Pospolity bimber a refluks

Metody destylacji i teoria niezbędna do pędzenia bimbru w sposób profesjonalny...

Autor tematu
konradd90
10
Posty: 15
Rejestracja: poniedziałek, 4 lis 2013, 12:05
Podziękował: 17 razy

Post autor: konradd90 »

Pospolity bimber a refluks
Dzień dobry,
mam dylemat, czy chcąc otrzymać pospolity bimber, wskazany jest refluks? Sprzęt to: głowica aabratek, katalizator z miedzią, keg. Wcześniej miałem problem z posmakiem drożdży, koledzy doradzili wolniej odbierać i z mniejszą mocą. Jeśli jednak chciałbym część par sprowadzić na wypełnienie (wtedy muszę zwiększyć moc grzania) to czy nie zepsuję odbieranego destylatu drożdżami? Wiecie, chciałbym dopracować paskuda zwanego bimbrem i kombinuję ;) Nie wiem, czy refluks na takim krótkim wypełnieniu (20cm miedzi) ma sens. Kombinował ktoś w tym kierunku? Na produkcję czystego spirytusu nie mam czasu, więc próbuję dopracować śmierdziela ;) Dodam, że właśnie kończę drugie gotowanie (przymierzam się do trzeciego), więc może po pierwszym lub drugim gotowaniu nie ma ryzyka poderwania się drożdży (smrodków?) do odbieranego destylatu? Destylat sam w sobie po drugim gotowaniu niczym nie czuć, dopiero po rozrobieniu trochę czuć bimbrem (w smaku ok, ale oczekuję więcej). Do tej pory odkręcałem na full zaworek przy głowicy i mocą grzałki regulowałem odbiór. Może użyć refluks dopiero przy drugim lub trzecim gotowaniu?

Proszę o pomoc, bo mam naprawdę niewiele czasu na doświadczenia.. :/
Jeśli coś przeoczyłem na forum, to przepraszam.

Pozdrawiam Konrad
koncentraty wina
Awatar użytkownika

wiesiek-1
10
Posty: 15
Rejestracja: sobota, 25 lut 2012, 13:33
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Podziękował: 4 razy
Re: Pospolity bimber a refluks

Post autor: wiesiek-1 »

Wystarczy 0,5 metra rury - zasyp ją sprężynkami miedzianymi połącz z chłodnicą za pomocą śrubunku i powinno być ok. Przydałby ci się jakiś regulator mocy - wtedy panował byś nad temperaturą.

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Pospolity bimber a refluks

Post autor: aronia »

Jak chcesz otrzymać czystsze to oczywiście, że refluks ma sens. Przy takiej ilości wypełnienia nie wyczyścisz tego na tyle, aby nie było zapachu, więc nadal to będzie bimber. Do kolejnych gotowań możesz zamienić miedź na zmywaki. Klarujesz przed gotowaniem? Moc grzewczą dostosuj do wypełnienia i ustal refluks. Póki nie będziesz miał kolumny z prawdziwego zdarzenia i nie opanujesz procesu nie otrzymasz super czystego. P.S. Jak wysoką masz kolumnę i jaka średnica?

michal278
1850
Posty: 1869
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 14:56
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: podlaskie/ mazowieckie
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy
Kontakt:
Re: Odp: Pospolity bimber a refluks

Post autor: michal278 »

Kol. Lesgo opisał co i jak.
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com
ODPOWIEDZ

Wróć do „Destylacja i Rektyfikacja”