Problem z nastawem z syropu glukozowo-fruktozowego.

Technologia najprostszych nastawów opartych na cukrze.

Autor tematu
arek9238
5
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek, 21 lip 2014, 09:19
Krótko o sobie: hmmm :)
Ulubiony Alkohol: psotka + sok z dzikiej róży z łowicza :)
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: ok. Kazimierza dolnego
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Post autor: arek9238 »

Cukromierz jest w takiej samej pozycji w zaczynie jak i w czystej wodzie. Czyli cukru w nim brak. Moj wujek powiedział że za dużo wody wlałem. Będę w domu to zrobię zdjęcie i wstawię.
koncentraty wina

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Problem z nastawem z syropu glukozowo-fruktozowego.

Post autor: aronia »

A masz jeszcze trochę tego syropu, aby określić jego Blg początkowe? A jeśli nie to może jakiś opis z opakowania.

Autor tematu
arek9238
5
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek, 21 lip 2014, 09:19
Krótko o sobie: hmmm :)
Ulubiony Alkohol: psotka + sok z dzikiej róży z łowicza :)
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: ok. Kazimierza dolnego
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Odp: Problem z nastawem z syropu glukozowo-fruktozowego.

Post autor: arek9238 »

Obrazek

Tyle tonie miernik. To wychodzi że cukru brak ? Na weekendzie bede miał troche syropu. Zrobie go w tych samych proporcjach i zmierze blg.

T-rex
50
Posty: 86
Rejestracja: piątek, 11 gru 2015, 10:02
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 19 razy
Re: Problem z nastawem z syropu glukozowo-fruktozowego.

Post autor: T-rex »

Pozwolę sobie odświeżyć temat.
Mam możliwość nabyć w sumie nie ograniczona ilość takiego syropu za polowe ceny plus coś do popicia.
Czy ktoś ma realne wyniki pracy z tym syropem.
Na forum czytałem ze może być problem z dofermentowaniem fruktozy ponieważ drożdżom łatwiej jest przerobić glukoze .Tak przynajmniej zrozumiałem.


No dobra w sumie chyba wszystko znalazłem.
Rozcieńczyć wszystko do właściwego blg i nastawiać. Urobek powinien być łagodniejszy w smaku. ciekaw jestem jak z wydajnością będzie .
Ile w 10 litrach syropu będzie kg cukru
Ostatnio zmieniony piątek, 28 maja 2021, 23:15 przez T-rex, łącznie zmieniany 4 razy.

borova19
50
Posty: 83
Rejestracja: środa, 10 mar 2021, 21:58
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:) a poza tym czasem coś upichcę, czasem coś uwędzę, a czasem wypiję!
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Problem z nastawem z syropu glukozowo-fruktozowego.

Post autor: borova19 »

Jeżeli masz od tego jakąś etykietę to po prostu sprawdź ile węglowodanów jest w 100 ml, da Ci to mniej więcej pogląd ile cukru jest w syropie. Co do fruktozy, to przecież sacharoza, czyli zwykły cukier, składa się właśnie z jednej cząsteczki glukozy i jednej cząsteczki fruktozy i jakoś drożdżaki sobie radzą. ;) Co więcej część ludzi chwali sobie inwertowanie sacharozy przed fermentacją czyli właśnie hydrolizę do glukozy i fruktozy, de facto powstanie syropu glokozowo-fruktozowego. Chyba, że Twój syrop ma z jakiś względów znacznie większą część fruktozy w składzie, ale nie wiem czy to możliwe i jaki miałoby to mieć wpływ na przebieg procesu.
Ostatnio zmieniony sobota, 29 maja 2021, 12:46 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nastawy cukrowe”