Przepis na zacier z ryżu

Technologia słodowania, zacieranie ziarna. Przepisy na zaciery ziemniaczane.
Awatar użytkownika

Autor tematu
kamil_ek_skc
150
Posty: 179
Rejestracja: piątek, 7 sie 2009, 20:32
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Wszystkie domowe
Status Alkoholowy: Winiarz
Lokalizacja: Woj.Łódzkie
Otrzymał podziękowanie: 2 razy

Post autor: kamil_ek_skc »

Mógł by ktoś podać przepis na zacier z ryżu , bo jakoś nie mogę znaleźć.

O tym mowa , o tamtym mowa , a o kielichu ani słowa!
alembiki
Awatar użytkownika

jouu
200
Posty: 242
Rejestracja: wtorek, 15 wrz 2009, 22:21
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: swój :D
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: bdg
Otrzymał podziękowanie: 7 razy
Re: Przepis na zacier z ryżu

Post autor: jouu »

Tego to nawet najstarsi Indianie nie znają...;p

A to za sprawą pewnych ch... zarodników pleśni kropidlaka, które są potrzebne do przerobienia skrobi ryżowej w cukier, żeby drożdże mogły sobie go wsunąć... ;/ Sprawa nie jest tak prosta jak z zbożowym zacierem. :cry: W domowych warunkach z ryżu możesz zrobić sobie winko "sake".

Jeśli dalej jesteś żądny wiedzy poczytaj na forum było trochę pisane o tym lub w Google pod hasłem "koji-kin".

]EDIT by Kuc: Wujku Dobra Rada, taka tu jest zasada, że albo linki do pomocnych postów w temacie wklejamy, a jak nie wiemy gdzie informacja się znajduje, to nic nie piszemy.

Odp

A wiemy :D W "Szukaj..." :D

Kolega podczas szukania przepisu na zacier na pewno już zapoznał się z technologia produkcji winka ryżowego, a jeśli chodzi o pleśnie to sam sobie wybierze najbardziej mu odpowiadając sklep :D W tym przypadku obdarowanie kolegi linkami nie dało by wielkiego efektu. Ale dzięki za rade Miszczu Nasz Przewodniku w Świecie Alkoholi Domowych :D :D :D
Dobry bimber nie jest zły ;]
Awatar użytkownika

wolan
750
Posty: 790
Rejestracja: sobota, 14 lut 2009, 17:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Lublin/Ostrowiec Św.
Podziękował: 44 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Kontakt:
Re: Przepis na zacier z ryżu

Post autor: wolan »

Jeżeli chodzi o zacier ryżowy to przepis Ci udzielę:)
1kg cukru
1kg ryżu
3 litry wody
1dkg drożdży piekarniczych ( 1/10 kostki )
i trochę kasku cytrynowego
oczywiście można do zacieru wrzucić stary kompot dżem jabłka rodzynki napewno nie zaszkodzi a zazwyczaj ulepsza jeszcze trunek

Bimberek z tego przepisu wychodzi rewelacyjny, stosuje go mój znajomy chyba od ....?! ciężko określić :) ale chyba od kiedy jest ryż w sklepach :) i powiem szczerze, że koleś robi najlepszy samogon na świecie, nikogo oczywiście nie chce obrazić !! Ale serio piłem dużo, różnych, sam przecież robię i wedle jego przepisu :) , ale zawsze przed nim chylę czoła :D

Typowe sake to nie jest ale zdecydowanie zwykła drożdżówka się chowa :)
Zauważ że w tym przepisie jest bardzo mała zawartość drożdży :) trochę nie wierzyłem że uda im się to przerobić ale spokojnie przerabiają sam osobiście używam drożdży winiarskich, ale nawet stosując piekarniczych nie wyczujesz ich w destylacie.

Pozdrawiam
Kolumny w różnych konfiguracjach :
https://mojdestylator.pl
Awatar użytkownika

Kucyk
1700
Posty: 1704
Rejestracja: wtorek, 7 paź 2008, 15:51
Krótko o sobie: Staram się odbierać świat z lekkim przymrużeniem oka ;)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Otrzymał podziękowanie: 157 razy
Re: Przepis na zacier z ryżu

Post autor: Kucyk »

Wolan, nasze dywagacje nie dotyczą nastawu z ryżu, a zacieru, czyli takiej brei w której z powodu działania pewnych enzymów zboże - w tym przypadku ziarno ryżu - przekształca się w cukry, które drożdże mogą zjeść. Zobacz zacieranie ziarna...
Awatar użytkownika

wolan
750
Posty: 790
Rejestracja: sobota, 14 lut 2009, 17:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Lublin/Ostrowiec Św.
Podziękował: 44 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Kontakt:
Re: Przepis na zacier z ryżu

