[4XKEG, RW] Goliat Cezarego

Dział dla tych, co lubią zrobić nieco więcej...
Awatar użytkownika

Autor tematu
33cezary
250
Posty: 282
Rejestracja: środa, 18 lut 2009, 13:24
Krótko o sobie: Normalny zjadacz chleba.
Ulubiony Alkohol: własny wyrób
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Wschodnia Polska
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 157 razy
Kontakt:

Post autor: 33cezary »

Witam.

Wreszcie udało mi się zakończyć i uruchomić nowy projekt.
Trochę powiększona kolumna którą robie standartowo:


Nazwałem go górnolotnie GOLIAT

Parametry:

Kolumna:
Wysokość całkowita: 345 cm,
Wysokość kolumny: 250 cm,
Przekrój kolumny: 114,2 mm,
Pojemność kotłów: 4 x 50 litrów = 200 litrów
Grzanie gazowe 4 x 7,5 kW = 30 kW
Wypełnienie ceramiczne średnica 9 mm – 24 litry wypełnienia

Wydajność:
Wsad 180 litrów,
Podgrzanie 40 minut,
Czas procesu 140 minut,
Wydajność 18 litrów destylatu (90+) - 2 godziny

Filtr grawitacyjny:
Wysokość całkowita: 245 cm
Wysokość filtra 185 cm
Przekrój filtra 60,3 mm
Pojemność zbiornika 30l,
Wydajność: około 3 litrów na godzinę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I co o tym sądzicie?


Cezary
alembiki
Awatar użytkownika

Kucyk
1700
Posty: 1704
Rejestracja: wtorek, 7 paź 2008, 15:51
Krótko o sobie: Staram się odbierać świat z lekkim przymrużeniem oka ;)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Otrzymał podziękowanie: 157 razy
Re: Projekt aparatury o nieco większej wydajności 100-200L/dobę

Post autor: Kucyk »

:shock: O curwa...
Tego się nie spodziewałem nawet w najśmielszych wybrykach mego zdegenerowanego umysłu... ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika

Dines
50
Posty: 66
Rejestracja: wtorek, 23 lut 2010, 19:28
Ulubiony Alkohol: wszystko co ma promile a sam zrobiłem
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Projekt aparatury o nieco większej wydajności 100-200L/dobę

Post autor: Dines »

Pełen respekt dla projektanta :respect: :poklon; :poklon; :poklon; :poklon;
Czas to pieniądz, pieniądz to piwo.
Więc pijmy to piwo puki czas.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Projekt aparatury o nieco większej wydajności 100-200L/dobę

Post autor: Zygmunt »

Masz rozmach.... Wrzucisz schemat, czy tajemnica handlowa?
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

silla10
10
Posty: 18
Rejestracja: sobota, 25 kwie 2009, 01:44
Podziękował: 2 razy
Re: Projekt aparatury o nieco większej wydajności 100-200L/dobę

Post autor: silla10 »

W imię ojca i syna :klaszcze: co za piekielna maszyna , a tak poważnie pełen szacunek :respect:
Uisce Beatha
Awatar użytkownika

Maciej_K
400
Posty: 407
Rejestracja: niedziela, 8 lis 2009, 18:47
Krótko o sobie: Majster
Ulubiony Alkohol: Nalewka aptekarska i polskie krafty
Status Alkoholowy: Konstruktor
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Projekt aparatury o nieco większej wydajności 100-200L/dobę

Post autor: Maciej_K »

Bajkonur... Ile płacisz Kazachom za dzierżawę?
Obrazek
"Nigdy nie polemizuj z idiotą. On najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona siłą własnych argumentów."
Awatar użytkownika

bwie
50
Posty: 90
Rejestracja: czwartek, 8 paź 2009, 20:18
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Projekt aparatury o nieco większej wydajności 100-200L/dobę

Post autor: bwie »

I co o tym sądzicie?
:shock: :respect:
Ciekawe czy kolega @33cezary pomyślał co na to powiedzą okoliczne Polmosy jak im obroty spadną?

radiator
5
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek, 9 lis 2009, 10:37
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:) Lubię szachy, kobiety, bimberek
Ulubiony Alkohol: bimberek rozcieńczony/zabarwiony ICETEA z biedronki 2litrowy brzoskwiniowy
Status Alkoholowy: Winiarz
Re: Projekt aparatury o nieco większej wydajności 100-200L/dobę

Post autor: radiator »

I co o tym sądzicie?

