do wina, cydru, piwa.

Post autor: pokrec »

No, nie wiem, czy to oklejenie wyjdzie, czy stolarz nie będzie musiał zrobić nowej obudowy z płyty OSB i dopiero wtedy okleić, Bo fornir raczej na blachę ani plastik się nie przyklei - za duża różnica we współczynniku rozszerzalności cieplnej, to się paskudnie rozlezie w chwilę. Ale możesz kupić w markecie okleine meblową samoprzylepną w kolorze dębu i nawet samemu obkleić - to jest prosta praca.
ポーランド語が書けますちょっと。
得意は満月の仕業の酒です。
Spécialité: Chateau de Garage, serie: La Lune Pleine
Lux Lunae luceat nos!
Disclaimer: Moje uczestnictwo w tym forum ma charakter czysto edukacyjno poznawczy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sklepy, Sprzedawcy, Producenci...”