Ozonowanie psotki

Wszystko na temat chemicznego oraz mechanicznego oczyszczania końcowego produktu destylacji, włączając węgiel aktywny, nadmanganian potasu, filtracje, klarowanie, pozbywanie się niechcianych substancji, zapachów drożdży itp...

Autor tematu
Greg_55
10
Posty: 17
Rejestracja: niedziela, 1 kwie 2012, 21:32
Podziękował: 1 raz

Post autor: Greg_55 »

Witam zacną Brać. Jak w tytule chciałem zapytać czy ktoś ma jakieś doświadczenie z oczyszczaniem destylatu ozonem i jakie są tego efekty.Teoretycznie (jak wiemy ozon jest kilkaset razy mocniejszy od chloru) właściwości O3 powodują utratę różnych zapachów. Proszę o jakieś podpowiedzi i porady.
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: Ozonowanie psotki

Post autor: Pretender »

Z tego co jest mi wiadomo, to nikt nie oczyszcza destylatu chlorem, a ozonem tym bardziej. Chloruje się wodę i ozonuje aby ubić bakterie. W destylacie nie ma bakterii, nie ma więc potrzeby chlorowania.

wawaldek11
2500
Posty: 2914
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: Ozonowanie psotki

Post autor: wawaldek11 »

Coś może być na rzeczy z ozonem, bo perhydrol jest stosowany do uzdatniania destylatu.
Ale chyba lepiej zainwestować w kolumnę z dobrym wypełnieniem niż bawić się chemią.
Skąd planujesz brać ozon?
Ostatnio zmieniony środa, 9 paź 2013, 10:40 przez wawaldek11, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
Waldek
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7334
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1695 razy
Re: Ozonowanie psotki

Post autor: radius »

Tylko, że perhydrol ma całkiem inne działanie niż ozon. Perhydrol jest silnym środkiem utleniającym a ozon ma działanie aseptyczne i toksyczne i nie zredukuje nam zanieczyszczeń zawartych w destylacie tak, jak to zrobi perhydrol :)
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

ta_moko
500
Posty: 535
Rejestracja: piątek, 7 gru 2012, 21:23
Lokalizacja: Południe kraju
Podziękował: 45 razy
Otrzymał podziękowanie: 107 razy
Re: Ozonowanie psotki

Post autor: ta_moko »

:D Chyba powoli zbliżamy się do przepisu na wódkę sklepową. Ozon i chlor - dwa składniki już znamy.
Alkoholu tak naprawdę boją się tylko ludzie, którzy mają coś złego do ukrycia... Ludziom pięknym od wewnątrz alkohol nie szkodzi... - Piotr Skrzynecki
Awatar użytkownika

gr000by
2500
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 10 sty 2012, 11:32
Krótko o sobie: kombinator - to przede wszystkim
Ulubiony Alkohol: każdy zrobiony z sercem
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowanie: 665 razy
Re: Ozonowanie psotki

Post autor: gr000by »

Ja słyszałem tylko o "nastrzykiwaniu" wódki czystym tlenem. Podobno daje to bardzo delikatny produkt. Taki alkohol dużo szybciej dojrzewa i łagodnieje, nie wiem na ile to prawda. Któryś z Putinoff'ów, chyba czarny, jest tak traktowany - jest o tym wzmianka na etykiecie. Czasem można go spotkać w Lildu.
Fermentować, destylować, zalegalizować!
http://www.piwo.org/topic/13642-domowa-wytwornia-debowa/ - moje przygody z piwem.

Autor tematu
Greg_55
10
Posty: 17
Rejestracja: niedziela, 1 kwie 2012, 21:32
Podziękował: 1 raz
Re: Ozonowanie psotki

Post autor: Greg_55 »

Kochani nie wiem czy zostałem zrozumiany, chodzi o stracenie zapachu psotki przed filtracją węglową ozonatorem.Teoretycznie pozwoli taki zabieg oszczędzić węgiel, choć mogę się mylić - zbytnie natlenienie destylatu może zamykać węgiel?
Awatar użytkownika

Partyzant
750
Posty: 773
Rejestracja: wtorek, 24 sie 2010, 22:25
Krótko o sobie: Lubie psocić i przy okazji próbować, a najlepiej smakuje w święta kiedy delektujemy się naszymi wyrobami, i te wędzonki...
Ulubiony Alkohol: Żubrówka
Status Alkoholowy: Piwowar
Lokalizacja: Jeweuropa czyli nowy trzeci swiat
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 33 razy
Re: Ozonowanie psotki

Post autor: Partyzant »

Węgiel zamykają śmieci...
Jesli ktoś myśli że jest wolnym człowiekiem, to oznacza że jest niewolnikiem!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oczyszczanie destylatu”