artpain

Przedstaw się naszej społeczności, napisz kilka słów o sobie, kim jesteś, co robisz i co cię tu sprowadza. Napisz cokolwiek chcesz na swój temat a my Cię radośnie powitamy :)
Regulamin forum
1. Jako temat wpisz tylko swój NICK :)

2. Przedstaw się pozostałym członkom forum, napisz co lubisz robić czym się interesujesz, co Cię tu sprowadza i jaki alkohol najbardziej lubisz produkować:) Tutaj możecie pisać o sobie dosłownie wszystko na co macie ochotę.

3. Jeśli masz zamiar tylko napisać np. "Witam, nazywam się .... " to daruj sobie.

4. Multikonta - kasujemy i banujemy
Awatar użytkownika

Autor tematu
artpain
5
Posty: 9
Rejestracja: niedziela, 15 wrz 2013, 22:56
Krótko o sobie: Jestem początkującym hobbystą.
Ulubiony Alkohol: czysty ;-)
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy

Post autor: artpain »

Witam szanownych Forumowiczów!

Jestem nowicjuszem w temacie psocenia. Mam niewielkie doświadczenie na Pot-Still`u, jednak w tej chwili zamarzyła mi sie kolumna w celu uzyskiwania 96% a nie 50-70% psoty ;)
Niedawno dopiero odkryłem wasze szanowne forum i od około miesiąca codziennie studiuję kolejne wątki dotyczące budowy, zasad działania i najnowszych trendów w psoceniu. Po wnikliwej analizie trzech obecnie "jedynych słusznych" konstrukcji, a mianowicie Bakabob, głowica puszkowa, oraz Aabratek zdecydowałem się na tą ostatnią z wymienionych. Przyznam się, że mam na swoim koncie wykonanie niewielkiej ilości własnego wypełnienia w postaci sprężynek pryzmatycznych z drutu nierdzewnego fi 0,3mm. Niestety nie jestem spawaczem i wykonanie samej głowicy jest dla mnie problemem, dlatego chciałbym zapytać szanownych kolegów-psotników o możliwość wykonania kompletnego zestawu typu Aabratek wg mojego skromnego projektu. Oczywiście projekt ten jest tylko ogólnym zarysem bez wdawania się w zawiłe szczegóły techniczne, liczę że wykonaniem zajmie się osoba która zna się na rzeczy i ewentualnie naprostuje moje błędy w projekcie.

Ponieważ forum czytam na bieżąco, dlatego nie mam żadnych dodatkowych pytań odnośnie "co lepsze, a co gorsze", konkrety chętnie omówię z wykonawcą, aby nie zaśmiecać forum wielokrotnie już poruszanymi wątkami.

Troszeczkę sie rozpisałem ale wracając do meritum, w załączniku mój projekt i prośba o zgłaszanie się wykonawców (na PRIV) wraz z propozycją ceny za całość, lub o polecenie takowych sprawdzonych kolegów spawaczy-wykonawców.


Pozdrawiam artpain
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Denerwujące jest ciągłe czytanie tego podpisu pod moim postem.
koncentraty wina
Awatar użytkownika

ta_moko
500
Posty: 535
Rejestracja: piątek, 7 gru 2012, 21:23
Lokalizacja: Południe kraju
Podziękował: 45 razy
Otrzymał podziękowanie: 107 razy
Re: artpain

Post autor: ta_moko »

Witaj.
Projekt ok, wykonawcy powinni się do Ciebie zgłosić chętnie. Jedynie termometry poprowadziłbym inaczej nieco- dolny podniósłbym o kolejne 15cm i nie zaślepiał, a używał. Drugi wstawiłbym na wysokości 2/3kolumny. To na nich będziesz prowadził proces. Napisz coś więcej o swoich sprężynkach, daj foto. Wyrabiasz je jeszcze?
Alkoholu tak naprawdę boją się tylko ludzie, którzy mają coś złego do ukrycia... Ludziom pięknym od wewnątrz alkohol nie szkodzi... - Piotr Skrzynecki

PETER29
850
Posty: 897
Rejestracja: piątek, 18 lut 2011, 16:28
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Czysta i browar
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: ŚLĄSKIE
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 104 razy
Re: artpain

Post autor: PETER29 »

Witaj na tym zacnym forum. Lepiej nie mogłeś trafić. Jeśli już planujesz taką konstrukcję pokuś się o wziernik. Cholernie ułatwia pracę na początku a i można na niego gapić się godzinami.
_______________________________________________________________________________
Pozdrawiam KRZYSZTOF
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7338
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1695 razy
Re: artpain

Post autor: radius »

Do postu kol. ta_moko dołączam twój schemat z naniesionymi poprawkami, gdzie umieścić porty termometrów. Z tego w głowicy na razie zrezygnuj (chyba, że masz termometr z rozdzielczością 0,01oC) i przenieś go 15 cm poniżej odejścia VM. Dolny, jeżeli wypełnienie będzie sprężynkami pryzmatycznymi, podnieś o 10 cm, to wystarczy.
artpain-aabratek.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

