Dyskusje o alkoholomierzu

Dowolne tematy i off-topowe rozmowy. Piszcie tu to na co tylko macie ochotę, luźnie gadki i tak dalej, możecie się powyżywać. :)
Regulamin forum
W tym dziale można rozmawiać na luzie o wielu tematach.

Obowiązuje zakaz poruszania tematów POLITYCZNYCH. Tematy takie będą kasowane lub moderowane.

Autor tematu
Konto usunięte1
100
Posty: 119
Rejestracja: środa, 22 lut 2012, 18:49

Post autor: Konto usunięte1 »

Posty przeniesione z tematu Instrument muzyczny made by kolega Kula


Witam.
Też mam taki miernik na którym pokazuje nawet 100%. Niewtajemniczonym oczy wychodzą na wierzch z niedowierzania.

Pozdrawiam. Paweł. :piwo:
Posty napisane przez użytkownika koalak. Na prośbę konto zostało usunięte.
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Instrument muzyczny made by kolega Kula

Post autor: radius »

To go wyrzuć, bo nie ma czym się chwalić :D
SPIRITUS FLAT UBI VULT

Autor tematu
Konto usunięte1
100
Posty: 119
Rejestracja: środa, 22 lut 2012, 18:49
Re: Instrument muzyczny made by kolega Kula

Post autor: Konto usunięte1 »

Witam.
Jak nie ma ? Złamałem prawa fizyki :)
A tak poważnie to spirytus powyżej 96% można sobie włożyć między bajki.
Co alkoholomierz to inny wynik.

Pozdrawiam. Paweł.
Posty napisane przez użytkownika koalak. Na prośbę konto zostało usunięte.
Awatar użytkownika

Emiel Regis
1700
Posty: 1723
Rejestracja: niedziela, 6 maja 2012, 10:18
Ulubiony Alkohol: własne nalewki, czerwone wytrawne
Lokalizacja: Picardie (Oise) Francja, Żywiec
Podziękował: 81 razy
Otrzymał podziękowanie: 253 razy
Re: Instrument muzyczny made by kolega Kula

Post autor: Emiel Regis »

Kup sobie aerometr precyzyjny z podziałką 90-100%, sprawdź na sklepowym wyrobie, po tym na swojej (a jeśli takowej nie posiadasz to ci podeślę) próbce 96%+ a potem pogadamy o bajkach.
Znam taką fajną o pewnym konstrrruktorze, który mimo ewidentnych braków wiedzy potrafi się bardzo autorytatywnie wypowiadać.
http://www.youtube.com/watch?v=xZb3jJE8pYM
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Instrument muzyczny made by kolega Kula

Post autor: radius »

Kol. koalak.
Puściłem ten post tylko dlatego, żeby pokazać jakie (kolejne) bzdury wypisujesz. Niech inni się uczą i "nie idą tą drogą". Nie obrażając twojej inteligencji; nie wiem jaką szkołę skończyłeś, ale czytać i posługiwać się wyszukiwarką chyba umiesz. Na sąsiednim forum koledzy badali moc uzyskanego alkoholu na domowych kolumnach profesjonalnymi sposobami (nie alkoholomierzem z biowinu :mrgreen: ) więc sobie zobacz co można osiągnąć, a jeżeli nie jesteś tam zarejestrowany, to przeczytaj sobie to http://extraciekawostki.pl/show,1168,Na ... yp....html lub pogadaj z kol. lesgo58.
A tu, taka ciekawostka :lol: Najmocniejszy alkohol świata :mrgreen:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
SPIRITUS FLAT UBI VULT

Autor tematu
Konto usunięte1
100
Posty: 119
Rejestracja: środa, 22 lut 2012, 18:49
Re: Instrument muzyczny made by kolega Kula

Post autor: Konto usunięte1 »

Radius. Ja tam muszę zobaczyć i spróbować :)
Moim zdaniem te super wyniki to błąd pomiarów.
Ale to jest tylko moje zdanie, mogę się mylić.

Pozdr.
Posty napisane przez użytkownika koalak. Na prośbę konto zostało usunięte.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Instrument muzyczny made by kolega Kula

Post autor: Zygmunt »

Moim zdaniem te super wyniki to błąd pomiarów.
O, Koalak jest teraz lepszy od GCMSa... Niedługo chromatografia zostanie odsunięta jako metoda badawacza, gdyż pływak Koalaka orzekł inaczej! Drżyjcie laboratoria!
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2743 razy
Re: Instrument muzyczny made by kolega Kula

