Profesjonalne środki utrzymania czystości w naszym hobby

Gdzie zakupić najlepszy sprzęt do produkcji domowej? Linki do stron, które warto odwiedzić w poszukiwaniu sprzętu.
Regulamin forum
1. Każdy producent/sklep powinien znajdować się w osobnym temacie.
2. Jeżeli chcesz pokazać swój sklep/firmę/produkt zrób to opisując czym się zajmujesz/produkujesz. Temat może mieć jeden aktywny odnośnik do twojej strony www.
3. Poszukiwaczy sprzętów i towarów odsyłamy do działu Targowisko
Awatar użytkownika

Autor tematu
mydlo
150
Posty: 192
Rejestracja: niedziela, 11 sty 2009, 13:44
Krótko o sobie: najpierw napisalem o sobie referat, a po przeczytaniu go jeszcze raz stwierdzilem ze szkoda gadac hehe
Ulubiony Alkohol: Własnoręcznie zrobiony
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 9 razy

Post autor: mydlo »

Polecam przemysłowe środki czystości firmy ecolab. Ja osobiści używam 3 rodzajów pierwszy to


Allpass jest to detergent służący do mycia wszystkich powierzchni stosujemy go mieszając z woda od 0.5 do 5% w zależności od stopnia zabrudzenia, może być aplikowany przez zagłębianie w roztworze mycie szmatką, jeśli mamy myjkę ciśnieniową może być nakładany jako piana. Jest to produkt dedykowany dla przemysłu spożywczego i browarniczego. Jest całkowicie bezpieczny na wszystkich powierzchniach. Ze względu na jego dość niską cenę stosowany jest do większych powierzchni. Do naszych potrzeb stanowczo wystarczy wymieszać sobie troszkę w małym wiaderku i używać gąbki lub ścierki. Cena to 4.20 euro za litr ale pamiętać trzeba że ten litr to tak naprawdę od 20 do 100 litrów mocnego przemysłowego detergentu.

Kolejnym środkiem jest Triquart SUPER jest to mocny dezynfektant stosowany jako dodatek do ostatniej wody płuczącej lecz ja zawsze później płucze jeszcze raz. Używam go do zabijania wszystkiego co mogło wyrosnąć w pojemnikach fermentacyjnych. Używa się go jako roztwór 1% do ogólnej dezynfekcji. 1% roztwór zapewnia całkowitą dezynfekcję nawet porowatych materiałów. Tak samo jak w przypadku Allpassa środek ten dedykowany jest dla przemysłu spożywczego i browarniczego. Usuwa wszelkie niechciane zapachy. Jest to produkt specjalistyczny. Jest środkiem nieco droższym ale wystarcza na wieki ponieważ 1 litr wystarcza na 100L roztworu. Cena to około 11Euro za litr. Aplikować przez ręczny ,,spryer''.

Ostatnim środkiem jest topax 99 jest to bardzo silny środek na bazie chloru stosowany do powierzchni ze stali szlachetnej usuwający wszelkiego rodzaju naloty (kiedyś użyłem do umywalki i okazało się że całkowicie zmieniła kolor była błyszcząca jak nowa) Doskonale usuwa wszystkie zapachy. Po prostu jest to coś czego nie zapewni wam żaden dostępny w sklepie płyn. Jest to środek dopuszczony oczywiście dla naszych celów jednak pamiętać trzeba o przepłukaniu wszystkiego wodą po umyciu. Kropla wystarczy by nasze yeansy stały się białe jest tak mocny. Ogólnie jest to środek silnie pianotwórczy, powinien pozostać na powierzchni przynajmniej 10min. Do czyszczenia kegów zbiorników fermentacyjnych naszej aparatury nie znam lepszego środka. Po prostu wszystko co niechciane znika. Bardzo dobry do czyszczenia i dezynfekcji ceramiki i szkła. Pamiętać należy o odzieży ochronnej. Stosujemy jako 2% mieszanina z wodą. Topax 99 jest dedykowany dla browarów do mycia kadzi i zbiorników fermentacyjnych ceny nie pamiętam ale chyba około 6 euro za litr.

Wszystkie wymienione wyżej środki należą do linii produktów specjalistycznych charakteryzują się wysoką koncentracją. Są wysoce wydajne i skuteczne.
Nie wiem jak z dostępnością w Polsce ale warto poszukać dla zainteresowanych mogę odsprzedać kilka butelek bo mam zapasik na długo :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pijmy pijmy bo sie sciemnia
koncentraty wina
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sklepy, Sprzedawcy, Producenci...”