eGo-T

Przedstaw się naszej społeczności, napisz kilka słów o sobie, kim jesteś, co robisz i co cię tu sprowadza. Napisz cokolwiek chcesz na swój temat a my Cię radośnie powitamy :)
Regulamin forum
1. Jako temat wpisz tylko swój NICK :)

2. Przedstaw się pozostałym członkom forum, napisz co lubisz robić czym się interesujesz, co Cię tu sprowadza i jaki alkohol najbardziej lubisz produkować:) Tutaj możecie pisać o sobie dosłownie wszystko na co macie ochotę.

3. Jeśli masz zamiar tylko napisać np. "Witam, nazywam się .... " to daruj sobie.

4. Multikonta - kasujemy i banujemy

Autor tematu
eGo-T
1
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 28 lut 2012, 19:47

Post autor: eGo-T »

Witam jestem Andrzej z lubelskiego. Mam już parę lat, ale niestety o destylacji nie mam żadnej wiedzy. Przeglądam to wspaniałe forum od chwili zarejestrowania, to duża kopalnia wiedzy, ba bardzo duża. Jeżeli chodzi o destylację, robienie wina i inne wspaniałe rzeczy to jestem zielony(jak trawa w maju), ale mam zacięcie i dopnę swego-chcę zrobić wspaniały produkt, który będzie doceniany nie tylko przeze mnie. Posiadam balon szklany 50Lx2, oraz zakupiłem kolumnę destylacyjną. Mam bieżącą wodę, taboret gazowy innymi słowy mam chyba wszystko co potrzeba do uruchomienia tego sprzętu. Na forum są terminy których ja na razie nie rozumiem, ale to jeszcze chwilkę zejdzie i myślę, że się nauczę. Obecnie mam nastawione winko z czarnej porzeczki i według wskazówek kolegów z forum (tego) pracuje pięknie. Nie pisałem do tej pory nic, ponieważ wolałem najpierw poczytać i nie pisać głupot. Co do mojej kolumny to stopniowo będę ją uruchamiał myślę, że jednak na razie pobawię się w wina i z czasem pomalutku zrobię swój pierwszy destylat. Jeszcze raz pozdrawiam Wszystkich szanownych użytkowników tego forum.
Ostatnio zmieniony wtorek, 24 lip 2012, 20:24 przez radius, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Spacja po znakach przestankowych.
Awatar użytkownika

Partyzant
750
Posty: 773
Rejestracja: wtorek, 24 sie 2010, 22:25
Krótko o sobie: Lubie psocić i przy okazji próbować, a najlepiej smakuje w święta kiedy delektujemy się naszymi wyrobami, i te wędzonki...
Ulubiony Alkohol: Żubrówka
Status Alkoholowy: Piwowar
Lokalizacja: Jeweuropa czyli nowy trzeci swiat
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 33 razy
Re: eGo-T

Post autor: Partyzant »

Witaj.

Na sam początek mini słownik:

Psota to samogon.
Orkiestra to sprzęt do wiadomo czego.
Nuty to wychodzą z orkiestry i przepisów.
Repertuar to granie na orkiestrze... :mrgreen:

:piwo:
Jesli ktoś myśli że jest wolnym człowiekiem, to oznacza że jest niewolnikiem!
Awatar użytkownika

JerzyP
30
Posty: 35
Rejestracja: środa, 16 maja 2012, 21:15
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: eGo-T

Post autor: JerzyP »

Witamy, witamy i zapraszamy :czytaj: :D

Pozdrawiam
:piwo:
Awatar użytkownika

klodek4
1450
Posty: 1474
Rejestracja: czwartek, 21 lip 2011, 15:50
Ulubiony Alkohol: dobry
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: elda/alicante/, hiszpania
Podziękował: 369 razy
Otrzymał podziękowanie: 64 razy
Kontakt:
Re: eGo-T

Post autor: klodek4 »