Post autor: lesgo58 »

koalak pisze:...
A tak poważnie to spirytus powyżej 96% można sobie włożyć między bajki. ...
Panie Pawle - tak na poważnie... :hahaha:
Już trochę siedzisz na tym forum - a ja się zastanawiam - po co?
Nic z niego nie wynosisz. Jest dla ciebie jak skała - szara, twarda i nie do przyswojenia.
Ja zacząłem swoją przygodę z alkoholem kilkanaście miesięcy temu. W zeszłym roku nawet jeszcze nie miałem pojęcia jak się destyluje i na czym to polega - dosłownie. Nigdy mnie to nie interesowało, jak i też trunki wysokoprocentowe. po prostu nie "trawiłem ich"
Dzisiaj osiągam moc spirytusu 96,842% ( pomiar robiony na próbce, na początku roku) i to bez jakiegokolwiek wysiłku. Na podstawowym sprzęcie - bez żadnych bajerów.
Tak,że nawet nie ma się czym chwalić, bo myślę - powiem więcej, jestem pewien -, że taki wynik jest w zasięgu każdego.
Jeśli zaś chodzi o jakość - to tu już zaczynają się schody.
Bo wynik procentowy rzadko przekłada się na jakość.
A dlaczego - to za długo by tłumaczyć.
Ostatnio zmieniony piątek, 16 lis 2012, 13:03 przez lesgo58, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

Autor tematu
Konto usunięte1
100
Posty: 119
Rejestracja: środa, 22 lut 2012, 18:49
Re: Instrument muzyczny made by kolega Kula

Post autor: Konto usunięte1 »

Koledzy, jak macie takie dobre wyniki to nic tylko się cieszyć :)
Nie musimy się przekonywać na siłę. Niech każdy pozostanie przy swoim zdaniu.
Miałem przypadki gdzie na alkoholomierzu brakowało skali, dlatego uważam, że co alkoholomierz to inny wynik i nie ma co się ekscytować jak pokaże 98 %, bo tak naprawdę może tyle nie mieć.

Tu masz rację. Procent nie zawsze przekłada się na jakość.

P.S. a w to, że nie było pogonów, czy tam przegonów (dla mnie te ostatnie to przegony) to wierzę, jest to zasługa dobrego wypełnienia.

Pozdrawiam. Paweł.
Posty napisane przez użytkownika koalak. Na prośbę konto zostało usunięte.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Instrument muzyczny made by kolega Kula

Post autor: Zygmunt »

Miałem przypadki gdzie na alkoholomierzu brakowało skali, dlatego uważam, że co alkoholomierz to inny wynik i nie ma co się ekscytować jak pokaże 98 %, bo tak naprawdę może tyle nie mieć.
Bogowie... my tu o wynikach z aparatury analitycznej, a Ty znowu wyskakujesz z pływakiem...
w to, że nie było pogonów, czy tam przegonów (dla mnie te ostatnie to przegony)
Proponuję oprócz własnego słownika zbudować własne forum. Z progami zalania, strużkami refluxu, przegonami i 102% wynikiem.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

mtx
1400
Posty: 1410
Rejestracja: poniedziałek, 2 sty 2012, 02:50
Ulubiony Alkohol: Whiskey
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Władysławowo woj.pomorskie
Podziękował: 516 razy
Otrzymał podziękowanie: 123 razy
Kontakt:
Re: Instrument muzyczny made by kolega Kula

Post autor: mtx »

koalak pisze:Miałem przypadki gdzie na alkoholomierzu brakowało skali, dlatego uważam, że co alkoholomierz to inny wynik i nie ma co się ekscytować jak pokaże 98 %, bo tak naprawdę może tyle nie mieć.
Aaaa widzisz :!: :D To teraz już wiemy jak na "systemie łomżyńskim" dostawałeś 98% :hahaha:
Awatar użytkownika

pokrec
1850
Posty: 1896
Rejestracja: środa, 4 lut 2009, 23:18
Krótko o sobie: Lekko ześwirowany.
Ulubiony Alkohol: śliwki i jabłuszka, rzecz jasna. I wisienki...
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Droga Mleczna, Lokalna Grupa Galaktyk
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 78 razy
Re: Instrument muzyczny made by kolega Kula

Post autor: pokrec »

No dobrze, podsumujmy:
Fizyka zabrania uzyskania w normalnych warunkach, pod normalnym ciśnieniem etanolu mocniejszego niż ok. 96,5%. To jest jak wzorzec z Sevres, jeśli znad mieszaniny etanol - woda (przy czym wody więcej niż 5%) oddestylujemy na poprawnie ustabilizowanej kolumnie o co najmniej 30 półkach teoretycznych płyn, to będzie on miał ok. 96,5%. Jeśli teraz taki destylat doprowadzimy do temperatury kalibracji alkoholomierza (najczęściej 20 stopni Celsjusza) i alkoholomierz wskaże co innego niż 96,5%, to alkoholomierz jest rąbnięty. Na tej samej zasadzie, jak waga pokazująca 1,23 kg (plus tara naczynia) po położeniu na niej litra czystej wody. Nie ma w normalnych warunkach możliwości, żeby litr wody ważył inaczej jak kilogram (plus minus gram, czy dwa jako poprawka na temperaturę, czy substancje rozpuszczone).
Kiedy azeotropowy roztwór etanolu jest ciepły, ma objętość ZNACZĄCO większą, niż zimny. Czyli pomiar azeotropu alkoholomierzem w temp. wyższej od 20 stopni będzie podawał zbyt wysokie stężenia, gorący (zaraz po ukapaniu z Aabratka) może wykazywać na alkohlomierzu nawet ponad 100%.

