Cukromierz pokazuje mi że fermentacja jest zakończona a zacier jeszcze chodzi

Problemy technologiczne związane z uzyskaniem dobrego zacieru: niewłaściwy przebieg fermentacji, zakażenia nastawów, klarowanie...
Awatar użytkownika

Autor tematu
wrona1984
5
Posty: 5
Rejestracja: sobota, 23 lip 2011, 10:23
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Wódka, Piwo, Wino, itd...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Czarna k.Łańcuta
Kontakt:

Post autor: wrona1984 »

Witam!! Ma mam pytanie czy jeśli na cukromierzu pokazuje mi że fermentacja jest zakończona a zacier jeszcze chodzi to co mam zrobić??? Mam czekać aż przestanie chodzić czy już puszczać na rury... Prosił bym o odpowiedź bo mam dylemata :mrgreen:
promocja
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5377
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 667 razy
Kontakt:
Re: Mały Problem???

Post autor: Zygmunt »

A cukromierz ile pokazuje? No i ile pokazuje na czystej wodzie?
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

Autor tematu
wrona1984
5
Posty: 5
Rejestracja: sobota, 23 lip 2011, 10:23
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Wódka, Piwo, Wino, itd...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Czarna k.Łańcuta
Kontakt:
Re: Mały Problem???

Post autor: wrona1984 »

Na wodzie pokazuje poniżej zera a jak wleje zacier to pokazuje 1.5/2.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5377
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 667 razy
Kontakt:
Re: Mały Problem???

Post autor: Zygmunt »

No to jest rozkalibrowany. Na wodzie musi pokazywać zero. Jak nie pokazuje "0", to zapisujesz sobie o ile przekłamuje i dodajesz tą wartość do pomiaru. Przykładowo- na wodzie pokazuje -2, to pomiar rzędu 1.5-2 naprawdę oznacza 3,5-4.

Koniec fermentacji jest wtedy, kiedy SPRAWNY cukromierz pokazuje ok. -4. Chodzi o to, że alkohol obecny w nastawie rozcieńczy go i wpłynie na pomiar. U Ciebie koniec będzie wtedy, kiedy cukromierz pokaże (przy założeniu że na wodzie pokazuje -2): -6.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

Autor tematu
wrona1984
5
Posty: 5
Rejestracja: sobota, 23 lip 2011, 10:23
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Wódka, Piwo, Wino, itd...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Czarna k.Łańcuta
Kontakt:
Re: Mały Problem???

Post autor: wrona1984 »

Spoko dzięki wielkie za szybką odpowiedź. Pozdrawiam

Zając
30
Posty: 39
Rejestracja: niedziela, 19 sie 2012, 17:02
Re: Cukromierz pokazuje mi że fermentacja jest zakończona a zacier jeszcze chodz

Post autor: Zając »

Podłączę się pod temat gdyż mam podobny problem. Mój nastaw z jabłek to 25 litrów soku i 20 litrów wody w sumie 55 litrów do tego cukier około 22 GLB drożdże z pożywką i enzymami g995 i poszło. Po około 2 i pół tygodnia pracy Cukromierz pokazuje już -4 a zacier nadal pracuje w smaku wytrawne wino. Dodam tylko, że cukromierz testowałem na wodzie i w roztworze z cukrem 1/1 i 1/2 pokazuje tak jak trzeba. Co robić? Czekać?
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7334
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1695 razy
Re: Cukromierz pokazuje mi że fermentacja jest zakończona a zacier jeszcze chodz

Post autor: radius »

Przy nastawach owocowych (sok, moszcz) należy brać również poprawkę na niecukry, które zafałszowują wynik, oraz na alkohol w nastawie po przerobieniu pewnej ilości cukru. U winiarzy jest to dokładnie opisane.
SPIRITUS FLAT UBI VULT

Zając
30
Posty: 39
Rejestracja: niedziela, 19 sie 2012, 17:02
Re: Cukromierz pokazuje mi że fermentacja jest zakończona a zacier jeszcze chodz

Post autor: Zając »

Wobec tego będę czekał na zakończenie, co prawda praca się spowolniła delikatnie ale nie na tyle co by miało zamiar lada chwila kończyć.

Zając
30
Posty: 39
Rejestracja: niedziela, 19 sie 2012, 17:02
Re: Cukromierz pokazuje mi że fermentacja jest zakończona a zacier jeszcze chodz

Post autor: Zając »

Uff nareszcie stoi, przestało robić BLG -5 dam 3 do 5 dni na sklarowanie i na rurki. :punk:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy zacierowe”