Napowietrzanie nastawu

Jak i z czego zrobić idealny zacier lub nastaw, który będzie podstawą do otrzymania oczekiwanego destylatu, przepisy, porady, sposoby na dobry na zacier, itp...

Autor tematu
kosaszeryf
5
Posty: 7
Rejestracja: niedziela, 1 mar 2009, 20:35
Podziękował: 2 razy

Post autor: kosaszeryf »

Witam serdecznie.

Wyczytałem na forum, że napowietrzenie drożdży w początkowym etapie rozmnażania jest bardzo ważne i służyszybszemu rozmanżaniu drożdży i tu moje pytania:

1. Jeśli robię nastaw z drożdży turbo, które pracują około 48h to przez jaki czas prowadzić napowietrzanie?
2. Czy napowietrzanie w postaci mieszania jest wystarczające?

Przy udzielaniu odpowiedzi proszę o wyrozumiałość, na forum nie mogę znaleźć bliższych informacji :/.
Awatar użytkownika

pokrec
1850
Posty: 1896
Rejestracja: środa, 4 lut 2009, 23:18
Krótko o sobie: Lekko ześwirowany.
Ulubiony Alkohol: śliwki i jabłuszka, rzecz jasna. I wisienki...
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Droga Mleczna, Lokalna Grupa Galaktyk
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 78 razy
Re: Napowietrzanie nastawu

Post autor: pokrec »

Wystarczy użyć niegotowanej wody do nastawiania cukrówki. Jak masz kilo cukru, to rozpuszczasz je w litrze gorącej, przegotowanej wody (żeby się rozpuścił) i dolewasz do beczki na taki syrop 3 l kranówki. Ja tak robię i jeszcze nigdy sukrówki nie spieprzyłem.
No i napowietrzać (jak już) to chyba lepiej przed dodaniem drożdży.
Mieszanie, przelewanie, mozna użyć pompki akwariowej z kamieniem (ale nowym, nie zas..nym przez rybki, bo możesz zakazic czyms nastaw). Pare godzin i masz napowietrzony nastaw aż miło. Dodajesz drożdże i spokój.
Ale bez napowietrzania, o ile uzyjesz kranówy - będzie dobrze.
ポーランド語が書けますちょっと。
得意は満月の仕業の酒です。
Spécialité: Chateau de Garage, serie: La Lune Pleine
Lux Lunae luceat nos!
Disclaimer: Moje uczestnictwo w tym forum ma charakter czysto edukacyjno poznawczy.

Autor tematu
kosaszeryf
5
Posty: 7
Rejestracja: niedziela, 1 mar 2009, 20:35
Podziękował: 2 razy
Re: Napowietrzanie nastawu

Post autor: kosaszeryf »

bardzo dziękuję :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zaciery i Nastawy”