Sam zauwazyłem, że zwykle gorący azeotrop odbieram do półlitrowej butelki. Leję pod kołnierzyk nakrętki. Jakiż byłem zaskoczony,kiedy w zakręconej butelce, po ostygnięciu poziom cieczy opadł o dobry centymetr - półtorej w szyjce! Objętość pół litra azeotropu (mierzonego w temp. 20 stopni) rośnie o kilka cm3 po ogrzaniu jej o kilkadziesiąt stopni. Jestem pewien, że zauważyliście ten efekt u siebie.

Kol. Koalak, musicie przyjąc do wiadomości jako dogmat, że bez wyrafinowanych sztuczek nie da sie osiągnąć samą metodą destylacji / rektyfikacji etanolu o stężeniu większym niz 96,5%. Koniec. To jest fizyka roztworów azeotropowych.

Jak nie wierzysz, to weź obok siebie w próbówkach postaw wodę destylowaną, spirytus sklepowy 96%, wódkę czystą 40% i Twój urobek 98%. Doprowadź je do tej samej temperatury (niech postoją kilka dni obok siebie z dala od kaloryfera / pieca / kominka. jak będą miały tę sama temperaturę (nie musi być koniecznie te 20 stopni), to pozamaczaj ten sam alkoholomierz w każdej próbówce i zanotuj sobie na której próbce jaki wynik otrzymałeś. Po każdym zamoczeniu a przed nastepnym opłucz pływak i wysusz albo delikatnie wytrzyj ligniną, żeby nie mieszać następnej cieczy ze śladami poprzedniej. Porównaj, czy na sklepowym 95% miałeś więcej, czy mniej (i o ile), niż na Twoim "wysokooktanowym". Na wodzie i wódce sprawdź, czy odchyłki od 0% i 40% są w górę, czy w dół wg Twojego pływaka i jego skali. Wnioski wyciągnij sam.

Prawdziwe skalowanie alkoholomierza można zrobić tylko mając do dyspozycji bezwodny etanol i destylowaną wodę oraz wagę laboratoryjną.
ポーランド語が書けますちょっと。
得意は満月の仕業の酒です。
Spécialité: Chateau de Garage, serie: La Lune Pleine
Lux Lunae luceat nos!
Disclaimer: Moje uczestnictwo w tym forum ma charakter czysto edukacyjno poznawczy.

Autor tematu
Konto usunięte1
100
Posty: 119
Rejestracja: środa, 22 lut 2012, 18:49
Re: Instrument muzyczny made by kolega Kula

Post autor: Konto usunięte1 »

Mtx. Spirytus uzyskać to nie sztuka. Wystarczy aby sprzęt miał refluks zewnętrzny (obojętnie jakiej konstrukcji) Bezwonny, to już jest coś.

Pokrec. Nie wnikam, dla mnie pół kreski to nawet nie sposób odczytać na mierniku, nigdy aż tak dokładnie się nie przyglądałem :)

Zygmunt. Znów mnie wygania. :( Kurde, czy tu można pisać tylko tak, aby Ci się przypodobać ? Nie można mieć własnego zdania ?

Pozdrawiam. Paweł. :piwo:
Posty napisane przez użytkownika koalak. Na prośbę konto zostało usunięte.
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Instrument muzyczny made by kolega Kula

Post autor: radius »

koalak pisze: Spirytus uzyskać to nie sztuka. Wystarczy aby sprzęt miał refluks zewnętrzny (obojętnie jakiej konstrukcji)
He, he, he, znowu jakieś nowe teorie tworzysz. A na sprzęcie z refluksem wewnętrznym to się spirytusu nie uzyska :?: :o
koalak pisze: dla mnie pół kreski to nawet nie sposób odczytać na mierniku, nigdy aż tak dokładnie się nie przyglądałem
Więc nie wypisuj głupot, że nie można uzyskać spirytusu mocniejszego niż 96% :!:
koalak pisze:Zygmunt znów mnie wygania. :( Kurde, czy tu można pisać tylko tak, aby Ci się przypodobać ? Nie można mieć własnego zdania ?
Własne zdanie można mieć, ale nie może ono kłócić się z ogólnie dostępną wiedzą. Nie możesz wypisywać bzdur, bo nowi użytkownicy to czytają i jeszcze w to co piszesz, nie daj boże, uwierzą :mrgreen:
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

mtx
1400
Posty: 1410
Rejestracja: poniedziałek, 2 sty 2012, 02:50
Ulubiony Alkohol: Whiskey
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Władysławowo woj.pomorskie
Podziękował: 516 razy
Otrzymał podziękowanie: 123 razy
Kontakt:
Re: Instrument muzyczny made by kolega Kula