Post autor: wolan »

Ok pospieszyłem się lekko z odpowiedzią ,tak że możesz skasować posta :)
Fakt, że zatrzeć ryż to nie jest takie proste. Czytałem kiedyś na ten temat i napewno potrzebne są do tego specjalne drożdże i enzymy, wiem że nawet na którejś stronie coś takiego udało mi się znaleźć, z tym że chyba trzeba było to zamawiać z zagranicy i spore koszty były. Kolejna kwestia jest sam ryż :( niestety ten dostępny w sklepach nie jest najodpowiedniejszy, najlepszym był by ryż nie łuskany gdyż oddaje najwięcej walorów a 2 kwestia jest najmniej kombinowany :)

Tak że chyba koszty takiego przedsięwzięcia były by bardzo duże, oczywiście nie zamierzam nikogo zniechęcać, bo nie ma w dzisiejszych czasach rzeczy niemożliwych, jedynymi przeszkodami mogą być lenistwo koszty i czas :(

Pozdrawiam
Kolumny w różnych konfiguracjach :
https://mojdestylator.pl
Awatar użytkownika

jouu
200
Posty: 242
Rejestracja: wtorek, 15 wrz 2009, 22:21
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: swój :D
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: bdg
Otrzymał podziękowanie: 7 razy
Re: Przepis na zacier z ryżu

Post autor: jouu »

Jeżeli taką pleśń można by rozmnażać w nieskończoność (jak to pleśń), to warto by się w paru zgadać i zakupić niezbędne materiały, i jeszcze można by przy tym zarobić ;]

http://pl.wikipedia.org/wiki/Aspergillus_oryzae <- krótka lektura

http://cgi.ebay.pl/Koji-Kin-Sake-Pilz_W ... 33562bc7b9 <- inwestycja, o ile te szczepy da się rozmnożyć, to stałoby się to żyłą złota ;]

Samemu przy braku powodzenia to trochę wtopa..;/

Zachęcam do zgłębiania tajemnej wiedzy i pisania co ciekawszych szczegółów na naszej pionierskiej drodze produkcji sake-spirytu w Polsce ;]

Ps. jak by się ktoś do Japonii na wycieczkę wybierał... albo ma tam ciocię bądź wujka.... :)

Edit:
A tu kolejna lektura i tak poszukiwany przepis na zacier zwany sake.
http://open-bar.pl/alkohole/sake-histor ... rona/1#a43

Mógłby ktoś zweryfikować te 2 linki cz tam da się kupić te pleśnie Koji (aspergillus oryzae) ?

z góry dzięki :poklon;

http://www.rockland-inc.com/ccp7076-nuc ... 0-0010.htm

http://www.alibaba.com/showroom/aspergi ... -----.html
Dobry bimber nie jest zły ;]

kolak11
10
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek, 9 mar 2009, 19:33
Re: Przepis na zacier z ryżu

Post autor: kolak11 »

Takie parę pytań do Wolana. Jakie są proporcje na 5 litrów wody? Bo mi wychodzi 1,3 kg cukru i ryżu, ale drożdży nie wiem ile. I czy w twoim przepisie nie ma za mało drożdży? Bo na 4 litry daje się 10 dkg, a ty na 3 dajesz tylko 1 dkg. I czy połowa torebki kwasku wystarczy? I ryż musi być ugotowany (na 99% jestem pewien, że tak ale ten 1% nie daje mi spokoju)?
Awatar użytkownika

kwachu
300
Posty: 305
Rejestracja: wtorek, 23 wrz 2008, 12:02
Krótko o sobie: Jeszcze brzydszy niż dawniej .
Ulubiony Alkohol: RUM
Otrzymał podziękowanie: 12 razy
Re: Przepis na zacier z ryżu

Post autor: kwachu »

Witam.
Koledzy ,jest metoda która pozwala scukrzać zacier ryżowy bez użycia koji .
I jeśli naprawdę ktoś chce to może przecież scukrzać rozgotowany ryż słodem.
Ostatnio zmieniony niedziela, 3 sty 2010, 18:00 przez kwachu, łącznie zmieniany 1 raz.
POZDRAWIAM kwachu !

