Test wiedzy przy rejestrowaniu

Dział, w którym znajdują się różne "napromieniowane ;) wiedzą" tematy.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Teroon
150
Posty: 188
Rejestracja: wtorek, 16 mar 2010, 12:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: GIN
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Trójmiasto
Otrzymał podziękowanie: 5 razy

Post autor: Teroon »

Hej,
Co byście powiedzili na to, aby rejestracja na forum wymagała zdania podstawowego testu wiedzy. Nie zaglądam co prawda na inne działy niż związane z destylowaniem, ale patrząc po ilości postów, to właśnie ten dział jest najbardziej popularny.

Taki test wiedzy, zaoszczędziłby dużej ilości postów/osób spod znaku kupił/chce kupić destylator, nie ma żadnego pojęcia i wrzuca pierdyliard pytań.

Przykład:
1. Wężyki używane w destylatorze, w miejscach styku z parami/płynnym etanolem powinny być wykonane z:
a) igielitu
b) czystego silikonu
c) gumy
d) obojętnie.

Jakiś taki zestaw może 10 pytań z podstawowych obszarów: łączenie, budowa (nieszczęsne odstojniki i cm popularne na alledrogo), frakcjowanie.

Tylko holibka pewnie technicznie byłoby to nie do wykonania :(

Pozdrawiam,
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2744 razy
Re: Test wiedzy przy rejestrowaniu

Post autor: lesgo58 »

Błąd...
To nie jest hermetyczne forum dla naukowców. Ale forum pasjonatów, którzy posiadają różny poziom wiedzy.
Właśnie możliwość obcowania z forum ma pomagać w poszerzeniu zasobów wiedzy, i podniesienia umiejętności operowania sprzętem.
Niepotrzebnie niektórzy irytują się z powodu powtarzających pytań.
Zaglądają tutaj różni ludzie o różnym poziomie wiedzy i umiejętności posługiwania się komputerem.
Tych, którzy są wygodni ( nie chce im się szukać, oczekują gotowych recept) i aroganccy w swym zachowaniu łatwo wychwycić - i takich trzeba "prostować'.
Inni zadają pytanie jak potrafią.
Trzeba przyjąć jedną podstawową zasadę:
"...nie ma głupich pytań - są głupie odpowiedzi..."
Jesli ktoś jest zirytowany jakimiś pytaniami - wystarczy je zignorować - w końcu nie ma obowiązku odpowiadania na każde pytanie i problem..
Autor w końcu zostanie sam ze swoim pytaniem - i jednocześnie zacznie poszukiwać innych sposobów pozyskiwania odpowiedzi na zadana problemy i pytania...
W innym przypadku mamy ciągłe przepychanki i połajanki.
Trochę wyrozumiałości i tolerancji.
W końcu ...IDĄ ŚWIĘTA...
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika

klodek4
1450
Posty: 1474
Rejestracja: czwartek, 21 lip 2011, 15:50
Ulubiony Alkohol: dobry
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: elda/alicante/, hiszpania
Podziękował: 369 razy
Otrzymał podziękowanie: 64 razy
Kontakt:
Re: Test wiedzy przy rejestrowaniu

Post autor: klodek4 »

lesgo58 pisze:Błąd...
To nie jest hermetyczne forum dla naukowców. Ale forum pasjonatów, którzy posiadają różny poziom wiedzy.
W 100% się zgadzam, wielu z nas, zarówno ja, zadawałem wręcz debilne pytania jak tu trafiłem i tylko dzięki "dobrym" odpowiedziom czegokolwiek się nauczyłem, testy - zdecydowanie NIE :!: :!: :!:
Awatar użytkownika

Vranicki
20
Posty: 20
Rejestracja: środa, 24 lip 2013, 02:21
Krótko o sobie: Czasem kieruję się tzw. zdrowym rozsądkiem - z różnym skutkiem.
Ulubiony Alkohol: Metaxa-12 letnia.
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: Bieszczady
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Test wiedzy przy rejestrowaniu

Post autor: Vranicki »

Na AD wszedłem przypadkowo. Wszystko co wiem na temat, dowiedziałem się tutaj. Nie czuję wewnętrznego przymusu odpowiadania na pytania, wiec mi nie przeszkadzają, a nawet wręcz przeciwnie -niektóre pytania sam bym zadał, więc odpowiedź mam "za friko". Raczej nie sadzę, że jakikolwiek test jest potrzebny. Gdyby był, nadal moja wiedza siedziała by w okolicach 1410, pod Grunwaldem.
Wszystko, co sprawia w życiu przyjemność, jest : tuczące i niezdrowe, albo niemoralne, albo nielegalne.

tymar
10
Posty: 10
Rejestracja: niedziela, 20 paź 2013, 17:37
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Test wiedzy przy rejestrowaniu

Post autor: tymar »

Forum to nie zamknięta sekta, czy inna komuna.
Jak zauważyłem jest tu mnóstwo ludzi, którzy chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami. Sam wolę czytać i przeglądać forum zgodnie z zasadą umieszczoną w mojej stopce.
Gdyby jednak nie było pytań, nie byłoby odpowiedzi. I tyle.
"Natura po to nam dała dwoje oczu, dwoje uszu a tylko jeden język, abyśmy więcej patrzyli i słuchali niż mówili"
Awatar użytkownika

MariuszB
10
Posty: 12
Rejestracja: czwartek, 26 gru 2013, 23:01
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:) i ten opis pasuje chyba do mnie najbardziej :-)
Status Alkoholowy: Producent Nalewek
Lokalizacja: Połczyńskie Zdroje
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Test wiedzy przy rejestrowaniu

Post autor: MariuszB »

Cóż, jako że i ja również niedawno zarejestrowałem się na forum powiem uczciwe że pewnie takiego testu bym nie przeszedł bom całkowicie "zielony" w każdym temacie tego forum :oops: ...... powolutku to się zmienia ponieważ próbuję ogarnąć liczne tematy, nazewnictwo, skróty, w tym i te myślowe jak i symbole, także nie wiem czy taki test dla nowych forumowiczów to dobry pomysł :roll: :(
Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Test wiedzy przy rejestrowaniu

Post autor: rozrywek »

Hey.
Ja również jestem przeciw testowaniu, nie możemy skreślać kogoś za brak wiedzy, wszyscy po wiedzę przychodzą tutaj:).

Za to możemy uchronić się od banalnych pytań wylewając nowicjuszowi kubeł wody na głowę zmuszając do nauki i poczytania forum, co niejednokrotnie czynimy, ja, chętnie pomogę, ale potrafię zmotywować do samodzielnego myślenia i z całą stanowczością piętnować zwykłe lenistwo.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

Lojtek
10
Posty: 19
Rejestracja: piątek, 19 lip 2013, 13:07
Krótko o sobie: Lubię się dobrze czuć, następnego dnia po spożyciu własnego wyrobu ;)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Śląsk
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Test wiedzy przy rejestrowaniu

Post autor: Lojtek »

W 100% popieram Lesgo58, jako niedoświadczony psotnik, zadawałem dziwne pytania i pewnie będę zadawał, chociaż staram się w pierwszej kolejności korzystać z wyszukiwarki. Czasem wystarczy, że ktoś bardziej doświadczony poda link. Swoją drogą zaglądamy tutaj aby uzyskać wiedzę dotyczącą sprzętu, chodzi, przecież o to aby nie wtopić zbyt dużo kasy, lub nie kupić sprzętu, z którego nie będziemy zadowoleni. Ja osobiście bardzo jestem zadowolony, że takowe forum istnieje i dostałem się tutaj bez testu wiedzy :)

Pozdrawiam.

Remua
100
Posty: 126
Rejestracja: środa, 8 paź 2008, 10:05
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 7 razy
Re: Test wiedzy przy rejestrowaniu

Post autor: Remua »

Może zapożyczyć funkcjonowanie z innych forów. Dla nowych użytkowników możliwość założenia tematu po napisaniu np 20 postów. Tematy zakładane przez nowych członków tego forum, którzy są "zieloni" to nic innego jak powielanie tematów które wałkowane były już setki razy, a wystarczy tylko poczytać. A odpowiedzi w tych postach brzmią np: poszukaj, poczytaj itd, itp. Tych tematów jest tyle że 20 postów z pytaniami dla nowicjusza w celu uzyskania informacji to mało, a jaki porządek na forum i mniej pracy moderatorów.

Test - nie.
Wychylylybymy ?
Awatar użytkownika

Kamal
2000
Posty: 2368
Rejestracja: wtorek, 9 paź 2012, 11:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Rum i ogólnie większość domowych trunków
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 210 razy
Re: Test wiedzy przy rejestrowaniu

Post autor: Kamal »

Na niektóre tematy nowych użytkowników, nieraz nie ma odpowiedzi na forum.
Obrazek
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Test wiedzy przy rejestrowaniu

Post autor: rozrywek »

Witam.
A moze wrócić do tematu z linka poniżej?
Zamiast testować nowych można uczyć i zachęcać, prawda?
Pozdrawiam serdecznie


http://alkohole-domowe.com/forum/podsta ... t3223.html
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Test wiedzy przy rejestrowaniu

Post autor: aronia »

A ja nie demonizowałbym tak testu, ale po nim wyświetlenie wyników połączonych z poprawnymi odpowiedziami odnośnikami do konkretnych tematów. Tematy te naświetlałyby aktualny stan wiedzy i wskazówki dla początkujących użytkowników np. temat kol. lesgo58 odnośnie metody 2,5 gotowania, 3 gracje itp.
P.S. Test nie koniecznie przy rejestracji - np. po rejestracji odnośnik typu: "Sprawdź stan swojej wiedzy"

Riakasz
10
Posty: 15
Rejestracja: sobota, 7 gru 2013, 16:09
Podziękował: 5 razy
Re: Test wiedzy przy rejestrowaniu

Post autor: Riakasz »

Szczerze powiem, jestem w miarę nowym użytkownikiem tego forum i rejestrując się tutaj po prostu chciałem nabyć na początku bardzo podstawową wiedzę psotniczą. Teraz będę ją oczywiście rozwijał.
Ale gdyby przy rejestracji był taki test to ..... poszukałbym po prostu innego forum :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Radioaktywne”