Filtracja jak w rosyjskiej fabryce

Wszystko na temat chemicznego oraz mechanicznego oczyszczania końcowego produktu destylacji, włączając węgiel aktywny, nadmanganian potasu, filtracje, klarowanie, pozbywanie się niechcianych substancji, zapachów drożdży itp...

Autor tematu
Janek300
10
Posty: 19
Rejestracja: niedziela, 13 maja 2012, 13:31

Post autor: Janek300 »

Cześć,

Ostatnio na którymś z kanałów Discovery, leciał odcinek o produkcji czystej wódki. Niestety nie mogę namierzyć w sieci tego odcinka (jakby ktoś znalazł to proszę o linka). Było to kręcone w rosyjskiej fabryce.
Moją uwagę zwrócił sposób filtracji. Otóż filtrują oni przez węgiel drzewny, krzemionkę albo krzem (nie pamiętam) i srebro. Dzięki temu sposobowi filtracji uzyskują bardzo delikatny smak.
Czy znacie ten sposób filtracji i możecie coś więcej o tym napisać?
promocja
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7338
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1695 razy
Re: Filtracja jak w rosyjskiej fabryce

Post autor: radius »

Węgla aktywnego z jonami srebra używa się w filtrach do oczyszczania wody oraz powietrza. Srebro działa bakteriobójczo i nie pozwala na ich rozwój na powierzchni węgla. Co miałoby jednak wnosić przy filtrowaniu etanolu, jakoś nie mogę sobie wyobrazić :?:
Jeżeli chcesz spróbować to najłatwiej dostępny taki węgiel, produkuje firma NORIT - Silcarbon AG005.
Firma ta produkuje także węgiel przeznaczony specjalnie do filtracji alkoholu - Norit PK 1-3
SPIRITUS FLAT UBI VULT
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oczyszczanie destylatu”