Teraz jest piątek, 25 maja 2012, 12:53

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Jaki deflegmator wybrać
PostPostNapisane: środa, 25 lut 2009, 10:44 
Posty: 185
Tematy: 4
Witam wszystkich serdecznie :) Chcę zostać Psotnikiem i zbieram niezbędne podzespoły do budowy swojej aparatury :) Z tego powodu że jestem początkującym zamierzam wykonać prosta aparaturę z szybkowaru 8l i i szklanego deflegmatora i destylatora. Myślę ze przy tak małym naczyniu wystarczą mi z rurka wylotowa 8mm jeżeli jest sens kupić większe to proszę o rade. Większy problem stanowi sam deflegmator zastanawiam się czy wybrać model ze spustem czy bez :) linki do jednego i 2 poniżej :
http://www.allegro.pl/item562706341_def ... imber.html
http://www.allegro.pl/item558447480_def ... lacja.html
a destylator wybrałem tego typu (myślę że będzie się nadawał ):
http://www.allegro.pl/item558451451_des ... berku.html

Jeżeli coś źle dobieram sprzęt to proszę o oświecenie :) bo grono Doświadczonych Kolegów przez duże D jest dość sporo.
Pozdrawiam


Góra
   
 



Półka Sveda IV - na 32 butelki winaPółka Sveda IV - na 32 butelki wina
Drewniana, bukowa półka na wino lub inne alkohole. Doskonała do prezentacji własnych wyrobów.
Cena: 539,00 zł  
Promocja: 499,00 zł
 Tytuł: Re: Jaki deflegmator wybrać
PostPostNapisane: środa, 25 lut 2009, 10:58 
Posty: 1713
Tematy: 73
zaloguj się aby zobaczyć avatar
wolan napisał(a):
Myślę ze przy tak małym naczyniu wystarczą mi z rurka wylotowa 8mm jeżeli jest sens kupić większe to proszę o rade.

Uwaga!!!!

W chłodnicach liczy się nie średnica króćców do których się opary bimberku przyłącza,a średnica spirali wewnątrz (od niej zależy opór przepływu).
Niektórzy sprzedawcy podają że np. wężownica chłodnicy ma 12mm. Potem okazuję się, że tyle to maja końcówki, a spirala wewnątrz ma 6mm i ciężko przez nią nawet dmuchnąć powietrzem. Zawsze należy się upewnić, czy nie kupujemy takiej cieniaśnej chłodnicy, zwłaszcza, gdy chcemy ją użyć do kociołka większego niż czajnik.

Więcej o wadach chłodnic: post577.html#p577

Wolan, do Twoich niecnych celów 8mm się jak najbardziej nadaje. :D

______________________________________________________________________
Obrazek أسامة بن لادن


Góra
   
 
 Tytuł: Re: Jaki deflegmator wybrać
PostPostNapisane: środa, 25 lut 2009, 11:40 
Posty: 185
Tematy: 4
Dzięki za szybką odpowiedź :) szczerze mówiąc widziałem Twój post wcześniej dlatego zapytałem :) Jeżeli masz możliwość odpowiedzieć na PW czy u tego człowieka to kupiłeś trefny towar był bym bardzo zadowolony :) i zaoszczędziło by mi to trochę kłopotów.
Pozdrawiam


Góra
   
 
 Tytuł: Re: Jaki deflegmator wybrać
PostPostNapisane: środa, 25 lut 2009, 18:41 
Posty: 93
Tematy: 13
zaloguj się aby zobaczyć avatar
Witam ja proponuje deflegmator ze spustem .
Tu kupisz cały zestaw wszystko z porządnego szkła ,sam mam szkło z tego sklepu i jest ok
link: http://www.euro-win.pl/

pozdrawiam
Zbyszek


Góra
   
 
 Tytuł: Re: Jaki deflegmator wybrać
PostPostNapisane: środa, 25 lut 2009, 19:32 
Posty: 54
Tematy: 2
Witam
I ja podpiszę się pod odpowiedzią kolegi zbyszeek10 ja też się zopatruję w tym sklepie i też posiadam oprócz kolumny szkło o nich tz. deflegmator ze spustem dwa odstojniki i chłodnicę i jestem z tego zadowolony.

Pozdrawiam Tomek


Góra
   
 
 Tytuł: Re: Jaki deflegmator wybrać
PostPostNapisane: środa, 25 lut 2009, 21:53 
Posty: 185
Tematy: 4
Ok dziękuje za podpowiedzi w takim razie zaopatrzę się w Euro-win ceny zresztą te same :) Przypuszczam że tego sprzedawcy też nie ma co skreślać bo w ofercie też ma sporo ciekawych rzeczy:) Pozdrawiam


Góra
   
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do: