Węgiel kokosowy

Wszystko o polepszaniu destylatów węglem.

Autor tematu
stify
2
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 27 sty 2014, 11:45
Podziękował: 3 razy

Post autor: stify »

Czy węgiel kokosowy jest najlepszy do destylacji? Tak słyszałem i chciałbym poznać waszą opinię na ten temat. Jakiej firmy węgiel jest do tego najlepszy?
Awatar użytkownika

gr000by
2500
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 10 sty 2012, 11:32
Krótko o sobie: kombinator - to przede wszystkim
Ulubiony Alkohol: każdy zrobiony z sercem
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowanie: 665 razy
Re: Węgiel kokosowy

Post autor: gr000by »

Węgiel kokosowy ma największą powierzchnię właściwą z węgli aktywnych używanych w naszym hobby. Przez to może oczyścić większą ilość destylatu. Ale każdy węgiel aktywny (polecany do naszego hobby) się nada do filtra węglowego. Osobiście używam węgla aktywnego kokosowego firmy Storms, jest bardzo wydajny.
Fermentować, destylować, zalegalizować!
http://www.piwo.org/topic/13642-domowa-wytwornia-debowa/ - moje przygody z piwem.

PETER29
850
Posty: 897
Rejestracja: piątek, 18 lut 2011, 16:28
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Czysta i browar
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: ŚLĄSKIE
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 104 razy
Re: Węgiel kokosowy

Post autor: PETER29 »

Kokosowego nigdy nie używałem ale mogę polecić węgiel firmy Cobra.
_______________________________________________________________________________
Pozdrawiam KRZYSZTOF
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2738
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 308 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Węgiel kokosowy

Post autor: JanOkowita »

Kokosowy jest na pewno najlepszy, ale wcale nie ma najlepszej wydajności w relacji do ceny. Polecam węgiel granulowany pod marką AD, wcale nie gorszy od węgla Coobra.
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)

Autor tematu
stify
2
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 27 sty 2014, 11:45
Podziękował: 3 razy
Re: Węgiel kokosowy

Post autor: stify »

Widać, że na rynku nie ma zbyt dużego wyboru... bynajmniej to co zaobserwowałem w internecie. Cena węgla kokosowego jest faktycznie wyższa, ale czy nie lepiej wydać więcej na ten produkt i mieć pewność, że w pełni wykona on swoją pracę?

Jeszcze jedno pytanie. Czy wielkość granulatu tego węgla ma wpływ na jego pracę? Czy Lepszy o mniejszej średnicy czy większej?
Awatar użytkownika

gr000by
2500
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 10 sty 2012, 11:32
Krótko o sobie: kombinator - to przede wszystkim
Ulubiony Alkohol: każdy zrobiony z sercem
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowanie: 665 razy
Re: Węgiel kokosowy

Post autor: gr000by »

Jeden i drugi granulat spełnią swoją rolę poprawnie. Przez większy granulat szybciej przepływa ciecz, przez drobniejszy wolniej (ale za to jest mocniej oczyszczona). Przy wyborze czegokolwiek należy uwzględnić swoje możliwości finansowe i zamiary - czasami nie warto przepłacać. Przy węglu kokosowym uzyskasz po prostu nieco lepszy efekt po pierwszej filtracji.
Fermentować, destylować, zalegalizować!
http://www.piwo.org/topic/13642-domowa-wytwornia-debowa/ - moje przygody z piwem.

Autor tematu
stify
2
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 27 sty 2014, 11:45
Podziękował: 3 razy
Re: Węgiel kokosowy

Post autor: stify »

Czyli stosując węgiel kokosowy zaoszczędzę czas:) (rozumiem, że lepsza filtracja skraca czas destylacji? )chyba, że znajdę go w dobrej cenie, wtedy zaoszczędzę i czas i pieniądze :D

Jakby komuś przypomniała się jakaś marka węgla to poproszę o jej wpisanie, gdyż zamierzam wypróbować każdą żeby przekonać się która lepsza. Chyba, że to nie będzie miało wpływu, wtedy wyznacznikiem pewnie będzie cena najniższa:)
Awatar użytkownika

olo 69
650
Posty: 692
Rejestracja: sobota, 8 maja 2010, 08:02
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 72 razy
Re: Węgiel kokosowy

Post autor: olo 69 »

Przy filtrach węglowych zasilanych z dołu do góry, drobniejszy węgiel może dużo bardziej ograniczyć przepływ destylatu, a wręcz go zablokować.
Pozdrawiam,olo 69
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: Węgiel kokosowy

Post autor: Pretender »

Stify
Jakiegokolwiek węgla byś nie użył, to najważniejsze podawać destylam zmrożony i od dołu, w żółwim tempie.
Awatar użytkownika

ta_moko
500
Posty: 535
Rejestracja: piątek, 7 gru 2012, 21:23
Lokalizacja: Południe kraju
Podziękował: 45 razy
Otrzymał podziękowanie: 107 razy
Re: Węgiel kokosowy

Post autor: ta_moko »

stify pisze:rozumiem, że lepsza filtracja skraca czas destylacji?
No niestety nie.
Dobra filtracja nie zwalnia z konieczności dobrej destylacji, a ta wymaga czasu i staranności. Jak puścisz szybko i niestarannie odbierzesz dziadostwo, to wprawdzie węgiel to usunie, ale nie przy jednokrotnym filtrowaniu, a po drugie im brudniejszy alkohol, tym żywotność węgla mniejsza (koszty). Zaoszczędzisz czas na destylacji, a stracisz na filtrowaniu. A filtruje się dłużej niż destyluje...
Prawie każdy węgiel jest dobry. O tempie oczyszczania nie decyduje wielkość granulatu, ale regulacja przepływem przez operatora. Węgiel musi być właściwie użyty. Już koledzy napisali, że trzeba bardzo wolno odbierać i jaki ma być kierunek przepływu oraz że alkohol musi być mocno schłodzony. Do tego dorzucę informację, że nie powinien mieć więcej niż 40 - 45%. A węgiel powinien być odpowiednio i bardzo starannie przygotowany, bo tylko wtedy spełni swoja rolę. Cobra i Storms to dobre odmniany. Tego z AD nie znam, ale w ciemno obstawiam, że też.
Alkoholu tak naprawdę boją się tylko ludzie, którzy mają coś złego do ukrycia... Ludziom pięknym od wewnątrz alkohol nie szkodzi... - Piotr Skrzynecki
Awatar użytkownika

Partyzant
750
Posty: 773
Rejestracja: wtorek, 24 sie 2010, 22:25
Krótko o sobie: Lubie psocić i przy okazji próbować, a najlepiej smakuje w święta kiedy delektujemy się naszymi wyrobami, i te wędzonki...
Ulubiony Alkohol: Żubrówka
Status Alkoholowy: Piwowar
Lokalizacja: Jeweuropa czyli nowy trzeci swiat
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 33 razy
Re: Węgiel kokosowy

Post autor: Partyzant »

Jak na razie węgiel ze skorupek kokosowych jest jednym z lepszych, omijając filtry "ceramiczne".
Inne filtry węglowe też działają bez zarzutów... Zależy od pojemności filtra itd... itd.
Jesli ktoś myśli że jest wolnym człowiekiem, to oznacza że jest niewolnikiem!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Węgiel aktywny”