Porównanie: zmywaki, wióry...

Wszystko o tym co włożyć do kolumn rektyfikacyjnych, jakie zastosować wypełnienie dla uzyskania najlepszego rezultatu...
Awatar użytkownika

Autor tematu
jajek12
350
Posty: 353
Rejestracja: piątek, 7 lis 2008, 10:47
Krótko o sobie: Będę stillman'em :)
Ulubiony Alkohol: Bimbrozja
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Gdzieś w Polsce
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podziękowanie: 44 razy

Post autor: jajek12 »

Witam. Od 4 lat w mojej kolumnie (właściwie kolumience - 1m) mam te same zmywaki z Lidla. Postanowiłem poeksperymentować z innym wypełnieniem. Zamieniłem je na wióry nierdzewne, a ostatnie psocenie, to wypełnienie ze szklanych rurek.
Wnioski?
1. Zmywaki: wypełnienie lekkie, możliwość upchania dużej ilości, łatwe do wyciągnięcia i wypłukania. Uzyskana moc 94%
2. Wióry nierdzewne: cięższe od zmywaków, z upchaniem był problem (robiłem to w rękawicach spawalniczych), z wyciągnięciem było jeszcze gorzej. Uzyskana moc 94%
3. Rurki szklane fi 2-4 mm wewnątrz: łatwość zasypania kolumny, trudno je "upchać" :smiech: , wyciągnięcie z kolumny i wymycie łatwe. Uzyskana moc 88%
Największy minus dla szklanych rurek (oprócz %), to ciężar kolumny :| - znacznie wzrósł.

Czas przeprosić lidlowskie zmywaki :)
Pozdro. jajek12
Jedzenie, picie, sen, miłość cielesna - wszystko z umiarem. Hipokrates
Awatar użytkownika

pokrec
1850
Posty: 1896
Rejestracja: środa, 4 lut 2009, 23:18
Krótko o sobie: Lekko ześwirowany.
Ulubiony Alkohol: śliwki i jabłuszka, rzecz jasna. I wisienki...
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Droga Mleczna, Lokalna Grupa Galaktyk
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 78 razy
Re: Porównanie: zmywaki, wióry...

Post autor: pokrec »

Wióry łatwiej wchodzą, jak każdy wiórek się cążkami potnie na odcinki typu 1 cm. Sam tak zrobiłem i na razie mieszam u siebie zmywaki i wióry warstwami. Uzyskuje absolut na Aabratku. Zastosowałbym sprężynki, ale mnie troche nie stac na 5 litrów tych cymesów. Na razie zmywaki musza mi wystarczyć (i wystarczają).
ポーランド語が書けますちょっと。
得意は満月の仕業の酒です。
Spécialité: Chateau de Garage, serie: La Lune Pleine
Lux Lunae luceat nos!
Disclaimer: Moje uczestnictwo w tym forum ma charakter czysto edukacyjno poznawczy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wypełnienie kolumny”