Problem z winem z czereśni

Jabłka, wiśnie, czereśnie, porzeczki czerwone i czarne, gruszki, śliwki, truskawki ...

Autor tematu
Alan94
2
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 12 kwie 2013, 19:28

Post autor: Alan94 »

Mam taki problem: odstawiłem miesiąc temu wino w butli do piwnicy, wino było w butli z rurką.
Zaglądam dzisiaj, a tam czarna woda w rurce i strasznie cuchnie. Otworzyłem, żeby sprawdzić i wino też ma taki lekki zapach. Co mogę teraz zrobić, żeby uratować to wino?
Dlaczego tak się stało?
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 15 wrz 2014, 18:23 przez Zygmunt, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeedytowałem, żeby dało się to przeczytać.
alembiki
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Problem z winem z czereśni

Post autor: Zygmunt »

Prawdopodobnie wino mocno się spieniło, piana wyszła rurką, opadła, a w rurce została. Zostało to zainfekowane, a następnie zepsuło całą resztę. Jeżeli po ściągnięciu wężykiem do drugiego pojemnika (nie wylewać przez szyjkę, bo to kolejny kontakt z mikrobami) wino dalej ma zapach kanału, to niestety tylko tam się nadaje.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

Autor tematu
Alan94
2
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 12 kwie 2013, 19:28
Re: Problem z winem z czereśni

Post autor: Alan94 »

Jeszcze jedno znalazłem na butli ślady po ślimakach czy możliwe jest żeby jeden wszedł do rurki ?

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Problem z winem z czereśni

Post autor: aronia »

Bardziej podejrzewałbym muszki owocówki i ich trupy, które utopiły się w zawartości rurki.
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2680
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Problem z winem z czereśni

Post autor: JanOkowita »

Dlatego lepiej jest wlewać do rurki glicerynę w płynie - do nabycia w aptece. Nie wyparuje i buzujące wino nie tak łatwo ją wypchnie jak wodę.
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wina Owocowe”