Vitaj! Szczerze? Uważam, że komisja noblowska zajmuje się nie tym co trzeba. Stary za taki wehikuł powinieneś dostać order Orła Białego. szacun :respect:
Awatar użytkownika

Kucyk
1700
Posty: 1704
Rejestracja: wtorek, 7 paź 2008, 15:51
Krótko o sobie: Staram się odbierać świat z lekkim przymrużeniem oka ;)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Otrzymał podziękowanie: 157 razy
Re: Projekt aparatury o nieco większej wydajności 100-200L/dobę

Post autor: Kucyk »

bwie pisze:co na to powiedzą okoliczne Polmosy
Po prezentacji owej rakiety międzydestylarnej akcje czołowych światowych producentów drgnęły w dół... :mrgreen:
Awatar użytkownika

nokiapl
20
Posty: 20
Rejestracja: poniedziałek, 15 lut 2010, 21:04
Re: [4XKEG, RW] Goliat Cezarego

Post autor: nokiapl »

:respect: :respect: :respect: :respect: :respect:
Awatar użytkownika

bwie
50
Posty: 90
Rejestracja: czwartek, 8 paź 2009, 20:18
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: [4XKEG, RW] Goliat Cezarego

Post autor: bwie »

Po prezentacji owej rakiety międzydestylarnej akcje czołowych światowych producentów drgnęły w dół...
Natomiast reprezentacja pobliskiego Komisariatu Milicji Obywatelskiej :o już się szykuje aby dotrzeć do twórcy wręczyć zasłużony medal (niekoniecznie z ziemniaka) :(
Awatar użytkownika

Autor tematu
33cezary
250
Posty: 282
Rejestracja: środa, 18 lut 2009, 13:24
Krótko o sobie: Normalny zjadacz chleba.
Ulubiony Alkohol: własny wyrób
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Wschodnia Polska
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 157 razy
Kontakt:
Re: [4XKEG, RW] Goliat Cezarego

Post autor: 33cezary »

Ja osobiście nie mam takich zapędów i potrzeb ilościowych. Na szczęście kolumna jest gdzieś w Polsce (nawiasem mówiąc sam nie wiem gdzie). Jeżeli Obywatele Władza by mnie odwiedzili, to zapraszam na herbatkę do skromnego konstruktora – spawacza destylatorów np. wody, czy olejków eterycznych. (nie słyszeliście że w Polsce lawinowo wzrosło zapotrzebowanie na olejki eteryczne, nie mówiąc już o rosnącym spożyciu wody destylowanej, bo tej sklepowej nie da się pić?).

Cezary

pawlos445
20
Posty: 21
Rejestracja: środa, 23 gru 2009, 22:18
Re: [4XKEG, RW] Goliat Cezarego

Post autor: pawlos445 »

Piękny sprzęt, szacunek dla projektanta i wykonawcy.
Jeśli nie jest tajemnicą, to ile kosztuje taka rakieta? :respect:
Awatar użytkownika

bwie
50
Posty: 90
Rejestracja: czwartek, 8 paź 2009, 20:18
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: [4XKEG, RW] Goliat Cezarego

Post autor: bwie »

spawacza destylatorów np. wody, czy olejków eterycznych
Aaaaaaa, no jeśli tak to ja zwracam honor :roll: w takim przypadku to Władza może przychodzić :dupa:
A co do jakości sklepowej wody destylowanej, to rzeczywiście :womit: swojska smakuje dużo lepiej :pije:
Gratuluję konstrukcji i pozdrawiam
Awatar użytkownika

pokrec
1850
Posty: 1896
Rejestracja: środa, 4 lut 2009, 23:18
Krótko o sobie: Lekko ześwirowany.
Ulubiony Alkohol: śliwki i jabłuszka, rzecz jasna. I wisienki...
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Droga Mleczna, Lokalna Grupa Galaktyk
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 78 razy
Re: [4XKEG, RW] Goliat Cezarego

Post autor: pokrec »

Szzzacun...