Post autor: mtx »

koalak pisze: Spirytus uzyskać to nie sztuka. Wystarczy aby sprzęt miał refluks zewnętrzny (obojętnie jakiej konstrukcji) Bezwonny, to już jest coś.
No, tylko o czymś poza systemem refluksu zapominasz ;) "Obojętnie jaka konstrukcja" musi być poprawnie
zbudowana, a obsługujący ją hmm "destyler" musi posiadać pojęcie o zasadach jej działania.
koalak pisze:Nie wnikam, dla mnie pół kreski to nawet nie sposób odczytać na mierniku, nigdy aż tak dokładnie się nie przyglądałem
To kup taki "miernik" w którym cała skala znajduje się w przedziale 90-100% albo chociaż 70-100% - tam
napewno będziesz miał właściwy odczyt.
koalak pisze:Kurde, czy tu można pisać tylko tak, aby Ci się przypodobać ? Nie można mieć własnego zdania
Wiesz łapie mnie za serce taki rodzaj żalu, ale "kurde" chłopie mieć własne zdanie, a "mieć" własne zdanie to jest
zasadnicza różnica, Ty czasem chcesz obalać wszystko co jest potwierdzone testami, badaniami, praktyką wielu
z nas, fizyką, chemią i nie wiem czym tam jeszcze, a później piszesz:
koalak pisze:nigdy aż tak dokładnie się nie przyglądałem

:shock: :o no ręce, nogi i w ogóle wszystko opada...
Jeśli się tak dokładnie nie przyglądasz i nie jesteś pewien tego co widzisz to nie pisz głupot, że tak jest bo u Ciebie
tak było, tak jak z tym Twoim opisem z allegro o 98% - ludzie uwierzą, kupią, przedestylują dostaną 80% i co?
Powiesz, że:
nigdy aż tak dokładnie się nie przyglądałem
:?:

Pozdrawiam :piwo:

Autor tematu
Konto usunięte1
100
Posty: 119
Rejestracja: środa, 22 lut 2012, 18:49
Re: Instrument muzyczny made by kolega Kula

Post autor: Konto usunięte1 »

Jakie bzdury ?
Jak komuś kapie 99 % to już nie bzdura ? Pozwalacie aby żył w błędzie.
Jak ja napiszę, że powyżej 96 % to łamanie praw fizyki to piszę bzdury.
Dobra niech Wam będzie, co się będę z końmi kopał, mogę być niedobry.

Ps. zrobić spirytus to naprawdę nie sztuka i nie trzeba przestrzegać rad podawanych tu na forum. Na pierwszym lepszym sprzęcie z allegro, który ma refluks zewnętrzny bez najmniejszych problemów uzyska się 96%, wystarczy tylko puszczać w stosunku 1-4 i nawet nie potrzeba termometru cyfrowego.

Radius. Może na palcówce też się da, ale do tego potrzeba bardzo doświadczonego muzyka a i to od początku do końca to chyba raczej nie da rady.

Sztuką jest zrobić nie mocny, ale dobry spirytus. Dzięki wam piję teraz słynny "bezwonny absolut" i za to szacun i podziękowania.

:poklon;
Posty napisane przez użytkownika koalak. Na prośbę konto zostało usunięte.
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Instrument muzyczny made by kolega Kula

Post autor: radius »

Nie no, ja wymiękam :(
koalak pisze:Jak komuś kapie 99 % to już nie bzdura ? Pozwalacie aby żył w błędzie.
Tylko ty napisałeś, że uzyskujesz 98% na swojej kolumnie i taki kit wciskasz na Allegro. Piszesz więc o sobie :twisted:
koalak pisze:Jak ja napiszę, że powyżej 96 % to łamanie praw fizyki to piszę bzdury.
Tak, piszesz kompletne bzdury :!:
koalak pisze:Na pierwszym lepszym sprzęcie z allegro, który ma refluks zewnętrzny bez najmniejszych problemów uzyska się 96%, wystarczy tylko puszczać w stosunku 1-4 i nawet nie potrzeba termometru cyfrowego.
Bez komentarza :hahaha:
koalak pisze:Radius. Może na palcówce też się da...
A co :?: Na Bokakobie czy Aabratku to się nie da :?: Przecież one mają "tylko" refluks wewnętrzny :mrgreen:
koalak pisze: Dzięki wam piję teraz słynny "bezwonny absolut" i za to szacun i podziękowania.
Pij go sobie, a zabieranie głosu zostaw innym :stop:
SPIRITUS FLAT UBI VULT

