Mój "SPUTNIK"

Zaprezentujcie tu wasze pomysły na destylator i nie tylko. Może własne zbiory lub inne dzieła sztuki które warto pokazać światu...

Autor tematu
tomas3h
5
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek, 18 lip 2011, 20:03

Post autor: tomas3h »

Jako że jestem świeżym psotnikiem,postanowiłem zacząć od (moim zdaniem) najprostszej i relatywnie taniej metody garnkowej.

Do budowy aparatury użyłem szybkowaru z allegro za 100zł,rurki giętkiej miedzianej 2m x fi10 za 40zł butelki butelki po śliwowicy,drutu miedzianego i wężyków silikonowych za 30zł,silikon uniwersalny 10zł,króćca mosiężnego do szybkowaru za 12zł,oraz wkładów do przenośnych lodówek za 15zł,podgrzewam to kuchenką elektryczną z allegro za 50zł.Całkowity koszt wyniósł mnie 250zł z hakiem.

Chłodnicę w kształcie rakiety :lol: wykonałem u siebie w zakładzie z odpadów stalowych,spiralę miedzianą wkleiłem na silikon,póki co gra i buczy nic nie cieknie.

Deflegmator wykonałem z butelki,odciąłem dno butelki za pomocą szlifierki ( na małych obrotach pod kranem),od spodu wywierciłem w korku od wina otwór na króciec wykonany z rurki miedzianej i to wcisnąłem w szyjkę od butelki,póki co działa i nie cieknie.
w dno butelki wkleiłem na silikon korek od butla największy jaki udało się kupić,mocowany jest w nim termometr i króciec z rurki miedzianej.
Jako wypełnienia użyłem kawałków rurki miedzianej,oraz zwiniętego druta miedzianego.
Deflegmator z czasem zostanie wypełniony pod samą górę,jak się więcej drutu skombinuje ;) .

Jeśli chodzi o szybkowar to modyfikacji uległa pokrywa w której zamontowałem króciec mosiężny.

Chłodnica ze względu na swój wygląd rakieto-podobny dostała nazwę "SPUTNIK" :smiech: Oto i cały zestaw:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wynik pierwszego psocenia 75% :punk:
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2739
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 308 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Mój "SPUTNIK"

Post autor: JanOkowita »

Ponieważ na tym Forum dbamy o czystość języka (okazuje się , że nie tylko polskiego:)) pozwolę sobie zwrócić uwagę na błąd ortograficzny w słowie "Sputnik" pisanym cyrylicą. Zamiast "u" powinno być "y".

Załączam też fotkę naczynia, które idealnie zapewni właściwy odbiór wyrobu.

Pozdrawiam

Jan Okowita
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)

Autor tematu
tomas3h
5
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek, 18 lip 2011, 20:03
Re: Mój "SPUTNIK"

Post autor: tomas3h »

A co racja to racja,faktycznie U to y.Co do naczynia odbiorczego,to bardzo mi się spodobało :ok: ,muszę w końcu pozbyć się tego niemieckiego kufla i zastąpić go czymś adekwatnym do charakteru "psociarki" 8-)

kondzik
30
Posty: 46
Rejestracja: czwartek, 5 sie 2010, 09:04
Krótko o sobie: Od dnia, kiedy strzałą trafił we mnie amor
W sercu mam psocenie a w żyłach etanol
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Zielona Góra
Re: Mój "SPUTNIK"

Post autor: kondzik »

Graty za fantazje i pomysłowość !!!!!! Mistrzostwo świata!!!
Jaka pojemność pojemnika na paliwo do sputnika (szybkowar)? Miałem kiedyś identyczny ;)))
Od dnia, kiedy strzałą trafił we mnie amor
W sercu mam psocenie a w żyłach etanol ;)

karmelekrakiety89
50
Posty: 56
Rejestracja: wtorek, 23 mar 2010, 20:15
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Mój "SPUTNIK"

Post autor: karmelekrakiety89 »

Witaj!
Gratuluje sprzętu! Można powiedzieć że oryginalny i może być jako ozdoba pokoju:D
Tylko te rurki coś nie swojo wyglądają, z czego one są?

