Przerwany przewód sondy

Kłopoty z budową i eksploatacją aparatury, wybór właściwego sprzętu. Podstawowe pytania początkujących.

Autor tematu
jawro14a
10
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek, 3 lis 2014, 22:17
Podziękował: 2 razy

Post autor: jawro14a »

Witajcie, przydarzyła mi się mała wpadka.Podczas odpakowywania paczki przeciąłem nożem kabel od sondy.Więc zbytnio się nie przejąłem.Połączyłem kable z powrotem,działało.Dziś przygotowywałem sprzęt do pierwszej próby.Gotowałem wodę z octem i termometr wpadł w taki stan jak na zdjęciu.Połączenie było izolowane rurką termokurczliwą,nie tj. na zdjęciu.Da się to jeszcze naprawić?
Obrazek
Awatar użytkownika

kmarian
700
Posty: 744
Rejestracja: środa, 26 lut 2014, 19:16
Ulubiony Alkohol: swój
Lokalizacja: Beskid Niski
Podziękował: 94 razy
Otrzymał podziękowanie: 97 razy
Re: Przerwany przewód sondy

Post autor: kmarian »

Wygląda na to, że jest problem z połączeniem, przerwa albo zwarcie. Sprawdź dokładnie, zlutuj i odizoluj żyły od siebie. Powinno pomóc. Jeszcze jedno - wyjmij i po chwili włóż baterię do miernika.

Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Przerwany przewód sondy

Post autor: Drupi »

Nie warto. Mi kiedyś zepsula się sonda sterownika SD 2. Jak mierzyłem temperaturę na sobie pokazywało dobrze, a jak włożyłem do kolumny pokazywało cuda. A nawet tak, jak by zalewało kolumnę. Naczekałem się, nakombinowałem, i nic z tego nie wyszło. Musiałem zamówić nową, bo tu potrzebna jest wielka precyzja pomiaru.
I like noble drinks.

Autor tematu
jawro14a
10
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek, 3 lis 2014, 22:17
Podziękował: 2 razy
Re: Przerwany przewód sondy

Post autor: jawro14a »

Szkoda tylko bo to nowy termometr,50 zł poszło w plecy.
Awatar użytkownika

kmarian
700
Posty: 744
Rejestracja: środa, 26 lut 2014, 19:16
Ulubiony Alkohol: swój
Lokalizacja: Beskid Niski
Podziękował: 94 razy
Otrzymał podziękowanie: 97 razy
Re: Przerwany przewód sondy

Post autor: kmarian »

Kolego jawro14a, ciekawi mnie czy próbowałeś reanimować ten termometr. Jeśli tak, to z jakim skutkiem?

Autor tematu
jawro14a
10
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek, 3 lis 2014, 22:17
Podziękował: 2 razy
Re: Przerwany przewód sondy

Post autor: jawro14a »

Nie mam pojęcia co z nim zrobić,chyba padł.Może jest jakiś szpec od elektroniki na forum?

zenonowsianka
50
Posty: 55
Rejestracja: środa, 12 mar 2014, 22:39
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Przerwany przewód sondy

Post autor: zenonowsianka »

Mam dwa termometry, w obu przeciąłem kable i założyłem proste złączki - termometry działają bez zarzutu.
Awatar użytkownika

kmarian
700
Posty: 744
Rejestracja: środa, 26 lut 2014, 19:16
Ulubiony Alkohol: swój
Lokalizacja: Beskid Niski
Podziękował: 94 razy
Otrzymał podziękowanie: 97 razy
Re: Przerwany przewód sondy

Post autor: kmarian »

Jest to przedmiot wartości około 50 zł. Spróbuj przejść się z tym termometrem do gościa, który naprawia telewizory albo telefony komórkowe. Są to na ogół goście, którzy coś "liznęli" elektroniki i znać na tym się powinni. Jeżeli znajdziesz takiego, który będzie chciał Ci zerknąć na ten miernik to pełny sukces. Termometr tego typu nie powinien się "wykrzaczyć" po przecięciu kabla. Nie powinien też "umrzeć" po zwarciu przewodów czujki. Tak przerwa, jak i zwarcie skutkuje pokazaniem na ekranie "przekroczenia zakresu".
Mogło się zdarzyć, że termometr padł. :( To jednak trzeba potwierdzić.

wawaldek11
2500
Posty: 2912
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: Przerwany przewód sondy

Post autor: wawaldek11 »

Jawro - porównaj wskazania przy odłączonej sondzie i rozwartych przewodach i później przy zwartych kabelkach. Czy będą różne?
Pozdrawiam,
Waldek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy i pytania”