Autor tematu
Konto usunięte1
100
Posty: 119
Rejestracja: środa, 22 lut 2012, 18:49
Re: Instrument muzyczny made by kolega Kula

Post autor: Konto usunięte1 »

Radius. Mówimy o wyniku jaki podał TheJokier a nie o tym jaką głupotę kiedyś sam napisałem.
Co do aukcji ....Nie piszę tam jaką moc z mojej kolumny się uzyskuje, a to dlatego właśnie, że co alkoholomierz to inny pomiar. Raz kiedyś tak napisałem, ale to dlatego, ze sam byłem w błędzie tak jak nasz kolega, który założył temat.
Teraz jak ktoś z moich klientów do mnie dzwoni i mówi, że mu poszło np. 98 % to mu karzę kupić sobie nowy alkoholomierz, lub mierzyć w odpowiedniej temperaturze.

Aabratek i Bokakob są o niebo lepsze, bo pracują stabilnie i dzięki temu mamy bezwonny produkt, dlatego teraz wykonuję tylko takie.

Pozdrawiam.
Posty napisane przez użytkownika koalak. Na prośbę konto zostało usunięte.
Awatar użytkownika

klodek4
1450
Posty: 1474
Rejestracja: czwartek, 21 lip 2011, 15:50
Ulubiony Alkohol: dobry
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: elda/alicante/, hiszpania
Podziękował: 369 razy
Otrzymał podziękowanie: 64 razy
Kontakt:
Re: Instrument muzyczny made by kolega Kula

Post autor: klodek4 »

Jak komuś kapie 99 % to już nie bzdura
Ja też chcę,
Ja też chcę.
:mrgreen: :hahaha: :D :pije:
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Instrument muzyczny made by kolega Kula

Post autor: Zygmunt »

Nie piszę tam jaką moc z mojej kolumny się uzyskuje, a to dlatego właśnie, że co alkoholomierz to inny pomiar.
Jak rozmowa ze ścianą. Chłopie, oddaj próbkę do laboratorium to się dowiesz.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

pokrec
1850
Posty: 1896
Rejestracja: środa, 4 lut 2009, 23:18
Krótko o sobie: Lekko ześwirowany.
Ulubiony Alkohol: śliwki i jabłuszka, rzecz jasna. I wisienki...
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Droga Mleczna, Lokalna Grupa Galaktyk
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 78 razy
Re: Instrument muzyczny made by kolega Kula

Post autor: pokrec »

Po co od razu laboratorium, można zrobić pomiar porównawczy - jeśli wskazania dowolnego alkoholomierza (nawet z rąbniętą skalą) będą takie same na urobku i sklepowym 95%, w tej samej temperaturze i urobek nie będzie niczym woniał ani nie będzie miał żadnych obcych posmaków, to można przyjąć spokojnie z dokładnością techniczną, że aparatura jest bardzo dobra. Nie trzeba od razu chromatografii robić. To chyba nie jest tanie, tak poza tym...
No i Aabratek / Bokakob wykonane zgodnie z zasadami sztuki jak dają bezwonny 96,5%, to można się spodziewać, że chromatogram to potwierdzi. Bo takie badania już były robione, i u nas, i na zaprzyjaźnionym forum za miedzą.
ポーランド語が書けますちょっと。
得意は満月の仕業の酒です。
Spécialité: Chateau de Garage, serie: La Lune Pleine
Lux Lunae luceat nos!
Disclaimer: Moje uczestnictwo w tym forum ma charakter czysto edukacyjno poznawczy.

TheJoker
10
Posty: 17
Rejestracja: środa, 29 sie 2012, 14:54
Re: Instrument muzyczny made by kolega Kula

Post autor: TheJoker »

koalak pisze:... Mówimy o wyniku jaki podał TheJokier a nie o tym jaką głupotę kiedyś sam napisałem.
.... Raz kiedyś tak napisałem, ale to dlatego, ze sam byłem w błędzie tak jak nasz kolega, który założył temat. ...
Teraz to już mnie zagotowałeś! Szanowny kolego Koalak, w którym poście napisałem że osiągnąłem 99%? Być może powinieneś iść do okulisty lub zwyczajnie znowu "nie przygnądałeś się tak dokładnie" czytając moje posty.
Bardzo proszę Cię o niepisanie więcej w moim temacie ponieważ 2,5 strony zostało poświęcone Twoim teoriom zamiast temu do czego załozyłem ten temat.
E Nomine Patri et Filii et Spiritu Sancti.
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Dyskusje o alkoholomierzu

Post autor: radius »

Koledze koalakowi chodzi chyba o ten post http://alkohole-domowe.com/forum/post60504.html#p60504
SPIRITUS FLAT UBI VULT

TheJoker
10
Posty: 17
Rejestracja: środa, 29 sie 2012, 14:54
Re: Dyskusje o alkoholomierzu

Post autor: TheJoker »

Tak Radius, ale przecież zakwestionowałem te wyniki, a nie napisałem "chłopaki mam 99% procent! Huraaa :odlot:
Więc niech Koalak nie pisze bzdur bo poprostu przedłuża niepotrzebną dyskusję. Choć w tym wypadku gdy temat jest już oddzielony do offtopicu niech sobie pisze...
E Nomine Patri et Filii et Spiritu Sancti.

