Pierwszy pot-still "moja stara"v1.0 by kogutto

Zaprezentujcie tu wasze pomysły na destylator i nie tylko. Może własne zbiory lub inne dzieła sztuki które warto pokazać światu...

Autor tematu
kogutto
1
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 1 wrz 2013, 10:02

Post autor: kogutto »

Witam.
W minioną sobotę testowałem swój wynalazek, który z uporem strugałem przez ostatnie tygodnie.
Oto efekty mojej pracy :)
Gar kupiłem na allegro, chłodnicę zwinąłem z 3m rurki miedzianej fi12 i wpakowałem w rurę PCV fi75, w zamyśle ma być całkiem zamknięta, ale nastaw wzywał więc nie było czasu skończyć.
Konstrukcja prosta, ale funkcjonalna, z czasem i w miarę przypływu pomysłów będę go sobie ulepszał i przebudowywał :)
destylator1.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
koncentraty wina

silvio2007
300
Posty: 330
Rejestracja: wtorek, 7 lut 2012, 19:58
Krótko o sobie: Jestem spoko człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: własny
Status Alkoholowy: Bimbrownik
Lokalizacja: Kaszuby
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 35 razy
Re: Pierwszy pot-still "moja stara"v1.0 by kogutto

Post autor: silvio2007 »

Brrrrr.
Powiało horrorem, ale od czegoś trzeba zacząć. El kogutto czytaj forum w każdej wolnej chwili, zbieraj kasę i zacznij budować kolumnę.
Ten sprzęt to nawet nie liga okręgowa ale uszy do góry. Fajnie, że w ogóle coś kombinujesz
Awatar użytkownika

klodek4
1450
Posty: 1474
Rejestracja: czwartek, 21 lip 2011, 15:50
Ulubiony Alkohol: dobry
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: elda/alicante/, hiszpania
Podziękował: 369 razy
Otrzymał podziękowanie: 64 razy
Kontakt:
Re: Pierwszy pot-still "moja stara"v1.0 by kogutto

Post autor: klodek4 »

No! to na pewno jeszcze wymaga dużych przeróbek, choć radziłbym Ci poczytać więcej na forum w temacie pot stilla.
Awatar użytkownika

biziu
50
Posty: 63
Rejestracja: piątek, 22 mar 2013, 20:47
Re: Pierwszy pot-still "moja stara"v1.0 by kogutto

Post autor: biziu »

He, he pamiętam jak też zaczynałem szklany deflegmator z miedzią ale przyznam ze lepiej to wyglądało ( bez urazy) po 2 graniach i czytania forum była już rura miedziana 100cm, a kolejne 2 grania i reflux sie zrobiło :D z Tobą pewnie też tak będzie tylko lektura, lektura i niestety jeszcze raz lektura :( Pozdrawiam.
P.s. Jest ktoś chętny do wykonania kpl. Kolumna aabratek lub puszkowa, z wziernikiem, 3 termometry, keg, grzałki 2x2000w, regulator, podział kolumny na katalizator? Proszę pisac na priw. Napewno lepiej kupic coś od doświadczonych kolegów niż nie wiadomo od kogo na alle...
Chłopcy mają swój dzień raz w roku. FACECI CODZIENNIE

PETER29
850
Posty: 897
Rejestracja: piątek, 18 lut 2011, 16:28
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Czysta i browar
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: ŚLĄSKIE
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 104 razy
Re: Pierwszy pot-still "moja stara"v1.0 by kogutto

Post autor: PETER29 »

Słabo coś czytasz forum. Sto razy było pisane że ODSTOJNIK=ZŁO. Jeszcze tego nie można opróżnić podczas destylacji. Konstrukcja na pewno funkcjonalna, tylko jaki efekt końcowy? Skoro masz chęć na rozbudowę dziwię się dlaczego nie kupiłeś od razu kega. Nie żebym się czepiał, ale kolumny raczej na szybkowarze nie zamontujesz a cenowo keg wychodzi podobnie.
_______________________________________________________________________________
Pozdrawiam KRZYSZTOF
Awatar użytkownika

PNGospodarka
10
Posty: 15
Rejestracja: wtorek, 22 cze 2010, 15:19
Ulubiony Alkohol: wszystko
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: Gliwice
Podziękował: 1 raz
Re: Pierwszy pot-still "moja stara"v1.0 by kogutto

Post autor: PNGospodarka »

Fajny prosty sprzęt, tez takim jeszcze dysponuję, ale już w głowie roją się plany na coś konkretnego :D.
Wytrwałości życzę...

Riakasz
10
Posty: 15
Rejestracja: sobota, 7 gru 2013, 16:09
Podziękował: 5 razy
Re: Pierwszy pot-still "moja stara"v1.0 by kogutto

Post autor: Riakasz »

Witam

Podziwiam za samodzielną konstrukcję. Ja całość kupiłem jako gotowe na alle... Już wiem, że tego typu konstrukcje należą do najprostszych z możliwych, ale codziennie odwiedzam forum, czytam ile się da i zbieram informacje potrzebne do udoskonalenia samego sprzętu jak i poprawy wydajności. Jednakże jako początkujący psotnik mogę powiedzieć, że powinieneś być zadowolony z pierwszego wyniku :) Jesteśmy chyba na podobnym etapie psocenia, więc wielu sukcesów i wytrwałości życzę.

cober
10
Posty: 17
Rejestracja: czwartek, 10 lis 2011, 12:07
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Pierwszy pot-still "moja stara"v1.0 by kogutto

Post autor: cober »

Będziesz przeklinał niebawem ten garnek, a raczej jego pokrywkę - wiem coś o tym...

artaks
200
Posty: 227
Rejestracja: wtorek, 4 sty 2011, 15:02
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Kontakt:
Re: Pierwszy pot-still "moja stara"v1.0 by kogutto

Post autor: artaks »

@cober napisz coś więcej proszę, mam w planach prostą maszynkę do np. absyntu lub jałowcówki i myślałem właśnie o takim szybkowarze.
kalendarz zbiorów alkoholowych: https://www.google.com/calendar/embed?src=ucacf2t31986vvt5pqnsboei7s%40group.calendar.google.com&ctz=Europe/Warsaw

cober
10
Posty: 17
Rejestracja: czwartek, 10 lis 2011, 12:07
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Pierwszy pot-still "moja stara"v1.0 by kogutto

Post autor: cober »

Garnek jest ok ale pokrywka jest totalną porażką jest cienka i nie masz możliwości wymiany uszczelki. U mnie garnek po kilku gotowaniach już przepuszcza i trzeba ciastem uszczelniać, nie polecam tego garnka :(.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 23 gru 2013, 09:17 przez gr000by, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: konieczne poprawki

artaks
200
Posty: 227
Rejestracja: wtorek, 4 sty 2011, 15:02
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Kontakt:
Re: Pierwszy pot-still "moja stara"v1.0 by kogutto

Post autor: artaks »

OK, dzięki za info.
kalendarz zbiorów alkoholowych: https://www.google.com/calendar/embed?src=ucacf2t31986vvt5pqnsboei7s%40group.calendar.google.com&ctz=Europe/Warsaw
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galerie destylatorów”