Zasadniczo zastanawiam się po co amatorowi psocącemu na własne potrzeby sprzęt o takiej wydajności, ale ludzie dla samej frajdy nie takie rzeczy robili. Wielkie, wielkie gratulacje, to się nazywa konstrukcja. W nomenklaturze Calyxa to chyba już są organy kilkugłosowe.
Chyba, że jestes zakumplowany z całą wsią i zapewniasz co niedziela darmową imprezkę w remizie w ramach chrześcijańskiego dobrego uczynku.
Bo jednym wsadem w takie coś można by śmiało obsłużyć przeciętne wesele.
Akurat moja siostra wychodzi za mąż latem, ale się kryguje na moje propozycje, że nastawię parę beczek w piwnicy. Mówi, że lepiej kupić i nie robić przy gościach bucówy, jeszcze któryś okaże się "praworządnym obywatelem" i będzie buba. Nie, no mojej rodziny jestem pewien jak siebie samego, ale nie tylko swoja rodziną zyje człowiek, ale każdym słowem, co pochodzi z ust teściowej. A ta zapowiada się stereotypowa, niestety...
ポーランド語が書けますちょっと。
得意は満月の仕業の酒です。
Spécialité: Chateau de Garage, serie: La Lune Pleine
Lux Lunae luceat nos!
Disclaimer: Moje uczestnictwo w tym forum ma charakter czysto edukacyjno poznawczy.
Awatar użytkownika

pokrec
1850
Posty: 1896
Rejestracja: środa, 4 lut 2009, 23:18
Krótko o sobie: Lekko ześwirowany.
Ulubiony Alkohol: śliwki i jabłuszka, rzecz jasna. I wisienki...
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Droga Mleczna, Lokalna Grupa Galaktyk
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 78 razy
Re: [4XKEG, RW] Goliat Cezarego

Post autor: pokrec »

33cezary pisze:nie mówiąc już o rosnącym spożyciu wody destylowanej, bo tej sklepowej nie da się pić?).Cezary
Ja w kwestii formalnej: to już poważnie - niech nikomu nie strzeli do głowy picie wody destylowanej (ani deszczówki) zamiast kranówki, czy sklepowej! Wypicie takiej 5-ciu litrów - nawet nie na raz, może być na raty, grozi ciężkimi komplikacjami zdrowotnymi i pogotowiem, jak nie smiercią. Woda destylowana nie zawiera minerałów ani jonów, więc wypłukuje z organizmu sole mineralne a m. in. jony sodu, potasu i wapnia - kluczowe w przewodnictwie nerwowym. Jak stężenie tych jonów zmieni się chocby o jotę - są spore problemy. Serce nawala, oddychanie kiepścieje, mózg się zacina, mało przyjemne.
Nie ma kłopotu, jak ktos rozcieńczy spirytus woda destylowanią, żeby zrobic czyściochę, bo tego wypic się nie da zbyt dużo a poza tym przy okazji się przegryza i popija soczkiem z kartonu, ale zastąpienie wody kranowej destylowana w kuchni grozi smiercią.
Mówię szalenie serio.
Nawet na morzu, gdzie na statku odsala się wode morska odsalarką, do urobku dodaje się z powrotem okreslona ilośc wody morskiej i dopiero wtedy można to bezpiecznie pić. Woda morska nie dlatego jest szkodliwa, że zawiera sól, ale dlatego, że zawiera jej o wiele za dużo. Tylko dlatego.
ポーランド語が書けますちょっと。
得意は満月の仕業の酒です。
Spécialité: Chateau de Garage, serie: La Lune Pleine
Lux Lunae luceat nos!
Disclaimer: Moje uczestnictwo w tym forum ma charakter czysto edukacyjno poznawczy.
Awatar użytkownika

Lothar von Luene
350
Posty: 379
Rejestracja: środa, 22 lip 2009, 16:51
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 12 razy
Re: [4XKEG, RW] Goliat Cezarego

Post autor: Lothar von Luene »

Szczena mi opadła !!!!

Mam wiele skojarzeń:...rakieta (Dostałeś zlecenie od NASA ? ), falus z jajami skierowanymi w cztery strony swiata.... :D Światowit....
4 jaja!!!!!!!!!!!!! :D
:poklon; :poklon; :poklon; :poklon; :poklon; :poklon; :poklon; :poklon;
" Do pewnych informacji dochodzi się logiką...." ,
napisał Partyzant

Magister_123
30
Posty: 38
Rejestracja: niedziela, 21 cze 2009, 23:02
Re: [4XKEG, RW] Goliat Cezarego

Post autor: Magister_123 »

Nie lepiej było zastosować jeden duży zbiornik? Patrząc na ilość użytych śrub do połączenia w całość to montaż i demontaż trwa dłużej niż cały proces produkcji( psoceniem tego już nazwać nie można). Gdzieś wdziałem na Allegro zbiornik 400-450L ze stali nierdzewnej za bodajże 500zł. Łatwiej się czyści jeden duży niż kilka mniejszych.
Awatar użytkownika

Autor tematu
33cezary
250
Posty: 282
Rejestracja: środa, 18 lut 2009, 13:24
Krótko o sobie: Normalny zjadacz chleba.
Ulubiony Alkohol: własny wyrób
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Wschodnia Polska
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 157 razy
Kontakt:
Re: [4XKEG, RW] Goliat Cezarego

Post autor: 33cezary »

Witam
Trafna uwaga – ale wziąłeś pod uwagę ciężar kolumny (około 70 kg) i wysokość (ponad 250 cm), mocowanie kolumny do zbiornika (grubość i przetłoczenia blachy w czasie pracy kolumny), oraz ostatnie – grzanie, Sposób doprowadzenia jak najbardziej efektywnego ciepła, przy minimalnych stratach.
Same składanie i rozkładanie kegów jest procesem w zasadzie jednorazowym. Rozwiązanie na beczkach mimo wszystko jest najbardziej (według mnie) stabilnym i pewnym. Znaczącym tutaj czynnikiem jest ukształtowanie i profilowanie kegów które wraz z łącznikami i kolektorem zbiorczym dają stabilne i pewne oparcie dla dalszej konstrukcji.
Następnym czynnikiem jest mimo wszystko mobilność – jeden człowiek bez problemu może rozłożyć, przetransportować i złożyć wszystko w jedną całość za pomocą siły własnych mięśni.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: [4XKEG, RW] Goliat Cezarego

Post autor: Zygmunt »

JA bym dołożył jeszcze 4 kółka i silnik z kosiarki- łatwiej byłoby tym uciekać :)
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

jarek0705
2
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 9 lut 2010, 14:10
Re: [4XKEG, RW] Goliat Cezarego

Post autor: jarek0705 »

SZACUN
:klaszcze:
Prom kosmiczny ATLANTIS to przy tym pikuś
Awatar użytkownika

pokrec
1850
Posty: 1896
Rejestracja: środa, 4 lut 2009, 23:18
Krótko o sobie: Lekko ześwirowany.
Ulubiony Alkohol: śliwki i jabłuszka, rzecz jasna. I wisienki...
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Droga Mleczna, Lokalna Grupa Galaktyk
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 78 razy
Re: [4XKEG, RW] Goliat Cezarego

Post autor: pokrec »