Autor tematu
Konto usunięte1
100
Posty: 119
Rejestracja: środa, 22 lut 2012, 18:49
Re: Dyskusje o termometrze

Post autor: Konto usunięte1 »

O, Widzę, że znów bez mojej zgody założyłem temat :)
Dajcie mi chociaż równe szanse w dyskusji i znieście mi akceptację postów.
Co to za dyskusja w której adwersarz decyduje co ma się wyświetlić a co nie.

Pozdrawiam. Paweł.

TheJoker. Nie gniewaj się, nie chcę źle dla Ciebie. Zrób próby innymi alkoholomierzami a sam zobaczysz, że mam rację. Też się kiedyś cieszyłem, że złamałem prawa fizyki szkoda, że nie było komu mi wtedy wytłumaczyć.
Posty napisane przez użytkownika koalak. Na prośbę konto zostało usunięte.

TheJoker
10
Posty: 17
Rejestracja: środa, 29 sie 2012, 14:54
Re: Dyskusje o termometrze

Post autor: TheJoker »

koalak pisze:...TheJoker. Nie gniewaj się, nie chcę źle dla Ciebie. Zrób próby innymi alkoholomierzami a sam zobaczysz, że mam rację. Też się kiedyś cieszyłem, że złamałem prawa fizyki szkoda, że nie było komu mi wtedy wytłumaczyć.
Ale jaką rację? W jakim Ty świecie żyjesz?
E Nomine Patri et Filii et Spiritu Sancti.

Autor tematu
Konto usunięte1
100
Posty: 119
Rejestracja: środa, 22 lut 2012, 18:49
Re: Dyskusje o alkoholomierzu

Post autor: Konto usunięte1 »

No, że nie masz więcej niż 96 %.
Posty napisane przez użytkownika koalak. Na prośbę konto zostało usunięte.

TheJoker
10
Posty: 17
Rejestracja: środa, 29 sie 2012, 14:54
Re: Dyskusje o alkoholomierzu

Post autor: TheJoker »

Ale w którym miejscu ja napisałem że mam? Napisałem że alkoholomierz tak wskazał bo jest uszkodzony.
E Nomine Patri et Filii et Spiritu Sancti.
Awatar użytkownika

mtx
1400
Posty: 1410
Rejestracja: poniedziałek, 2 sty 2012, 02:50
Ulubiony Alkohol: Whiskey
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Władysławowo woj.pomorskie
Podziękował: 516 razy
Otrzymał podziękowanie: 123 razy
Kontakt:
Re: Dyskusje o alkoholomierzu

Post autor: mtx »

Wiesz co koalak :?: Weź chłopie na wstrzymanie i zacznij czytać ze zrozumieniem, bo zawału można dostać,
TheJoker pisze wyraźnie, że musi zmienić alkoholomierz bo ten którego używa daje błędne zawyżone wyniki które nijak
się mają do rzeczywistości, Twoje posty już nawet smieszne nie są, robisz sobie z nas jaja i chcesz sprowadzić
do swojego poziomu :bardzo_zly: :stop:
Dodatkowo piszesz, że powinni Ci znieść akceptacje - a ja :krzycze: się pytam PO CO :!: :?: zebyś mógł swobodnie
pisać swoje brednie i niedorzeczności wprowadzając totalny rozpiź...el na forum :?:
Ty się ciesz, że jeszcze w ogóle możesz pisać i nie masz dopisku pod swoimi postami:
Użytkwnik zbanowany od "środa, 22 lut 2012, 18:49" do końca życia!

Pozdrawiam :piwo:

Autor tematu
Konto usunięte1
100
Posty: 119
Rejestracja: środa, 22 lut 2012, 18:49
Re: Dyskusje o alkoholomierzu

Post autor: Konto usunięte1 »

TheJoker pisze:Ale w którym miejscu ja napisałem że mam? Napisałem że alkoholomierz tak wskazał bo jest uszkodzony.
@TheJoker napisałeś tak:
"Idąc za radą kupiłem dzisiaj w sklepie 50tkę spirytusu 95% aby przeprowadzić test alkoholomierza. Fotki wrzucam jako załącznik. Pierwsza przy teście sklepowego eliksiru pokazała 97%. Na drugim zdjęciu widzicie test psotki z którego wychodzi 99%. Zakładając nawet te 2 procenty zawyżania to 97 chyba za dużo wychodzi. Proszę też nie sugerować się tym że alkoholomierz klei się ścianki, sprawdzałem normalnie wychodzi tak samo, po prostu ciężko było mi zrobić zdjęcie jedną ręką trzymając aparat drugą probówkę."

