Posmak pleśni w destylacie?

Wszystko na temat chemicznego oraz mechanicznego oczyszczania końcowego produktu destylacji, włączając węgiel aktywny, nadmanganian potasu, filtracje, klarowanie, pozbywanie się niechcianych substancji, zapachów drożdży itp...

Autor tematu
Janek300
10
Posty: 19
Rejestracja: niedziela, 13 maja 2012, 13:31

Post autor: Janek300 »

Cześć,

Robię na kolumnie LM ze zmywakami. Nastaw cukrówka. Ostatnio mój towar po przefiltrowaniu jak zwykle przez węgiel, wyszedł o posmaku pleśni. Wymieniłem mój filtr węglowy (który działał dobrze do tej pory) na prosty słoikowy z nowym węglem (przegotowany kilkukrotnie) i niestety znów ten posmak pleśni. Produkt bez filtrowania jakby nie miał tego smaku albo jest maskowany przez inne posmaki. Niby wszystko wskazuje na węgiel, ale to nie ma sensu, bo w pierwszym filtrze cały czas by zanurzony w alkoholu a drugi węgiel leżał sobie suchy cały czas odkąd go przygotowałem jakiś czas temu.
Dodatkowo znalazłem w sieci środek absorbujący SPIRICOL, a w opisie - usuwa posmaki pleśniowe w napojach.
Na forum nie znalazłem żeby ktoś miał podobne problemy z posmakiem pleśni, nawet Ci co robią ze spleśniałych dżemów.
Czy ktoś miał podobne problemy ze smakiem i jaka może być przyczyna?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oczyszczanie destylatu”