kolumna z dwoma systemami ???

Zaprezentujcie tu wasze pomysły na destylator i nie tylko. Może własne zbiory lub inne dzieła sztuki które warto pokazać światu...

Autor tematu
lukasz102188
2
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 17 kwie 2012, 15:23

Post autor: lukasz102188 »

Witam szanownych psotników ;) Mam pytanie: ponieważ jestem nowy na forum proszę o odpowiedz bardziej doświadczonych. Posiadam taki sprzęt, ale jeszcze go nie używałem dopiero zacierek kończy pracować :) Psocił już ktoś na takiej kolumnie? Ja na pewno opisze co mi wyszło, ale póki co czekam na jakieś komentarze do tej kolumny czy to się nadaje, czy nie?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony czwartek, 2 maja 2013, 09:18 przez Emiel Regis, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Następny tak tragicznie napisany post nie przejdzie.
promocja
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: kolumna z dwoma systemami ???

Post autor: Zygmunt »

Jeżeli jeszcze nie pracowałeś na tym sprzęcie, to go czym prędzej odeślij sprzedawcy. Ten sprzęt jest niebezpieczny, a praca na nim może prowadzić do wybuchu.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

Autor tematu
lukasz102188
2
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 17 kwie 2012, 15:23
Re: kolumna z dwoma systemami ???

Post autor: lukasz102188 »

Jeżeli będę pracował na jednym systemie a nie na dwóch na raz, to raczej nic sie nie stanie ??

Durik
350
Posty: 364
Rejestracja: poniedziałek, 13 lut 2012, 11:24
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: kolumna z dwoma systemami ???

Post autor: Durik »

Zygmunt dobrze Ci radzi. Jeśli masz możliwość, to oddaj ten sprzęt. Poświęć kilka dni na czytanie tej skarbnicy wiedzy. Kup lub zrób odpowiedni sprzęt, który nie będzie tak niebezpieczny.

major
250
Posty: 277
Rejestracja: czwartek, 16 lut 2012, 20:16
Otrzymał podziękowanie: 13 razy
Re: kolumna z dwoma systemami ???

Post autor: major »

Producent tego sprzętu to idiota. Wystarczy zamknąć jeden zawór, żeby zrobić jebudu*. Sprzęt nawet ostrożnie używany nie będzie działał prawidłowo (porównywalnie z wersją ekonomiczną zalecanych obecnie konstrukcji). Oddaj go i nie kupuj niczego więcej u tego sprzedawcy.

* w najlepszym wypadku problemy lokalowe i niewygodne pytania, w gorszym - poważne zagrożenie zdrowia i życia

silvio2007
300
Posty: 330
Rejestracja: wtorek, 7 lut 2012, 19:58
Krótko o sobie: Jestem spoko człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: własny
Status Alkoholowy: Bimbrownik
Lokalizacja: Kaszuby
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 35 razy
Re: kolumna z dwoma systemami ???

Post autor: silvio2007 »

Ale chyba nie będziesz grzał na zamkniętym zaworze?
Brak też termometru na kolumnie, ten w kegu to jak umarłemu kadzidło.
Dużo zapłaciłeś za ten sprzęt?

silvio2007
300
Posty: 330
Rejestracja: wtorek, 7 lut 2012, 19:58
Krótko o sobie: Jestem spoko człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: własny
Status Alkoholowy: Bimbrownik
Lokalizacja: Kaszuby
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 35 razy
Re: kolumna z dwoma systemami ???

Post autor: silvio2007 »

Panowie, może podpowiecie koledze jak dobrze i niedrogo przerobić to cudo.
Przecież nie trzeba od razu wyrzucać Keg już jest, trochę rury dokupić i bardzo fajny sprzęcik będzie. Pomóżcie, każdy w miarę możliwości.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: kolumna z dwoma systemami ???

Post autor: Zygmunt »

Eh, o tym sprzęcie na forum jest lekko licząc kilkanaście stron. W skrócie- wypierdzielić oba zawory, wspawać miejsce na sondę termometru (chyba, że uda sie wykorzystać gwint zaworu "pseudopowrotu"), wypełnić czymś normalnym i uzywac jako kolumny CM.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2743 razy
Re: kolumna z dwoma systemami ???

Post autor: lesgo58 »

Kolega po pierwsze nie wyraził takiej chęci otrzymania pomocy.
Kolumna jest do przerobienia i to w dosyć nieskomplikowany sposób. Pytanie czy ma dojście do dobrego spawacza?
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika

Crooatoon
50
Posty: 58
Rejestracja: niedziela, 2 maja 2010, 20:14
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: kolumna z dwoma systemami ???