Potwierdziłem, że za dużo wychodzi, więc o co się pienisz ?

Mtx. Jak kilku się na jednego uweźmie to zawsze głupiego zrobią.
Posty napisane przez użytkownika koalak. Na prośbę konto zostało usunięte.

TheJoker
10
Posty: 17
Rejestracja: środa, 29 sie 2012, 14:54
Re: Dyskusje o alkoholomierzu

Post autor: TheJoker »

Pozostawię to bez komentarza.
E Nomine Patri et Filii et Spiritu Sancti.
Awatar użytkownika

mtx
1400
Posty: 1410
Rejestracja: poniedziałek, 2 sty 2012, 02:50
Ulubiony Alkohol: Whiskey
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Władysławowo woj.pomorskie
Podziękował: 516 razy
Otrzymał podziękowanie: 123 razy
Kontakt:
Re: Dyskusje o alkoholomierzu

Post autor: mtx »

koalak pisze:Mtx. Jak kilku się na jednego uweźmie to zawsze głupiego zrobią.
No popatrz... "uwzięliśmy" się na Ciebie kompletnie nie mając powodu - a tak bo się nam nudziło :hahaha:
http://alkohole-domowe.com/forum/post52663.html#p52663
http://alkohole-domowe.com/forum/rozne- ... 13-10.html
http://alkohole-domowe.com/forum/post55636.html#p55636
http://alkohole-domowe.com/forum/post56380.html#p56380
http://alkohole-domowe.com/forum/post57743.html#p57743
http://alkohole-domowe.com/forum/post58040.html#p58040
http://alkohole-domowe.com/forum/post58976.html#p58976
No i teraz jeszcze tu :D http://alkohole-domowe.com/forum/post60515.html#p60515
Prosze Cie, najpierw poczytaj i zastanów się co piszesz, a dopiero później posądzaj nas
o to, że się na Ciebie "uwzięliśmy"...

Z mojej strony koniec tego tematu :stop:

Pozdrawiam :piwo:

Autor tematu
Konto usunięte1
100
Posty: 119
Rejestracja: środa, 22 lut 2012, 18:49
Re: Dyskusje o alkoholomierzu

Post autor: Konto usunięte1 »

Mtx. właśnie potwierdziłeś, że mam rację z tym wyżywaniem się na mnie.
Źle zrozumieliście moje intencje i tyle.
Cokolwiek bym napisał, czy mam rację, czy nie mam, to od razu przypuszczacie na mnie bezpardonowe ataki.
Co ja wam takiego zrobiłem ?
Posty napisane przez użytkownika koalak. Na prośbę konto zostało usunięte.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Dyskusje o alkoholomierzu

Post autor: Zygmunt »

Cokolwiek bym napisał, czy mam rację, czy nie mam, to od razu przypuszczacie na mnie bezpardonowe ataki.
Co ja wam takiego zrobiłem ?
Zwykle racji nie masz- a jak ktoś próbuje Ci wytłumaczyć dlaczego, to uparcie tkwisz przy swoim. Jeżeli forumowe zasady Ci nie pasują, to przypominam, że nie ma obowiązku wchodzenia na forum. Wszystkim na zdrowie wyjdzie...
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

Roger
250
Posty: 253
Rejestracja: środa, 14 wrz 2011, 12:14
Krótko o sobie: ... to co mnie interesuje to ŻYCIE... i wszystko co z nim związane aby było lepsze i przyjemniejsze ;)
Ulubiony Alkohol: no troszkę ich jest ... :> ;)
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: W-wa & Lubuskie
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 42 razy
Re: Instrument muzyczny made by kolega Kula

Post autor: Roger »

Zygmunt pisze:
Moim zdaniem te super wyniki to błąd pomiarów.
O, Koalak jest teraz lepszy od GCMSa... Niedługo chromatografia zostanie odsunięta jako metoda badawacza, gdyż pływak Koalaka orzekł inaczej! Drżyjcie laboratoria!
Tylko jak taka metoda się bedzie nazywała "koalografia" czy "koaloskopia" - prawie jak kolonoskopia... ? ;)

Im więcej Cie kolego Koalak czytam tym bardziej się o Ciebie martwię :( bo takim "0-em" wyciągania wniosków możesz zrobić krzywdę sobie (tu chyba bym nie płakał) i innym niestety ...