Turtle
20
Posty: 25
Rejestracja: czwartek, 19 lis 2009, 18:38
Krótko o sobie: :-)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Przepis na zacier z ryżu

Post autor: Turtle »

koji spokojnie się dają rozmnażać :)
traktujesz nimi porcję ryżu, czekasz aż dojrzeją, dorzucasz pewna porcję parowanego czystego ryżu, ponownie czekasz - z części robisz własne sake a pozostałą cześć jak na początku albo do lodówki.. słyszałem, że można miesiącami w pewnych odpowiednich warunkach przechowywać.
Awatar użytkownika

Coorp.pl
100
Posty: 112
Rejestracja: czwartek, 10 wrz 2009, 20:24
Krótko o sobie: Zbyt wiele szczegółów nie ma co zdradzać. Kocham moją Rodzinę a Przyjaciele są ważni jak moi Krewni. Kiedyś kupię sobie ranczo, wybuduję dom, wędzarnię, ziemiankę i szopę do pędzenia. Kto wie? Może wykopię staw? Posadzę na pewno brzozy. A może dęby i lipy ;-) Świerki i sosny też tam będą. Będę miał kurki i świnki, a kto wie, czy nie będzie tam krówki i konika :-)
Ulubiony Alkohol: własne wódki i nalewki oraz piwo braciszka Siurka
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Puszcze Mazowsza
Otrzymał podziękowanie: 13 razy
Re: Przepis na zacier z ryżu

Post autor: Coorp.pl »

Wódkę na... nastawie (?) ryżowym piłem kilka razy i rzeczywiście jest superancka. Właśnie naszła mnie chęć na taką i znalazłszy przepis na
zacząłem szukać tu na Forum Bimbranum. Przepis nastawu z w/w www:

-2 kg ryżu
-8 l wody
-2,5 kg cukru
-10 g kwasu cytrynowego
-3 g pożywki


Ryż (2kg), cukier (1,5kg), kwasek cytrynowy (10gr), rozdrobnione rodzynki (200gr) zalewamy wrzącą wodą (5l). Po ostygnięciu do temp. poniżej 27°C dodajemy uprzednio przygotowany zaczyn z drożdży oraz pożywkę i zlewamy do balonu. Po 3-4 dniach dodajemy 1kg cukru rozpuszczony w 1l wody, po około 2 tygodniach fermentacji oddzielamy ryż od cieczy, odrzucamy go a resztę cieczy zlewamy do balonu i uzupełniamy chłodną wodą do 10l

Swoją drogą spróbuję, się dowiedzieć, jak była robiona gorzałka, którą kiedyś piłem. Może mój guru od swojego guru się dowie?

Co do samego ryżu, to uważam, że zacieru nam się prawdziwego nie uda zrobić, bo to zboże u nas nie rośnie a ziarno u nas dostępne, nawet to niełuskane już chyba się nie nadaje. Przecież ono nie wykiełkuje? Nie chcę siać popeliny, ale chyba jednak pozostaje na do zrobienia nastaw. Po niedzieli robię taki. Po najbliższej niedzieli, a przed kolejną ;)
"Picie sklepowej wódki Panu Bogu się nie podoba, ale picie dobrego bimbru to nie grzech. To owoc ziemi i pracy rąk ludzkich".
Pan Piotr, bas kościelny, doświadczony bimbrownik


Ave Księstwo Oświęcimskie ;)

jpalikot
5
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek, 10 maja 2010, 16:51
Re: Przepis na zacier z ryżu

Post autor: jpalikot »

jouu pisze:Tego to nawet najstarsi Indianie nie znają...;p

A to za sprawą pewnych ch... zarodników pleśni kropidlaka, które są potrzebne do przerobienia skrobi ryżowej w cukier, żeby drożdże mogły sobie go wsunąć... ;/ Sprawa nie jest tak prosta jak z zbożowym zacierem. :cry: W domowych warunkach z ryżu możesz zrobić sobie winko "sake".
Zaraz zaraz, przecież sake jest wytwarzana w Japonii od kilkuset lat i na pewno 100, 200 czy 300 lat temu Japończycy nie dysponowali specjalnymi laboratoriami do hodowli wyselekcjonowanych odmian pleśni. Podejrzewam, że dawniej było tam wiele takich sytuacji, gdzie ktoś zapomniał (na odpowiednio długi czas) o pozostawionym rozgotowanym ryżu w jakimś przykrytym naczyniu i przypadkowo dostały się tam z powietrza pleśnie i drożdże i wywołały fermentację....
Mi się gdzieś obiło o uszy, że rozgotowana masa po ochłodzeniu do temperatury pokojowej jest zadawana drożdżami i kulturami kropidlaka, a następnie nasycana powietrzem aby ułatwić rozmnożenie się grzyba. Ponoć po 24 godzinach ma się rozpocząć fermentacja.
Tak czy owak i tak bym tego nie pił bo podobno pleśnie są niezdrowe.
Jak znacie jakiegoś biegłego w japońskim to niech przeszuka ich wikipedię pod hasłem sake i może rozwiąże ostatecznie problem.
Cześć
Awatar użytkownika

