Problem z Fermentacją wina z soku gronowego.

Fermentacja, otrzymywanie moszczu, filtracja, butelkowanie, przechowywanie, choroby i wady wina, pasteryzacja, szczepienie drożdżami, itp...

Autor tematu
Kamiru
1
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 29 lut 2016, 08:50

Post autor: Kamiru »

Witam, jakiś miesiąc temu nastawiłem wino z soku gronowego kartonowego 100%. Uzylem drozdzy wysokofermentujacych Premium yeast aromatic wine complex. Dodalem zgodnie z instrukcja do nastawu I po kilku godzinach fermentacja się rozpoczęła . Kiedy blg zjechało prawie do 0 dodałem kilogram cukru i blg wynosiło 16 balonów . Pózniej fermentacja stanęła i zatrzymała się na 11 blg z moich obliczeń wynikało, ze nie powinna bo drożdże maja tolerancje do 15-16%. Przez jakieś 2-3 tygodnie blg nie spadało i drożdże nie wytwarzały co2. Zmartwiłem się bo nic się nie klarowalo , ale teraz po dwóch tygodniach wino znowu zaczęło fermentować. Co może być przyczyna takiej długiej pauzy ? Nie mam jak wina siarkowych bo mieszkam w Japonii i nie mam takiej możliwości, wiec chciałem zrobić wino procentowo na tyle wysokie żeby drożdże nie przetrzymały. Ale teraz się już we wszystkim pogubiłem i nie wiem co robić. Proszę o pomoc i pozdrawiam.
promocja
Awatar użytkownika

Kamal
2000
Posty: 2368
Rejestracja: wtorek, 9 paź 2012, 11:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Rum i ogólnie większość domowych trunków
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 210 razy
Re: Problem z Fermentacją wina z soku gronowego.

Post autor: Kamal »

No to jak chcesz zrobić wino wysoko % to niech pracują chłopaki. :-)
balonów

Nie balonów tylko balinga.
K.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wytwarzanie Wina”