PS
Żeby móc być autorytatywnym przydało by się być autorytetem a nie tylko "łomzyńskim autorem" ot taka mała słowotwórcza figura retoryczna. Zanim zaczniesz kontynuować takie zdecydowane profesjonalne sądy jakie prezentujesz ostatnimi czasy proponuję się podszkolić tutaj naprawdę jest bardzo dużo osób które mają i wiedzę i doświadczenie a nie tylko "chęć bycia" więc się nie ośmieszaj to taka koleżeńska rada.
Pozdrawiam

Robert ;)
-----------------------------------
˙˙˙˙˙˙ ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ ǝz ɐpoʞzs ˙˙˙˙˙˙˙ ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ
oj ciężko jest lekko żyć :(

Autor tematu
Konto usunięte1
100
Posty: 119
Rejestracja: środa, 22 lut 2012, 18:49
Re: Dyskusje o alkoholomierzu

Post autor: Konto usunięte1 »

Kolego Roger. Napisz po prostu, że się ze mną nie zgadzasz i tyle.
Po co te osobiste wycieczki ?
W czym mam się szkolić ? w łamaniu praw fizyki ?
Ja uważam, że spirytus powyżej 96% nie istnienie - mogę tak uważać ?
Udowodnijcie mi, że jestem w błędzie. Pokażcie jakieś dowody (np. wyniki laboratoryjne)
Albo najlepiej to przyślijcie mi ćwiartkę na spróbowanie :)

Pozdrawiam. Paweł.
Posty napisane przez użytkownika koalak. Na prośbę konto zostało usunięte.
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2743 razy
Re: Dyskusje o alkoholomierzu

Post autor: lesgo58 »

Mówisz - masz.
Badanie laboratoryjne...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

Autor tematu
Konto usunięte1
100
Posty: 119
Rejestracja: środa, 22 lut 2012, 18:49
Re: Dyskusje o alkoholomierzu

Post autor: Konto usunięte1 »

Co to ma być ? Gdzie pieczątka ? :P
Dawaj ćwiartkę do mnie, sam przebadam. :)
Posty napisane przez użytkownika koalak. Na prośbę konto zostało usunięte.
Awatar użytkownika

Roger
250
Posty: 253
Rejestracja: środa, 14 wrz 2011, 12:14
Krótko o sobie: ... to co mnie interesuje to ŻYCIE... i wszystko co z nim związane aby było lepsze i przyjemniejsze ;)
Ulubiony Alkohol: no troszkę ich jest ... :> ;)
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: W-wa & Lubuskie
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 42 razy
Re: Dyskusje o alkoholomierzu

Post autor: Roger »

Wrzucali Ci koledzy linki do precyzyjnych wyników laboratoryjnych ale również one sa dla Ciebie niewiarygodne więc nie mam najmniejszego zamiaru niczego Ci udowadniać zwyczajnie szkoda mi na to czasu ;)
Jako ciekawostkę powiem Ci, że już w okresie międzywojennym w Estonni destylowano z ziemniaków spirytus 98% ;) a laboratoryjnie mozliwe jest uzyskanie wiekszych stężeń ale nigdy 100% ;)


BTW
Prowom fizyki to zaprzeczają i Twoje urządzenia i teorie do dyszla tak na marginesie. Ale bawisz się dobrze to sie baw ;)
Pozdrawiam

Robert ;)
-----------------------------------
˙˙˙˙˙˙ ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ ǝz ɐpoʞzs ˙˙˙˙˙˙˙ ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ
oj ciężko jest lekko żyć :(
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Dyskusje o alkoholomierzu

Post autor: Zygmunt »

Badania Kol. lesgo58 i innych z sąsiedniego forum robione były na tym sprzęcie:
http://www.ekma.pl/piwo.html

Ja swoje wyroby sprawdzałem na GCMS Thermo-Finnigan:
http://www.selectscience.net/products/f ... odID=10322

Oczywistym jest, że nie mamy wydruków "z pieczątką"- robi się to przecież poza oficjalna drogą, bo takie badania są zwykle dość kosztowne. A jeżeli ktoś ma dostęp do sprzętu, to próbkę zawsze puści po koleżeńsku.
Ja uważam, że spirytus powyżej 96% nie istnienie - mogę tak uważać ?
Możesz. Możesz tez wierzyć w latającego, różowego jednorożca. To Twoja prywatna sprawa w co wierzysz, a w co nie. Problem jest w ty, że przekonujesz do Twojej bzdurnej teorii innych wypisując farmazony na forum. Nie masz pojęcia o rektyfikacji, czy choćby fizyce i jesteś za leniwy lub za oporny, żeby coś o tym poczytać (albo chociaż posłuchać rad ludzi, którzy chcą Ci pewne rzeczy wyprostować).

Podsumowując- wierz w co chcesz, ale głupot nie pisz, bo zakończymy przygodę z forum.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach”