Jakość nastawu cukrowego i wyniki końcowe

Jak działają różne rodzaje drożdży. Które wybrać do naszego nastawu. Warunki prowadzenia fermentacji.

Autor tematu
enzo77
50
Posty: 90
Rejestracja: wtorek, 23 lut 2010, 20:30
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Post autor: enzo77 »

Witam towarzyszy, radźcie.
Nastawiam towar: 5,6 kg cukru, 25 l wody kranowej, 1 paczka drożdzy Cobra 6 Magnum. Do gąsiora wrzucam grzałkę z termoregulatorem i nastawiam na jakieś 26 C. Balon zatykam ścierką - bo muszę jakoś prąd do grzały doprowadzić. Drożdze są super - po 3 dniach jest koniec fermentacji (czasami mnie korci aby jeszcze z kilo dosypać). Cukromierz pokazuje poniżej zera. Czekam jeszcze ze 2 dni, dodaję ubite białko. Po kolejnych 2 dniach na dnie nastawu jest około 2 cm osadu(jakby kreda czy coś). Alkoholomierz pokazuje około 10 procent.
Destylacja
Zestaw do destylacji mam szklany ze sklepu hutniczego: balon 10l + kolba. Stawiam na gazie i gotuję ze 3h. Potem następne 10l, i następne. Na początku(po odlaniu setki) leci towar około 76 procent. Zbieram do momentu aż daje 40 procent. Z całości nastawu uzyskuję 4,5 l towaru 53 procentowego.
I teraz pytanie: co zrobić aby poprawić jakość całości? Mam na myśli moc oraz ilość uzyskanego bimbru. Z góry dzięki za porady, pzdr
Awatar użytkownika

Kucyk
1700
Posty: 1704
Rejestracja: wtorek, 7 paź 2008, 15:51
Krótko o sobie: Staram się odbierać świat z lekkim przymrużeniem oka ;)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Otrzymał podziękowanie: 157 razy
Re: Jakość nastawu cukrowego i wyniki końcowe

Post autor: Kucyk »

Enzo, musisz zbudować/zakupić kolumnę. Jeśli chcesz otrzymywać spiryt, to taka aparatura szklana (zapewne TAKA) nie ma predyspozycji do uzyskiwania czystego alkoholu...

sverige2
350
Posty: 376
Rejestracja: czwartek, 5 lis 2009, 11:19
Otrzymał podziękowanie: 30 razy
Re: Jakość nastawu cukrowego i wyniki końcowe

Post autor: sverige2 »

Enzo 77. Dosyp ten kilogram cukru o którym myślisz. Drożdże Cobra spokojnie sobie z tym poradzą, a nastaw zyska na mocy. Możesz bez obaw dawać 8kg cukru na 25 l. wody używając drożdży Cobra. Jeden podstawowy warunek. Drożdże nie mogą być przeterminowane.

Autor tematu
enzo77
50
Posty: 90
Rejestracja: wtorek, 23 lut 2010, 20:30
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Jakość nastawu cukrowego i wyniki końcowe

Post autor: enzo77 »

Mam zatem pewien pomysł. Zestaw szklany, który Kucyk pokazuje jest faktycznie bardzo podobny do mojego. Co o tym myślicie: gąsior szklany ten co mam zostawiam(grzanie na gazie). Do niego dorabiam rurę około 130 cm z wkładem a na nią zakładam szklaną chłodnicę, którą posiadam? Załóżmy że całość będzie szczelnie spasowana i z głową połączona(tak aby szkło się nie rozleciało). Czy ma to sens? Mam na myśli moc, wartości smakowe towaru oraz skrócenie czasu uzyskiwania
Awatar użytkownika

Kucyk
1700
Posty: 1704
Rejestracja: wtorek, 7 paź 2008, 15:51
Krótko o sobie: Staram się odbierać świat z lekkim przymrużeniem oka ;)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Otrzymał podziękowanie: 157 razy
Re: Jakość nastawu cukrowego i wyniki końcowe

Post autor: Kucyk »

Pomysł dobry, lecz nie do końca. Szczytowym moim osiągnięciem rozbudowy typowej aparaturki szklanej jest coś takiego:
Dimorth 2m.jpg
Jednakowoż polecam jednak przejrzenie forum pod kątem różnic występujących w aparatach typu pot still (http://alkohole-domowe.com/forum/proste ... atory.html) przeznaczonych do pojedynczych destylacji w stosuku do kolumn rektyfikacyjnych (http://alkohole-domowe.com/forum/reflux.html) produkujących czysty spirytus.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drożdże i fermentacja”