Problem z mocą destylatu.

Otrzymywanie spirytusu z wykorzystaniem kolumn rektyfikacyjnych.
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7338
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1695 razy

Post autor: radius »

ivanhoe pisze:...prośba o wytłumaczenie co ma do rzeczy ciśnienie atmosferyczne przy procesie ?
Wraz ze zmianami ciśnienia, zmieniają się wskazania termometrów, zwłaszcza o rozdzielczości 0,01oC i ...tyle :)
SPIRITUS FLAT UBI VULT

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Problem z mocą destylatu.

Post autor: aronia »

700 czy 7000? Bo to całkiem inny pułap cenowy :D. Obejrzyj ten projekt: http://alkohole-domowe.com/forum/post92095.html#p92095 i jak znajdziesz podobny to w pierwszym przypadku musisz przyciąć trochę koszty, a przy drugim możesz zrobić zapas cukru.
Inne ciśnienie to inna temperatura stabilizacji, ale przy niskiej rozdzielczości termometru może pozostać niezauważona.

Autor tematu
ivanhoe
10
Posty: 13
Rejestracja: sobota, 13 wrz 2014, 12:14
Podziękował: 4 razy
Re: Problem z mocą destylatu.

Post autor: ivanhoe »

Poczytam chętnie. Powiedzmy że nie liczę się z kasą. Jakiego domowego gotowca mam kupić żeby zrobił za mnie robotę? Zalewam, stabilizuję, odbieram przedgon, ustalam odbiór i idę spać. Wracam za 4 godziny :-)

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Problem z mocą destylatu.

Post autor: aronia »

Jak nie liczysz się z kasą to szukaj takiego zestawu: elektryka z E-Arc na jakimś dobrym regulatorze, żeby miał od razu kilka sond pomiaru temperatury, OVM/OLM, bufor, zbiornik z płaszczem. Głowica to według uznania: Aabratek, Puszkowa, Młot-Thora.

MikeB
150
Posty: 159
Rejestracja: wtorek, 31 sty 2012, 17:16
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Problem z mocą destylatu.

Post autor: MikeB »

E-ARCi masz u Kuli i u Zygmunta w sklepie, płaszcze i bufory też. Kwestia, czy chcesz z miedzi, czy ze stali. Z miedzi oszczędzasz miejsce na katalizator, a jak masz duzo miejsca pod sufitem to kwestia preferencji. Ja mam miedziany sprzęt i nie narzekam. Uważaj na kontrolery E-ARCu od Pamela, na forum sa fotki środka, nie wygląda to profesjonalnie.

Autor tematu
ivanhoe
10
Posty: 13
Rejestracja: sobota, 13 wrz 2014, 12:14
Podziękował: 4 razy
Re: Problem z mocą destylatu.

Post autor: ivanhoe »

Pomieszczenie mam 230 cm . Keg euro 30 l 36,5 cm wysokości zatem mam do wykorzystania 190 cm . Zatem jaką głowice sugerujecie. Zbiornika z płaszczem nie potrzebuje. Mogę wydać do 4000 . Mam propozycję miedzianego na pełnej elektronice z głowica typu Młot Thora. Jakie jeszcze gotowe rozwiązania możecie mi zasugerować ? Jeśli można to na priv
ODPOWIEDZ

Wróć do „Destylacja metodą reflux ratio”