Biowin - najnowsze technologie

Jak zachować zdrowie podczas destylacji, jak zadbać o bezpieczeństwo pędzenia, dział dla tych którzy cenią sobie spokojne, bezpieczne bimbrownictwo...
Awatar użytkownika

Autor tematu
JanOkowita
2500
Posty: 2738
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 308 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:

Post autor: JanOkowita »

Firma Biowin zaskakuje najnowszymi rozwiązaniami katalitycznymi w deflegmatorach. Wczoraj wysłaliśmy deflegmator firmy Biowin (sprawdzając jedynie z zewnątrz czy nie jest uszkodzony) do Klienta sklepu AD (Forumowicz Shaddal), który podesłał nam zdjęcie otrzymanego deflegmatora z firmy Biowin.

Okazuje się, że wypełnienia miedziane, pierścienie Raschiga, itp. to już głęboka przeszłość. Firma Biowin zastosowała najnowsze rozwiązanie w postaci katalizatora z utlenionego żelaza. Mamy nadzieję, że katalizator został gruntownie przebadany na brak bakterii powodujących tężec.

Gratulujemy innowacyjności !
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)

Remua
100
Posty: 126
Rejestracja: środa, 8 paź 2008, 10:05
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 7 razy
Re: Biowin - najnowsze technologie

Post autor: Remua »

Żelazo jest, tak czy inaczej bardzo potrzebne organizmowi, jednak innowacyjność Biowinu przebija wszystkie, dostępna na rynku suplementy diety :D
Wychylylybymy ?
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5376
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 666 razy
Kontakt:
Re: Biowin - najnowsze technologie

Post autor: Zygmunt »

Biowin w ogóle ostatnio daje czadu.

[youtube]http://pl.youtube.com/watch?v=IYdEsq7tk4w[/youtube]

A w filmie takie perły:
"Słody Coopers"
Myślę że...
Natomiast Anglicy i zresztą nie tylko Anglicy, są pionierami troszke innej fermentacji piwowarskiej przygotowywanej głównie na bazie słodu pszenicznego i ta fermentacja odbywa się w temperaturze 15 do 25°C"
Myślę że...
"Drożdże dolnej fermentacji, bo fermentują w dolnych temperaturach"
Myślę że...
Najgorsze jest to, że ta Pani akurat powinna trochę o temacie wiedzieć, w końcu wykłada w Łodzi...
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

Partyzant
750
Posty: 773
Rejestracja: wtorek, 24 sie 2010, 22:25
Krótko o sobie: Lubie psocić i przy okazji próbować, a najlepiej smakuje w święta kiedy delektujemy się naszymi wyrobami, i te wędzonki...
Ulubiony Alkohol: Żubrówka
Status Alkoholowy: Piwowar
Lokalizacja: Jeweuropa czyli nowy trzeci swiat
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 33 razy
Re: Biowin - najnowsze technologie

Post autor: Partyzant »

Miałem wrażenie że słucham - Ministra zdrowia i nauk ścisłych. :hmm:

A pro po, za komuny chyba było łatwiej sprzedawać w bufecie ?:!:
Jesli ktoś myśli że jest wolnym człowiekiem, to oznacza że jest niewolnikiem!

Shaddal
2
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 3 sty 2010, 12:50
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Re: Biowin - najnowsze technologie

Post autor: Shaddal »

Dobra wiadomość jest taka, że doflegmator z gwoździkiem został wykorzystany w dobrej sprawie. Rozbiłem szkło. Oddzieliłem ceramikę. Wygotowałem. I umieściłem ją w kanie na dnie, aby pomogła w równomiernym rozgrzewaniu nastawu. I pierwsze śliwki robaczywki za mną. Dobrego mi wyszło 1,5 litra z 10 litrów nastawu + 400ml pogonu na przyszłość. :) :piwo:
Trudne dobrego początki. Pierwsza psota w życiu: 700ml - 78%; 700ml - 56%...
Awatar użytkownika

Autor tematu
JanOkowita
2500
Posty: 2738
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 308 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Biowin - najnowsze technologie

Post autor: JanOkowita »

I w ten sposób pierścienie Raschiga zostały wykorzystane jako tzw. kamyki wrzenne. Do tego celu można również użyć koralików ze spirali grzejnej ze starego żelazka, szklanych koralików albo drobnych kamyczków.
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)

Shaddal
2
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 3 sty 2010, 12:50
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Re: Biowin - najnowsze technologie

Post autor: Shaddal »

A że takich deflegmatorów do rozbicia miałem więcej (jeden padł w moich rękach, drugi w rękach kuriera, a w trzecim był ten nieszczęsny kawałek złomu), to myślę w przyszłości wykorzystać je jako wypełnienie kolumny. :twisted:
Trudne dobrego początki. Pierwsza psota w życiu: 700ml - 78%; 700ml - 56%...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie i Bezpieczeństwo”