33cezary, modułowośc jest jak najbardziej wskazana, w porównaniu z jednym zbiornikiem. Zastanawiam się, jak jeden człowiek manewruje 70 kg kolumną, żeby wstawic ją na kołnierz. Podnieśc 70 kg to jak podnieśc człowieka - dorosły, zdrowy meżczyzna da sobie radę, ale ustawianie tego z dokładnościa milimetrową? Niemniej sprzęt imponuje szybkością psocenia. I chyba jest granicą jakiejkolwiek opłacalności ekonomicznej. To już mogłoby się nadawać do jakiejś małej gorzelni wiejskiej.
Tyle, że w prawdziwej gorzelni ciepło odebrane wodzie chłodzącej pary psoty przepływa przez kadż z zacierem, który dopiero trafi do psocenia i go ogrzewa, wtedy nie trzeba tracić mnóstwa energii na podgrzanie zacieru z temp. pokojowej do tych 90%.
I wydaje mi się, że najefektywniej byłoby, gdybyś w następnej aparaturze pomyślał o ogrzewaniu tego przy pomocy bełkotki parowej, ewentualnie o kilku kadziach przełączanych zaworami - z jednej psocisz, w drugiej ogrzewasz nowy zacier i jak juz wypsocisz z tej pierwszej, to przestawiasz zawory, wylewasz odpsocony zacier zaworem kulowym o dużej średnicy (mógłbyś psocić gęstsze zaciery) przy dnie kadzi, płuczesz kadż wodą, nalewasz nowy zacier i go podgrzewasz woda z chłodnicy przez wężownicę. I tak w kółko. Idzie troszkę wolniej, ale za to w sposób ciągły i nie tracisz tak wiele cennej energii. A i kolumna mogłaby być dużo cieńsza, bo nie musiałaby przyjmowac na siebie tak dużego strumienia par.
Fakt faktem, jesteś mistrzem i jakby trzeba było, to byś zespawał małą gorzelnię...
ポーランド語が書けますちょっと。
得意は満月の仕業の酒です。
Spécialité: Chateau de Garage, serie: La Lune Pleine
Lux Lunae luceat nos!
Disclaimer: Moje uczestnictwo w tym forum ma charakter czysto edukacyjno poznawczy.
Awatar użytkownika

Autor tematu
33cezary
250
Posty: 282
Rejestracja: środa, 18 lut 2009, 13:24
Krótko o sobie: Normalny zjadacz chleba.
Ulubiony Alkohol: własny wyrób
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Wschodnia Polska
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 157 razy
Kontakt:
Re: [4XKEG, RW] Goliat Cezarego

Post autor: 33cezary »

Witaj Pokrec.

A dlaczego nie zrobić małej gorzelni – czy to nie jest odpowiednio ambitny projekt aby go wdrożyć?

Właśnie dla takich uwag decyduję się na umieszczanie projektów na tym forum. Jestem raczej technikiem – fascynuje się rozwiązywaniem zagadnień czysto technicznych – uwielbiam projektować i robić coś od zera. Pochodzę z Kurpi – a w twoich regionach jestem naprawdę dosyć często – mimo wszystko Twoje okolice są „zagłębiem” psocenia. Co do kolumny:
a) waga – można ją zbić poprzez rozmontowanie samej kolumny (kilka kilo mniej), jednak jest problem z mocowaniem na wysokości,
b) dokładność – właśnie dzięki zastosowaniu kołnierzy jest dosyć duża tolerancja – kolumna sama dopasowuje się już w trakcie skręcania, najważniejsze jest włożyć dwie śruby.
c) szerokość kolumny przy nasypie luźnym (nie strukturalnym) – po uruchomieniu widzę że może być mniejsza – nawet poniżej 90 mm, a co za tym idzie i wysokość można by było zmniejszyć do 150 – 175 cm.
d) Grzanie – szukam i nie mogę znaleźć schematów grzania ciągłego. Nie wiem jak przeskoczyć odbiór zużytego wsadu, jednocześnie zasilając nowym. W tym rozwiązaniu gdzie kegi normy EURO (szerokość zbiornika przed wytłoczeniem 395 mm – np. żywiec) mają wycięte podstawy – zaokrąglony dół zbiornika wchodzi idealnie w taboret gazowy jak w „gniazdo”. Samo grzanie realizowane jest na około 50% mocy. Jedna standardowa butla gazowa starcza na proces podgania i pracy w minimum 4 cyklach a nawet do 6 (zależy od jakości gazu). Ekonomicznie nie wychodzi to źle (przyjmując cenę butli 40 zł – średnio przerób 225 litrów wsadu, średnio 25 litrów destylatu – koszt dostarczenia energii dla 1 litra destylatu około 1,60 zł). Dodatkowo wykonanie takiego zbiornika, wraz z całym grzaniem wymagało najmniejszych nakładów finansowych.

