Problem z prymitywnym sprzętem:) bardzo wolny odbiór około 12-15godzin.

Porywanie cieczy z kotła, dziwny smak i zapach destylatu oraz wszelkie inne problemy związane z destylacją...

Autor tematu
czasempada
2
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 5 lip 2014, 14:15
Podziękował: 6 razy

Post autor: czasempada »

Jak by się miało takie zastosowanie:

keg 50l, do tego 3x2kw grzałki podłączone do komputera aby skoki temperatury były na granicy 0,1 stopnia. Kolumnę chciałem zbudować z rury 76mm, bo jest w cenie 75zł za mb,[/size][/color] do tego złącza sms, rura szklana 70mmx150mm jako podgląd. Wypełnienie oczywiście sprężynki, ale nie dostępne na rynku, tylko robione pod konkretne zamówienie, prosto od producenta, bo mam takie dojście. Zależy mi na szybkim zrobieniu i zapomnieniu. Chce zastosować pełną elektronikę abym nie musiał pilnować całego procesu i dla bezpieczeństwa. Czy jeżeli zastosuje taką konstrukcje, o ile zwiększę produktywność w stosunku do 60,3mm ?
alembiki
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5377
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 667 razy
Kontakt:
Re: Problem z prymitywnym sprzętem:) bardzo wolny odbiór około 12-15godzin.

Post autor: Zygmunt »

Czy jeżeli zastosuje taką konstrukcje, o ile zwiększę produktywność w stosunku do 60,3mm
O wcale, bo źle do tego podchodzisz. Grzałki sterowane histerezą 0.1C- totalnie zły pomysł, spręzynki z dziwnego źródła- ryzykowne, bo jeżeli zamawiać je będziesz tak jak kolumnę, to dostaniesz losowe kawałki drutu.
Chce zastosować pełną elektronikę abym nie musiał pilnować całego procesu i dla bezpieczeństwa.
Najpierw zbuduj poprawną aparaturę, a potem- jeżeli chcesz sterować komputerem- poczytaj o E-ARC.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Problem z prymitywnym sprzętem:) bardzo wolny odbiór około 12-15godzin.

Post autor: aronia »

Tak jak pisze Zygmunt podłączenie grzałek przez "komputer", który ma działać jak termostat nie będzie działać prawidłowo - grzałki(wystarczy, że tylko 1 część(w tym przypadku 2kW) podłączysz, a pozostałe po prostu włącz/wyłącz) podłączasz przez regulator mocy(fazowy lub grupowy).
W pierwszym lepszym sklepie cena 1m 60,3x1,5 to 50 zł, a 60,3x2 to 66, więc cena którą podałeś za 76 jakoś do mnie nie przemawia, ale konieczna ilość wypełnienia(a tym bardziej jego cena) już tak. Do tego 60,3 jest popularniejsza, więc części łatwiej dostać i są tańsze. Sprężynki brałbym tylko sprawdzone, skoro mają mi służyć długi czas.
"Pełna elektronika" kosztuje niebagatelną cenę, a popularna czyli E-ARC bez znajomości obsługi i zasad działania kolumny nie wiele pomoże, bo ona nie odbierze przedgonu, nie ustawi mocy pod "progiem zlania" i nie zrobi jeszcze kilku innych rzeczy. Tym bardziej jeżeli jest źle zrobiona - np. w złym miejscu czujnik, niewłaściwy lub źle ustawiony regulator itp.
Jeżeli chodzi o różnice w wydajności to uwzględniając tylko przekrój kolumny(76 a 60,3) wydajność powinna być około 1,62-1,68 raza większa przy 76.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy destylacyjne”