Witaj, a napisz nam jaką masz tą kolumnę, jaki to system i może fotki, pozdrawiam
Awatar użytkownika

pokrec
1850
Posty: 1896
Rejestracja: środa, 4 lut 2009, 23:18
Krótko o sobie: Lekko ześwirowany.
Ulubiony Alkohol: śliwki i jabłuszka, rzecz jasna. I wisienki...
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Droga Mleczna, Lokalna Grupa Galaktyk
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 78 razy
Re: eGo-T

Post autor: pokrec »

Prosiemy, prosiemy Waćpana w nasze skromne progi, czem chata bogata...
ポーランド語が書けますちょっと。
得意は満月の仕業の酒です。
Spécialité: Chateau de Garage, serie: La Lune Pleine
Lux Lunae luceat nos!
Disclaimer: Moje uczestnictwo w tym forum ma charakter czysto edukacyjno poznawczy.

Autor tematu
eGo-T
1
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 28 lut 2012, 19:47
Re: eGo-T

Post autor: eGo-T »

Witam serdecznie wszystkich, dziękuję za słowa otuchy, postaram się zamieścić kilka fotek jak tylko obczaję jak to się robi. Chyba nie dam rady, próbuję i nic. Wkleję może to pomoże. Jest to na ten wzór, praktycznie taka sama. http://bimber.ovh.org/images/small/robol7_s.jpg reszta jest tam dokładnie opisana. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony środa, 25 lip 2012, 21:49 przez radius, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Spacja, spacja...
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7339
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1695 razy
Re: eGo-T

Post autor: radius »

No, na tym zdjęciu niewiele widać :(
Tu masz linka do tematu, jak wklejać zdjęcia. Może to ci pomoże :czytaj:
http://alkohole-domowe.com/forum/jak-do ... j%C4%99cia
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

fantik1
50
Posty: 71
Rejestracja: sobota, 28 sty 2012, 00:15
Krótko o sobie: Jestem fajnym człekiem... :)
Ulubiony Alkohol: DD - dobry, domowy ;)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: eGo-T

Post autor: fantik1 »

Widzom Cie i cieszom sie... jak powiadał mój kierownik, podnosząc kielicha :D
Faktycznie fotka nadje się tylko na awatara :)
Ja podobnie ślęczałem po nocach, żeby zrozumieć ocb. z tymi pogonami i zacierami, teraz potstilowej pychotki nie mam się co wstydzić :ok: .
Temat "refluksu" jeszcze przede mną (kolumna w budowie), a spracowane eGo-T odpoczywa w szufladzie (mój pierwszy fajek, bo chyba od tego Twój nick :) ), teraz bucham na VV i "home made" grzałkach. :punk:
Pozdrawiam
Slainte!

Autor tematu
eGo-T
1
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 28 lut 2012, 19:47
Re: eGo-T

Post autor: eGo-T »

Pozdrawiam Cię fantik1. Palę e-papierosy już dłuższy czas. Mam fotki tylko słabej jakości, myślę jednak, że pomogą pokazać co mam. Mam też kega 50 litrów, ale obecnie jest u tokarza wstawia mi mufę do przykręcenia góry. Dziś nastawiłem nastaw zobaczymy co z tego wyjdzie. Opiszę to dokładnie bo to mój pierwszy. Hej
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony sobota, 28 lip 2012, 14:00 przez radius, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Oatatni raz przypominam o spacji
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7339
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1695 razy
Re: eGo-T

Post autor: radius »

@eGo-T, nie tylko kega masz do przeróbki. Ten sprzęt też musisz zmodyfikować aby zrobić
wspaniały produkt, który będzie doceniany nie tylko przeze mnie.
To co zaprezentowałeś na zdjęciach to taki udziwniony i niedorobiony Aabratek. Aby uzyskać na nim dobrej jakości produkt, musisz przede wszystkim wymienić termometr na tablicowy z sondą umieszczoną na 3/4 wysokości kolumny, wymienić zawór na precyzyjny iglicowy i wypełnić kolumnę przynajmniej zmywakami a najlepiej sprężynkami pryzmatycznymi. Na razie czytaj forum a jak będziesz miał jakieś pytania - wal śmiało :ok:
SPIRITUS FLAT UBI VULT
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj Się!”