Kucyk
1700
Posty: 1704
Rejestracja: wtorek, 7 paź 2008, 15:51
Krótko o sobie: Staram się odbierać świat z lekkim przymrużeniem oka ;)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Otrzymał podziękowanie: 157 razy
Re: Przepis na zacier z ryżu

Post autor: Kucyk »

Kolego Palikot, w dziale winiarskim nasz ekspert - Kolega Kwachu - popełnił kilka wykładów dla początkujących w temacie uzyskania sake i pochodnych win, czyli o scukrzaniu skrobi ryżowej za pomocą enzymów wytwarzanych przez pędzlaki. Zachęcam do lektury tematu: http://alkohole-domowe.com/forum/sake-t45.html
jpalikot pisze:Tak czy owak i tak bym tego nie pił bo podobno pleśnie są niezdrowe.
Szczególnie po destylacji... 8-)
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Przepis na zacier z ryżu

Post autor: Zygmunt »

Hy, z tym powietrzem to zależy trochę od geografii- u nas jak zostawisz mleko na parapecie otrzymasz mleko kwaśne, a na Bałkanach- jogurt. Po prostu różne bakterie latają tam i u nas...
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

torgen
10
Posty: 15
Rejestracja: wtorek, 2 mar 2010, 22:50
Re: Przepis na zacier z ryżu

Post autor: torgen »

Sorki, ktoś tu zadał takie pytanie: czy ryż do nastawu musi być ugotowany? Mnie się wydaje, że nie, ale może się mylę? Ile ma to stać, z tą 1/10 kostki drożdży?
pozdr

torgen
10
Posty: 15
Rejestracja: wtorek, 2 mar 2010, 22:50
Re: Przepis na zacier z ryżu

Post autor: torgen »

Ok sam sobie odpowiem :))
2 tygodnie stania , drozdze przerabiają piknie :) wyszło 87% po drugim razie, ryz surowy :)

wrzossek.m
10
Posty: 18
Rejestracja: środa, 22 wrz 2010, 18:53
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Przepis na zacier z ryżu

Post autor: wrzossek.m »

Witam!
Mam pewne pytanko gdyż nastawiłem jakiś czas temu owy przepis z ryżu, cukru i rodzynek i niedługo będę przepuszczał przez sprzęcik tylko teraz nie jestem pewien jak najlepiej przepuścić? Czy puścić przez kolumnę z wypełnieniem czy bez wypełnienia? Czy z włączonym refluksem czy bez refluksu? Jak radzicie?


ps: Próbowałem znaleźć na forum coś na ten temat ale nie doczytałem nigdzie tego jeśłi jest gdzieś to poruszone to sorki za zawracanie głowy ;)
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Przepis na zacier z ryżu

Post autor: Zygmunt »

"Wino" typu ryż, cukier i rodzynki bardziej bukietem przypominać będzie grunwald, więc koniaku nie ma co z tego robić. Refluks, wypełnienie i dawaj na spirytus...
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

wrzossek.m
10
Posty: 18
Rejestracja: środa, 22 wrz 2010, 18:53
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Przepis na zacier z ryżu

Post autor: wrzossek.m »

Dzięki Zygmunt za podpowiedź ;)
pozdrawiam

przemek.w
2
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 5 wrz 2014, 06:04
Podziękował: 1 raz
Re: Przepis na zacier z ryżu

Post autor: przemek.w »

Witam
Podpinam się do tematu zaiste będę robił mój pierwszy nastaw z ryżu. Mam
takie pytanie kupiłem drożdży z allegro dwie paczki niby wydajność jednej
jest na 100l do tego 4 paczki pożywki. Mam 25 kg cukry 20kg ryżu te 25 kg
cukru rozpuszczę w 80 l wody . Teraz moje pytanie wrzucić calą paczkę
drożdży i ile pożywki do tego tworu? Pytam żeby nie miec rewolucji jak z
moim ostatnim tworem śliwkowym.
Awatar użytkownika

