Precyzyjny zaworek dławiący - skąd wziąć?

Deflegmatory, odstojniki, zawory, filtry...
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy

Post autor: radius »

Przedgony, które pójdą jako pierwsze z kolumny, wypłuczą resztki jeśli jakieś w ogóle pozostały w zaworku ;)
SPIRITUS FLAT UBI VULT
koncentraty wina

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Precyzyjny zaworek dławiący - skąd wziąć?

Post autor: rastro »

Albo z pierwszy nastaw na produkt techniczny przerobić... można później zaprawić jagodami żeby się nie pomylić ;)
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

leonarl4x4
10
Posty: 14
Rejestracja: piątek, 3 lut 2017, 06:03
Re: Precyzyjny zaworek dławiący - skąd wziąć?

Post autor: leonarl4x4 »

Witam wszystkich bardzo serdecznie :)

Mam pytanko o zaworek precyzyjny w chłodnicy OVM. Jak wiadomo na wylocie z kolumny do chłodnicy jest zawór kulowy 1/2.
I teraz mam pytanko, czy zawór precyzyjny mógłbym założyć zaraz za zaworem kulowym, czy musi być na końcu chłodnicy ?
Bo jeśli będzie na końcu chłodnicy, to przy powolnym odbiorze na całej długości chłodnicy, będzie gromadzić się urobek, dobrze myślę ?
Jeśli musi być na końcu chłodnicy, to chcę zastosować patent ze strzykawką i igłami, do bardzo precyzyjnej regulacji i powtarzalności.
Wtedy zawór kulowy otwarty na max i odbiór poprzez igły na dole, sprawdzi się to ?

Obrazek

marcek10
100
Posty: 137
Rejestracja: niedziela, 10 sie 2014, 10:53
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 16 razy
Re: Precyzyjny zaworek dławiący - skąd wziąć?

Post autor: marcek10 »

Raczej nic z tego nie wyjdzie. Całość sterowania to niestety kulowy miedzy kolumną a chłodnicą. Trochę to uciążliwe ale co poradzić ;)

leonarl4x4
10
Posty: 14
Rejestracja: piątek, 3 lut 2017, 06:03
Re: Precyzyjny zaworek dławiący - skąd wziąć?

Post autor: leonarl4x4 »

Ale jeśli dam zawór precyzyjny ( czytaj igła np 0,9mm) przy odbiorze to przecież przytłumię odbiór. Tylko zastanawiam się co się stanie z tym całym płynem który będzie się gromadzić w rurce chłodnicy?

Bo jak zakładałem taki scisk na odbiorze to było widać, że poziom urobku podnosi się powyżej tego ścisku własnie. Bo był wolniejszy odbiór od napływającej pary do chłodnicy.

Jednak jest to możliwe :)
odbior-destylatu-w-systemie-vm-t7473.html

Nawet ze zwykłą igłą :)
Ostatnio zmieniony niedziela, 19 mar 2017, 18:05 przez wawaldek11, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawki - sporo ich było. Scalone posty.
Awatar użytkownika

Licho
100
Posty: 110
Rejestracja: niedziela, 25 lut 2018, 18:57
Krótko o sobie: Emigrantka zarobkowa
Ulubiony Alkohol: Jałowcówka
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: Biała Chrobacja/Wallonia
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowanie: 16 razy
Re: Precyzyjny zaworek dławiący - skąd wziąć?

Post autor: Licho »

Co do średnicy zaworka z 1 posta, (to to wygląda identycznie) to są i inne średnice https://domtechniczny24.pl/zawory-zawor ... %85ce.html
są również trójniki do rozdzielenia przepływu https://domtechniczny24.pl/tr%C3%B3jnik ... typ-y.html
co prawda to jest do pneumatyki, ale i wodę powinno to utrzymać przecież ciśnienie z sieci to 3bary, a to ma do 10, a wudę z chłodzenia mało kto pija. :pije:
Licho nie śpi,
Licho czuwa,
Licho psoci,
jak się uda...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Osprzęt”