Nastaw z syropów owocowych

Jak i z czego zrobić idealny zacier lub nastaw, który będzie podstawą do otrzymania oczekiwanego destylatu, przepisy, porady, sposoby na dobry na zacier, itp...

Autor tematu
Barthaz
5
Posty: 5
Rejestracja: wtorek, 17 maja 2011, 13:44

Post autor: Barthaz »

Witam Szanownych Bimbronautów!

Zwracam się z prośbą o poradę, dzisiaj, zupełnie niespodziewanie, otrzymałem 20 l syropów owocowych (z różnych owoców), o zabójczej zawartości cukru. W mych rękach cukier ten może przeistoczyć się tylko w jedno. Pytanie: jakich powinienem użyć drożdży, winiarskich czy gorzelniczych? Z góry dziękuję za podpowiedź.
koncentraty wina
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7331
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Nastaw z syropów owocowych

Post autor: radius »

Sprawdź ile rzeczywiście soku owocowego jest w tych syropach a sam będziesz wiedział co z nimi zrobić ;) No, chyba że są to syropy domowe :) to szkoda by je było przeznaczyć na czyściochę :ok:
SPIRITUS FLAT UBI VULT

Autor tematu
Barthaz
5
Posty: 5
Rejestracja: wtorek, 17 maja 2011, 13:44
Re: Nastaw z syropów owocowych

Post autor: Barthaz »

Dziękuję za odpowiedź,
są to, jak wspomniałeś Radiusie, właśnie syropy domowej produkcji, są to zatem posłodzone mocno soki z winogron, jagód, malin. Zamierzam przepuścić to 2 razy na pot stilu bez oczyszczania węglem bo rzecz jasna szkoda strat smaku i aromatu. Myślę, że użyję Spirit Fermo, które to drożdże dodawałem do nastawów owocowych. Jeśli miałbyś inne sugestie to z góry dziękuję.

Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zaciery i Nastawy”