Mini kolumna.

Zaprezentujcie tu wasze pomysły na destylator i nie tylko. Może własne zbiory lub inne dzieła sztuki które warto pokazać światu...

Autor tematu
endrju
2
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 22 lis 2011, 11:48
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: śliwowica
Status Alkoholowy: Producent Wódek

Post autor: endrju »

Oto moja mini kolumna, rura 3/4 cala na szczycie mała chłodniczka z rurki 6 długość 10cm. Chłodnica z rurki nierdzewki i obieg zamknięty, pompka od pralki. Fakt że przy odbiorze szału nie ma, ale destylacik wychodzi bezzapachowy. Puszczając przepływ na całość przez chłodniczkę na szczycie nie puści żadnych par na chłodnicę. Czyli stabilizację mogę przeprowadzić, w połączeniu z regulatorem prądu Pamel mogę zapanować nad całym procesem destylacji. Na zakończenie chciałbym podziękować założycielom forum. Prosił bym o ocenę moich osiągnięć.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony środa, 14 lis 2012, 12:46 przez Agneskate, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: kosmetyka
promocja

wawaldek11
2500
Posty: 2914
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: Mini kolumna.

Post autor: wawaldek11 »

Na pewno umiesz dołączać mało czytelne fotki...
Pozdrawiam,
Waldek
Awatar użytkownika

mtx
1400
Posty: 1412
Rejestracja: poniedziałek, 2 sty 2012, 02:50
Ulubiony Alkohol: Whiskey
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Władysławowo woj.pomorskie
Podziękował: 523 razy
Otrzymał podziękowanie: 124 razy
Kontakt:
Re: Mini kolumna.

Post autor: mtx »

Fakt - ze zdjęć nie wiele można wywnioskować, możesz wkleić jakieś bardziej dokładne i szczegółowe?
Ciekawi mnie ta "mała chłodniczka na szczycie" w rurze 3/4cala (20mm) - chyba, że ja coś zle rozumiem...
Dasz radę kolego endrju jakoś to wszystko konkretniej opisać, wyjaśnić? Ta rura jest czymś wypełniona?

Pozdrawiam :piwo:

Autor tematu
endrju
2
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 22 lis 2011, 11:48
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: śliwowica
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Re: Mini kolumna.

Post autor: endrju »

Rura jest wypełniona 15cm rurką 6 z miedzi pociętą na kawałi, reszta wypełnienia sprężynki nierdzewne ze sklepu forum,a chłodniczka jest to rurka 6 od instalacji gazowych wygięta w literę U.Jak jeszcze jakieś pytania chętnie odpowiem lub zamieszczę dokładniejsze zdjęcia.
Awatar użytkownika

mtx
1400
Posty: 1412
Rejestracja: poniedziałek, 2 sty 2012, 02:50
Ulubiony Alkohol: Whiskey
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Władysławowo woj.pomorskie
Podziękował: 523 razy
Otrzymał podziękowanie: 124 razy
Kontakt:
Re: Mini kolumna.

Post autor: mtx »

Witaj.

Teraz już wiem o co chodzi :) też kiedyś miałem coś takiego tyle, że w całości z miedzi, "ciut" inna
konstrukcja i rura była 28mm, ale wydajność mnie tam irytowała, jakość nawet po psudo stabilizacjii
była raczej nie najlepsza (choć o 100% lepsza niż na zwykłym pot-stillu), a największa moc z tego co
pamiętam to 93%... Po trzech destylacjach i dwóch filtrowaniach przez węgiel - produkt był całkiem
dobry, łagodny i nie śmierdział :ok:

Pozdrawiam :piwo:

Ps. zdjęcia możesz wrzucić ;)

Autor tematu
endrju
2
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 22 lis 2011, 11:48
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: śliwowica
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Re: Mini kolumna.

Post autor: endrju »

Nie wiem jak destylowałeś ale ja bez chłodniczki na szczycie musiałem na dwa razy i przez węgiel, a teraz na raz i przez węgiel i ten sam efekt. Wszyscy co próbują mówią, że jest dobra nie to co sklepówa, choć szczerze powiedziawszy kobiety wyczuwają lekki posmak.
Jak byłem na wczasach lałem obcym i nikt nie wyczuł, że to własnej roboty tylko, że to była z pszenicy, cukrówa jest ciut gorsza.
Ostatnio zmieniony piątek, 16 lis 2012, 07:52 przez radius, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Klawisz spacji się zaciął???
Awatar użytkownika

ZdroweDomowe
50
Posty: 87
Rejestracja: sobota, 26 sty 2013, 18:29
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Mini kolumna.

Post autor: ZdroweDomowe »

Ja zastanawiałem się nad budową podobnej mini kolumny. Sądziłem że po 3gotowaniach to 95murowane.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galerie destylatorów”