Czy to rum z Austrii 80%?

Dział o wrażeniach smakowo-zapachowych. Dyskusje i opinie na tematy trunków.

Autor tematu
mrn85krk
1
Posty: 1
Rejestracja: sobota, 15 mar 2014, 17:34

Post autor: mrn85krk »

Witam
Stałem sie szczęśliwym posiadaczem rumu 80%... Rzekomo z Austrii, tak wiec mam pytanie
Austria jest w Unii a w Unii nie można produkować mocniejszych trunków oficjalnie niż 40 %? Czyli ten rum pochodzi z domowej destylarni? Od kogoś. kto wciska kit naklejając jeszcze naklejkę "inlander"? Czy faktycznie to prawdziwy rum- zaznaczę, że za butelkę zapłaciłem niewiele, tzn. 30 złotych za litr.
Ostatnio zmieniony sobota, 15 mar 2014, 18:40 przez Zygmunt, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Witam , rum 80 % ?

Post autor: Zygmunt »

mrn85krk pisze:w Unii nie można produkować mocniejszych trunków oficjalnie niż 40 %? .
Biegnij szybko donieść o tym gorzelniom, bo produkują 96% spirytus, wracając napisz list do Finlandii, bo mają w ofercie 50%, a z domu na spokojnie skrobnij maila do Stroha, że nielegalnie 80% rum produkuje...
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

ta_moko
500
Posty: 535
Rejestracja: piątek, 7 gru 2012, 21:23
Lokalizacja: Południe kraju
Podziękował: 45 razy
Otrzymał podziękowanie: 107 razy
Re: Witam , rum 80 % ?

Post autor: ta_moko »

Ten austriacki rum jest bardzo czaski...
Alkoholu tak naprawdę boją się tylko ludzie, którzy mają coś złego do ukrycia... Ludziom pięknym od wewnątrz alkohol nie szkodzi... - Piotr Skrzynecki

wawaldek11
2500
Posty: 2896
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: Witam , rum 80 % ?

Post autor: wawaldek11 »

mrn85krk pisze:Witam
Czy faktycznie to prawdziwy rum- zaznaczę, że za butelkę zapłaciłem niewiele, tzn. 30 złotych za litr.
Daj dokładne fotki, to może ktoś coś powie. Albo prześlij próbkę :mrgreen:
Na forum jest kilku zagorzałych miłośników rumu ;)
Pozdrawiam,
Waldek

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Witam , rum 80 % ?

Post autor: aronia »

Inlander to dość znana marka. Procentowość zgadza się z oryginałem. Ale pozostaje kwestia czy to co jest w środku nie jest przez kogoś podrabiane. Swego czasu moi znajomi pili taki rum w dużej ilości(nawet cena się zgadza), ale po aferze z "czeskim alkoholem" odpuścili. Jesteś pewny pochodzenia pij, jeśli nie to nie ryzykuj albo spróbuj jakoś sprawdzić przed spożyciem.
Awatar użytkownika

Kamal
2000
Posty: 2360
Rejestracja: wtorek, 9 paź 2012, 11:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Rum i ogólnie większość domowych trunków
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 210 razy
Re: Witam , rum 80 % ?

Post autor: Kamal »

Że jesteśmy w uni, to nie przeszkadza w produkcji mocnych alkoholi. Jak się boisz, to wrzuć foto, i po otwarciu butelki, powąchaj czy nie zalatuje jakimś ostrym destylatem.
Obrazek

konikc
10
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek, 16 gru 2013, 11:18
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Witam , rum 80 % ?

Post autor: konikc »

Mieszkam blisko granicy. Ten rum można kupić w "dobrym" sklepie po drugiej stronie za coś koło 20 kilku zł. Czesi maja normalne destylarnie, które za opłatą przepędzą każdy zacier. Szybko i profesjonalnie. Ten produkt to chyba wynik pracy "po godzinach" patrząc na cenę ale patrząc na to co się tam niedawno działo.... Ja bym nie ryzykował. Tym bardziej że to cena za litr a w Lidlu 0.5l kosztuje ponad 50 zł... Produkt na pewno nie jest "amatorski" ale... :)
Ostatnio zmieniony środa, 19 mar 2014, 16:06 przez Zygmunt, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: interpunkcja i wielkie litery.
Awatar użytkownika

ta_moko
500
Posty: 535
Rejestracja: piątek, 7 gru 2012, 21:23
Lokalizacja: Południe kraju
Podziękował: 45 razy
Otrzymał podziękowanie: 107 razy
Re: Witam , rum 80 % ?

Post autor: ta_moko »

W tej canie to czeska podróbka. Łatwa do kupienia w Cieszynie po obu stronach, jak i w całym pasie przygranicznam. Jakość różna. Tak samo bezpieczeństwo trunku. Tego i innych z Czech. Z zaufanych i sprawdzonych źródeł bywa niezły. Nieznanego pochodzenia radzę radzę unikać.
Alkoholu tak naprawdę boją się tylko ludzie, którzy mają coś złego do ukrycia... Ludziom pięknym od wewnątrz alkohol nie szkodzi... - Piotr Skrzynecki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Degustatornia”