Post autor: Crooatoon »

Ja posiadam taki sprzęcik, sam go zmontowałem, posiada ref lux wewnętrzny jako zimne palce, i zewnętrzny jako zawór. osobiście nie używam zewnętrznego bo się nie sprawdza( zawór jest ze zwykłego kranu i ciężko go ustabilizować by odrobina cieczy była odbierana a reszta s powrotem do kolumny). Fakt morze wybuchnąć, ale to już trzeba być mega typem żeby do tego dopuścić, wystarczy ustabilizować kolumnę na określony odbiór i sama pracuje. Ja jestem w pełni zadowolony, wyplenienie mam miedziano szklane i działa sprawnie. Świetny sprzęt na rozpoczęcie przygody (lepsza jest tylko kana dziadkowa na naukę :punk: )

Destylat jest czyściutki, i jestem w stanie odbierać 95%, oczywiście możemy też mniejszy % w zależności jak mocno będziemy chłodzić zimnymi palcami.
Takie jest moje zdanie i narazie jestem zadowolony.
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: kolumna z dwoma systemami ???

Post autor: radius »

Crooatoon pisze:wypełnienie mam miedziano szklane i działa sprawnie...Destylat jest czyściutki, i jestem w stanie odbierać 95%,
Jeżeli to prawda to gratuluję, ale osobiście radziłbym wymienić alkoholomierz :smiech:
SPIRITUS FLAT UBI VULT

major
250
Posty: 277
Rejestracja: czwartek, 16 lut 2012, 20:16
Otrzymał podziękowanie: 13 razy
Re: kolumna z dwoma systemami ???

Post autor: major »

major pisze:Producent tego sprzętu to idiota. Wystarczy zamknąć jeden zawór, żeby zrobić jebudu*.
Crooatoon pisze:Fakt morze wybuchnąć,
Absolutnie nie chcę Cię obrażać poprzez przytoczenie poprzedniej wypowiedzi. Po prostu można godzić się na pewne kompromisy - również w kwestiach bezpieczeństwa, ale w tym przypadku jest to przynajmniej mocno dyskusyjne.

Jestem zwolennikiem budowy w Polsce elektrowni atomowych. Co jakiś czas tłumaczę przewodnika oprowadzającego po nieczynnej elektrowni sowieckiego projektu. Na własne oczy widzę, że konieczne jest stosowania zabezpieczeń adekwatnych do podejmowanego ryzyka - w każdej działalności. Ryzyko związane z wystąpieniem jebudu jest na tyle poważne, że czuję się zmuszony do nieuprzejmego nazywania ludzi decydujących się na konstrukcje znacząco zwiększające takie zagrożenie.

Mam nadzieję, że jak najdłużej pozostaniesz zadowolony. Sam będę zadowolony, kiedy zrozumiesz swój błąd i zrobisz coś w celu ograniczenia zagrożenia - pal licho problemy związane z efektywnością.
Awatar użytkownika

Crooatoon
50
Posty: 58
Rejestracja: niedziela, 2 maja 2010, 20:14
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: kolumna z dwoma systemami ???

Post autor: Crooatoon »

radius pisze:
Crooatoon pisze:wypełnienie mam miedziano szklane i działa sprawnie...Destylat jest czyściutki, i jestem w stanie odbierać 95%,
Jeżeli to prawda to gratuluję, ale osobiście radziłbym wymienić alkoholomierz :smiech:

A dziękuję, odrobina sprawnego oka przy stabilizacji kolumny i taki efekt jest. Osobiście jestem zadowolony z efektów. Nie muszę wymieniać alkoholomierza, bo działa wzorowo. :D
pozdrawiam
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: kolumna z dwoma systemami ???

Post autor: radius »

A nie chcesz czasem, tak dla pewności, zmierzyć sobie rzeczywistej mocy uzyskanego destylatu :?: Robię to w laboratorium i całkowicie za darmo :mrgreen:
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

Crooatoon
50
Posty: 58
Rejestracja: niedziela, 2 maja 2010, 20:14
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: kolumna z dwoma systemami ???

Post autor: Crooatoon »

Dzięki za propozycję, :idea: pomyślę nad tym i z pewnością się do ciebie odezwę :D pozostaje przesyłka, ale to już mały koszt :)

keg341
1
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 2 maja 2013, 08:17
Re: kolumna z dwoma systemami ???

Post autor: keg341 »

Sam zastanawiam się czy taką kolumnę sobie pospawać.
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: kolumna z dwoma systemami ???

Post autor: radius »

Nie żartuj :o
Na własne życzenie chcesz mieć w domu bombę :?: :!: Jeżeli masz możliwości warsztatowe to zapomnij o tym badziewiu, poczytaj forum i rób Aabratka lub Bokakoba :czytaj:
SPIRITUS FLAT UBI VULT

major
250
Posty: 277
Rejestracja: czwartek, 16 lut 2012, 20:16
Otrzymał podziękowanie: 13 razy
Re: kolumna z dwoma systemami ???

Post autor: major »

keg341 pisze:Sam zastanawiam się czy taką kolumnę sobie pospawać.
Od paru dni, kilka razy dziennie mówię, że nie skakałem przez ognisko, tylko się potknąłem. Nie czyni to ze mnie mniejszego idioty, ale wolałbym już chyba mieć nauczkę za debilizm, a nie za zwykłą nieuwagę.

Jeśli chcesz budować coś niebezpiecznego, to podaj jakiś powód, dla którego nie jest to przynajmniej słabowaniem na umyśle...

Jeśli masz już "producenta", to niech jeszcze podepnie Ci taboret gazowy do instalacji w domu albo wyburzy parę ścian...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galerie destylatorów”