Mam zamiar się pobawić i spróbować rozwiązać trzy „tematy”:
1 – zbiornik – możliwość pracy w zasilaniu ciągłym,
2 – kolumna z wypełnieniem strukturalnym, mająca faktyczne półki o ściśle określonej temperaturze zbioru.
3 – zbiornik w płaszczu,

Priorytety w tej kolejności.

Przepraszam za mało fachowy język – ale jeżeli masz jakieś pomysły z chęcią oczekuję sugestii. W zamian całość dyskusji możemy prowadzić na forum, dzięki temu zapraszam wszystkich do dyskusji i pomysłów / projektów – a jest duża szansa iż myśl powinna przerodzić się w czyn.

Cezary
Awatar użytkownika

Maciej_K
400
Posty: 407
Rejestracja: niedziela, 8 lis 2009, 18:47
Krótko o sobie: Majster
Ulubiony Alkohol: Nalewka aptekarska i polskie krafty
Status Alkoholowy: Konstruktor
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: [4XKEG, RW] Goliat Cezarego

Post autor: Maciej_K »

Grzanie – szukam i nie mogę znaleźć schematów grzania ciągłego.
Studiowałeś już temat ciągły proces rektyfikacji? Schematy są, trzeba je dopracować i wdrożyć...

EDYTA: Dalszą dyskusję o możliwości budowy "Goliata II"do destylacji ciągłej przeniesiono do ww tematu http://alkohole-domowe.com/forum/ciagly ... 39-30.html
"Nigdy nie polemizuj z idiotą. On najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona siłą własnych argumentów."
Awatar użytkownika

nokiapl
20
Posty: 20
Rejestracja: poniedziałek, 15 lut 2010, 21:04
Re: [4XKEG, RW] Goliat Cezarego

Post autor: nokiapl »

Awatar użytkownika

Kucyk
1700
Posty: 1704
Rejestracja: wtorek, 7 paź 2008, 15:51
Krótko o sobie: Staram się odbierać świat z lekkim przymrużeniem oka ;)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Otrzymał podziękowanie: 157 razy
Re: [4XKEG, RW] Goliat Cezarego

Post autor: Kucyk »

Użytkowanie oferowanej kolumny ratyfikacyjnej...
...będzie możliwe po ratyfikacji Traktatu Grunwaldzkiego.

MrBebo0010
2
Posty: 4
Rejestracja: niedziela, 6 cze 2010, 21:27
Ulubiony Alkohol: deptana kręconka
Status Alkoholowy: Konstruktor
Re: [4XKEG, RW] Goliat Cezarego

Post autor: MrBebo0010 »

to jest... piękne

Darek1
10
Posty: 10
Rejestracja: środa, 15 gru 2010, 09:55
Re: [4XKEG, RW] Goliat Cezarego

Post autor: Darek1 »

Witam Panie Czarku (scyzoryk ze świętokrzyskiego się kłania). Jestem pełen podziwu dla tego sprzętu. Jeszcze krok może dwa i będzie gorzelnia. Podstawa kolumny wygląda jak silniki od wahadłowca. Chętnie bym poleciał na orbitę tym sprzętem. Pozdrawiam :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze:

Cukrówkowy Pędzel
2
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 23 wrz 2011, 22:09
Re: [4XKEG, RW] Goliat Cezarego

Post autor: Cukrówkowy Pędzel »

Widzę, że na pewno się spotkamy. :D :D :D

Świeeeetna rzecz!, ale za jakiś czas na pewno się spotkamy. Pozdrawiam!!!

Na razie tyle z mojej strony.
Ostatnio zmieniony niedziela, 25 wrz 2011, 12:25 przez Agneskate, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: kosmetyka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria urządzeń do destylacji masowej”