Wald
2500
Posty: 2591
Rejestracja: środa, 17 lut 2010, 20:05
Krótko o sobie: Dłubek -mechanik "złota rączka".
Ulubiony Alkohol: do 20%
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowanie: 260 razy
Re: Przepis na zacier z ryżu

Post autor: Wald »

Jak jakaś wróżka podpowie co to za drożdże i jaka pożywka, to może ktoś pokusi się o odpowiedź.
Nie oszczędzaj na specjalne okazje. Dziś jest ta specjalna!

przemek.w
2
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 5 wrz 2014, 06:04
Podziękował: 1 raz
Re: Przepis na zacier z ryżu

Post autor: przemek.w »

Drożdże gorzelnicze MAXX BIG PACK na 100L /NR 2042. Pożywka dla drożdży winiarskich biowin. 1g pożywki na 2-25litra.
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: Przepis na zacier z ryżu

Post autor: Pretender »

Pożywkę odpuść, już jest w paczce z drożdżami.

Sipo
2
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 19 sty 2014, 03:24
Podziękował: 2 razy
Re: Przepis na zacier z ryżu

Post autor: Sipo »

Winko z ryżu robię od dawna, mam przepis od jednego Chińczyka z którym studiowałem. Nastawiłem dzisiaj baniak z przeznaczeniem na rurki, zobaczę jak wyjdzie, ale skoro winko jest ok to dlaczego destylat miałby być zły? Największą zaletą ryżu jest jego cena, inne produkty wchodzące w skład też są tanie, nastaw na 30l: 5kg ryż, 1kg rodzynki, 1kg banany, 6kg cukier, 5 cytryn, imbir do smaku jak kto lubi (ja daję dużo, kawałek wielkości dłoni). + przyprawy: pieprz, ziele angielskie itp. Cena za całość to około 50zl. Za dwa tygodnie powiem jak wyszło.
Awatar użytkownika

klodek4
1450
Posty: 1474
Rejestracja: czwartek, 21 lip 2011, 15:50
Ulubiony Alkohol: dobry
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: elda/alicante/, hiszpania
Podziękował: 369 razy
Otrzymał podziękowanie: 64 razy
Kontakt:
Re: Przepis na zacier z ryżu

Post autor: klodek4 »

Wino w 2 tygodnie??????
Jakich drożdży do tego używasz?????

Sipo
2
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 19 sty 2014, 03:24
Podziękował: 2 razy
Re: Przepis na zacier z ryżu

Post autor: Sipo »

:) Drożdze aktywne ale... wino trzymam przed 1-wszym obciągiem 6 tygodni. Jako nastaw na psotę 2 tygodnie wystarczy, powinno mieć około 10%.
Awatar użytkownika

olo 69
650
Posty: 692
Rejestracja: sobota, 8 maja 2010, 08:02
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 72 razy
Re: Przepis na zacier z ryżu

Post autor: olo 69 »

Robiłem prawdziwy zacier z ryżu. Ryż surowy zmieliłem w śrutowniku. Następnie zacierałem normalnie enzymami jak zaciera się zwykłe zboże. Ryż zaciera się bardzo dobrze. Scukrzenie też bardzo dobre.
Ale niestety po przedestylowaniu na pot stillu, nie wyczuwa się nic smaku surowca. Jedynie czuć lekko bimbrowate posmaki.
Podejrzewam, że z tego surowca może wyjść ciekawa w smaku wódka czysta. Kiedyś na pewno to sprawdzę.
Pozdrawiam,olo 69
Awatar użytkownika

Kamal
2000
Posty: 2360
Rejestracja: wtorek, 9 paź 2012, 11:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Rum i ogólnie większość domowych trunków
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 210 razy
Re: Przepis na zacier z ryżu

Post autor: Kamal »

Biały ryż nie daje duże aromatu. Co innego brązowy, który ma delikatny posmak zbożowy.
Obrazek
Awatar użytkownika

olo 69
650
Posty: 692
Rejestracja: sobota, 8 maja 2010, 08:02
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 72 razy
Re: Przepis na zacier z ryżu

Post autor: olo 69 »

Jeśli chce się uzyskać posmak zbożowy to lepiej kupić zboże, które jest trzy razy tańsze od ryżu i z tego zrobić zacier.
Destylat z ryżu białego wyszedł bardzo delikatny w smaku i dlatego podejrzewam, że ta delikatność, może być dobra dla stworzenia bardzo miękkiej w piciu wódki czystej.
Pozdrawiam,olo 69
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zaciery zbożowe i ziemniaczane”