Autor tematu
tomas3h
5
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek, 18 lip 2011, 20:03
Re: Mój "SPUTNIK"

Post autor: tomas3h »

kondzik - pojemność zbiornika paliwa to 10l,małe to aż nie wierzyłem że tyle pomieści dopóki nie zalałem do pełna :mrgreen:

karmelekrakiety - rurka w SPUTNIKU to oczywiście miedź,a wężyki silikonowe,wszystko wg przykazań :ok:
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Mój "SPUTNIK"

Post autor: rozrywek »

Bardzo oryginalne.

Ciekawostką jest grzanie elektryczne a w zestawie ewidentnie widać Taboret!!!
Bombowo.

Dorób do sputnika Kopuło-Głowicę i będzie odlot.
10,9,8,7,6,5,4,tri, dwa adin i strielamy. I pierwszy Polak postawi kieliszek na Bimberoidzie.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

we125
400
Posty: 410
Rejestracja: niedziela, 15 sie 2010, 12:50
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Mój "SPUTNIK"

Post autor: we125 »

Trochę lodu i powinno wystarczyć. Miedz jest oczywiście idealna.

kondzik
30
Posty: 46
Rejestracja: czwartek, 5 sie 2010, 09:04
Krótko o sobie: Od dnia, kiedy strzałą trafił we mnie amor
W sercu mam psocenie a w żyłach etanol
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Zielona Góra
Re: Mój "SPUTNIK"

Post autor: kondzik »

Teraz mała sugestia do Pana Jana Okowity. Czy za ten oryginalny pomysł nie należy się chociaż mała paczka drożdży?? W razie czego mogę pokryć koszty zakupu oraz przesyłki. Produkcja alkoholi domowych jest naszą pasją, bez której ciężko nam żyć!! Jak pokazałem sputnika koledze to ze śmiechu spadł z krzesła!!! Dążymy do doskonałości (absolutu), ale czasami zapominamy, że nasze hobby może być również zabawne! kupić szybkowar- 100 zł, kupić wężyk silikonowy- 20 zł, zaprojektować sputnika- trochę fantazji oraz wyobraźni! Zobaczyć Śledzia (kolega) spadającego z krzesła bezcenne!!
Pozdrowionka z Winobrania!!! (Święto wina organizowane w Zielonej Górze (szkoda że nie bimberku ))
Od dnia, kiedy strzałą trafił we mnie amor
W sercu mam psocenie a w żyłach etanol ;)

Autor tematu
tomas3h
5
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek, 18 lip 2011, 20:03
Re: Mój "SPUTNIK"

Post autor: tomas3h »

we125 pisze:Trochę lodu i powinno wystarczyć. Miedz jest oczywiście idealna.
..ten wkład z lodem ma pojemność 1L i lód w nim roztapia się po około godzinie psocenia, mam takich wkładów sztuk 4. Wystarczy podmieniać, te roztopione wrzucać do zamrażarki, a zamrożone do SPUTNIKA. To takie perpetum mobile ;)
Psota jeszcze nigdy nawet letnia mi nie poleciała, dostaję fajnie schłodzony towar :mrgreen:

irek
10
Posty: 19
Rejestracja: czwartek, 22 paź 2009, 01:29
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:) lecz do czasu!!!!!!
Ulubiony Alkohol: przepalanka
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Gliwice
Re: Mój "SPUTNIK"

Post autor: irek »

Fajny jest :D , więc może tak :twisted:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2739
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 308 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Mój "SPUTNIK"

Post autor: JanOkowita »

kondzik pisze:Teraz mała sugestia do Pana Jana Okowity. Czy za ten oryginalny pomysł nie należy się chociaż mała paczka drożdży?? ...................
Z największą przyjemnością sklep http://zdrowenalewki.pl funduje projektantowi Sputnika odjazdowe, wystrzelające, kosmiczne drożdże T3 jako doskonały napęd do statku !

Pozdrawiam :poklon;

Jan Okowita

P.S. Projektant proszony jest o przesłanie namiarów do biura projektowego na PW Janka Okowity.
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
Awatar użytkownika

klodek4
1450
Posty: 1474
Rejestracja: czwartek, 21 lip 2011, 15:50
Ulubiony Alkohol: dobry
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: elda/alicante/, hiszpania
Podziękował: 369 razy
Otrzymał podziękowanie: 64 razy
Kontakt:
Re: Mój "SPUTNIK"

Post autor: klodek4 »

:respect: :respect: :respect: Panie Janie, chylę czoła!!!! :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galerie destylatorów”