Autor tematu
artpain
5
Posty: 9
Rejestracja: niedziela, 15 wrz 2013, 22:56
Krótko o sobie: Jestem początkującym hobbystą.
Ulubiony Alkohol: czysty ;-)
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: artpain

Post autor: artpain »

Witam ponownie szanowne grono hobbystów :)
Bardzo dziękuje koledze @radius za naniesienie poprawek w moim projekcie oraz koledze @ta_moko za pomoc w niepopełnieniu błędu konstrukcyjnego. Ponieważ "dobre rady zawsze w cenie" to zastosuję się do nich i zmienię rozplanowanie termometrów. Co do wziernika zasugerowanego przez kolegę @PETER29 to mam go w planach - dlatego moja aparatura nie jest na razie zbyt wysoka, gdyż planuję go dokupić po uruchomieniu aparatury. Jakoś tak w sumie z nikąd się wzięła moja chęć na "rozbudowanie" zaplecza psotniczego, (chyba smak mi sie zmienił, i szukam ulepszeń...) a nie przygotowywałem się do tego finansowo i stąd początkowe "kompromisy" dla oszczędności. Sprężynki zainteresowały mnie już po pierwszym dniu przeglądania szanownego forum - nie słyszałem wcześniej o takim wynalazku i stwierdziłem ze przeciąż nie może to być trudne do wykonania ;) - Myliłem się! Co prawda wykonanie samych sprężynek nie jest może arcytrudne, jednak do tej pory mam problem z automatyzacją procesu ciecia tychże. Próbowałem już kilku sposobów, jednak moje skromne zaplecze narzędziowe nie pozwala mi "rozwinąć skrzydeł" na tym polu. Do tej pory wykonałem dopiero litr wypełnienia, a to nie za sprawą lenistwa, ale ze względu na problemy z zaopatrzeniem w drut(!) Zakupiłem drut nierdzewny używany przez pszczelarzy, jego cena w sklepie wychodzi 90zł/kg (18zł za 200g), w hurtowni podobno 64zł/kg, dlatego odłożyłem w czasie moje zmagania ze sprężynkami i mam zamiar zakupić gotowe sprężynki od forumowego kolegi, a moje może zacznę produkować jak znajdę odpowiednie dojście do drutu i poświęcę jeszcze kilka godzin na dopracowanie procesu siekania dredów. Może to i dobrze, że mam takie doświadczenia z produkcją - uważam ze trzeba doceniać pracę i badania innych i dać im zarobić aby rozwijali swój produkt, co wszystkim wyjdzie tylko na dobre :)
Moje sprężynki są bardzo podobne do kolegów z forum, wymiary okolo 4-5mm, na 4-5mm drut jednak grubszy bo 0,3mm a cieńszego nie znalazłem. Zdjęcia postaram się zamieścić dziś lub jutro. Biorąc jednak pod uwagę dostępność i cenę surowca przekonałem się, że obecne ceny sprężynek na alledrogo nie są zawyżone. Pewnie można na nich trochę zarobić jak się ma odpowiedniego dostawcę drutu, a ja nie mam :)

Wracając do projektu kolumny, uwzględnię poprawki i wciąż szukam wykonawcy.
pozdrawiam
artpain
Denerwujące jest ciągłe czytanie tego podpisu pod moim postem.

zbrozło
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: niedziela, 8 wrz 2013, 14:29
Podziękował: 1 raz
Re: artpain

Post autor: zbrozło »

Zadzwoń na numer z ogłoszenia.
Wczoraj odebrałem bardzo podobną-dodatkowo wziernik i trzy złącza SMS.

http://tablica.pl/oferta/destylator-aab ... 2LQA1.html
Awatar użytkownika

Autor tematu
artpain
5
Posty: 9
Rejestracja: niedziela, 15 wrz 2013, 22:56
Krótko o sobie: Jestem początkującym hobbystą.
Ulubiony Alkohol: czysty ;-)
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: artpain

Post autor: artpain »

A czy mógłbyś przesłać jakieś zdjęcia twojego nabytku? Nie pogardziłbym też informacją o cenie zakupu :lol: Znalazłem tego wykonawcę na alledrogo (wystarczy numer tel wpisać w :google: ), i jego oferta nie wygląda tak jakby był on producentem naszych pociech, a jedynie spawał okazyjnie. Nie ukrywam że zależny mi na dobrym wykonania zgodnie z aktualną wiedzą, abym nie musiał potem wypłakiwać się na forum ;) Nie chodzi mi tutaj o polerowanie czy piękne spawanie, chodzi mi o dobre technicznie i jakościowo wykonanie.

Dzięki za info, lepiej mieć większy wybór niż mniejszy dlatego szukam i wybrzydzam ;)

Pozdrawiam
artpain
Ostatnio zmieniony piątek, 18 paź 2013, 20:18 przez Emiel Regis, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: nie cytujemy postu poprzedzającego w całości
Denerwujące jest ciągłe czytanie tego podpisu pod moim postem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj Się!”