Wino z izotonika w proszku

Wina, które wykonuje się porą, gdy nie ma łatwego dostępu do świeżych owoców i soków...

Autor tematu
tolszowka
5
Posty: 7
Rejestracja: niedziela, 17 gru 2017, 19:17

Post autor: tolszowka »

Zamierzam zrobić wino arbuzowe. Będę miał ok. 3 litrów soku, a nastaw ma mieć ok. 6 litrów. Resztę muszę czymś uzupełnić (część zajmie cukier). Początkowo miałem zamiar dodać jakiegoś soku/nektaru z kartonika. Ale teraz bardziej skłaniam się ku innej opcji. Otóż swego czasu ćwiczyłem na siłowni. Niestety rok temu doznałem kontuzji, która nadal się za mną ciągnie. Pozostały mi z tamtego okresu spore zapasy izotonika w proszku do rozpuszczania ActivLab Isoactive. Część z nich kończy datę ważności do spożycia w marcu 2018, a nie chciałbym, aby się zmarnowało. Dlatego zastanawiam się nad dodaniem go do arbuzowego. Najpierw muszę przewertować skład, czy nie ma tam jakichś konserwantów. Skoro niektórzy próbowali robić wino z syropów, to może i z tego dałoby radę. Wiem, że to sama chemia, ale chyba zaryzykuję i przeprowadzę ten eksperyment. A może ktoś z was robił coś takiego? Co o tym myślicie?
Pozdrawiam. Tadeusz.
Awatar użytkownika

Mafiej
250
Posty: 268
Rejestracja: poniedziałek, 18 wrz 2017, 23:27
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, tak mi mówią :-)
Ulubiony Alkohol: Jeszcze nie znalazłem, ale preferuję whisky.
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Rogaland Norwegia
Podziękował: 45 razy
Otrzymał podziękowanie: 25 razy
Re: Wino z izotonika w proszku

Post autor: Mafiej »

Najlepiej jak po prostu spróbujesz i opiszesz co Ci wyszło tu na forum. Osobiście wizja wina z arbuza nie wygląda dla mnie interesująco. Arbuz zawiera 92% wody i bardzo mało aromatu. Widziałem gdzieś na YT, jak koleś zrobił wino z arbuza i nie był zachwycony wynikiem. Chcesz jeszcze dodać izotonika..... Pomysł równie szalony co nie racjonalny. Robisz sam wino, po to żeby uchronić się od chemii jakiej dodają producenci wina. Dla mnie osobiście wychodzi to poza ramy domowego i zdrowego wyrobu domowych win.
Równie dobrze możesz kupić wino za 5 zł i delektować się "smakiem", ale nie o to w tym wszystkim chodzi.
Pozdrawiam serdecznie i powodzenia.

Zbyszek T
200
Posty: 248
Rejestracja: sobota, 2 lut 2013, 08:38
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podziękowanie: 32 razy
Re: Wino z izotonika w proszku

Post autor: Zbyszek T »

Wino z Arbuza będzie niesmaczne.
Arbuz to taki ogórek z cukrem. Na wino się to nie nadaje, nie ma kwasu ani ekstraktu.
Ten izotonik też się nie nadaje. Zawiera mnóstwo chemii, a do tego kofeinę. Raczej z alkoholem nie powinno się kofeiny mieszać.

Jak chcesz poeksperymentować, to zrób lekkie wino z hibiskusa albo suszonego kwiatu czarnego bzu. Do tego rodzynki. Tanio, wino dobre i zdrowe.
Awatar użytkownika

czitos
10
Posty: 10
Rejestracja: sobota, 6 maja 2017, 19:49
Re: Wino z izotonika w proszku

Post autor: czitos »

Jak już eksperymentować to dla mnie ten izotonik jest ciekawszy ale bez arbuza.
Ciekawe co z tego wyjdzie. No i może faktycznie sprawdź czy i ile jest tam kofeiny.
Powodzenia!!

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Wino z izotonika w proszku

Post autor: rastro »

Zbyszek T pisze:Wino z Arbuza będzie niesmaczne.
Arbuz to taki ogórek z cukrem. Na wino się to nie nadaje, nie ma kwasu ani ekstraktu.
Tutaj zgoda arbuz jest smaczny tylko w postaci świeżej, przetwory są niesmaczne, aczkolwiek widziałem amatorów napojów z dodatkiem arbuza... ble...
Zbyszek T pisze: Ten izotonik też się nie nadaje. Zawiera mnóstwo chemii, a do tego kofeinę. Raczej z alkoholem nie powinno się kofeiny mieszać.
Sprawdziłeś czy tak sobie napisałeś? Izotonik to nie tak zwany energetyk. On nie zawiera kofeiny tylko cukry witaminy i minerały, (no jeszcze barwniki, aromaty i pewnie słodziki). Ale fakt na wino się nie nadaje w rozcieńczeniu, takim żeby się to dało pić zawiera za mało cukru a większe stężenia będą niesmaczne ponieważ będzie zbyt duże stężenie soli mineralnych i witamin (o aromatach już nawet nie wspominam) . Pewnie też w tak zasolonym środowisku drożdże nie będą się czuły zbyt komfortowo, albo wcale nie będą się chciały w tym żyć.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

Zbyszek T
200
Posty: 248
Rejestracja: sobota, 2 lut 2013, 08:38
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podziękowanie: 32 razy
Re: Wino z izotonika w proszku

Post autor: Zbyszek T »

Skład
Węglowodany, w tym cukry
26,3 g
Tłuszcz
0g
Białko
0g
Sód
350mg
Potas
130mg
Chlorki
120mg
Wapń
120mg
Magnez
60mg
Witamina b1
173μg
Witamina b2
220μg
Niacyna
2,5mg
Kwas pantotenowy
945μg
Witamina b6
220μg
Biotyna
7,9μg
Kwas foliowy
32μg
Witamina b12
0,39μg
- ekstrakt z zielonej herbaty (smak cytrynowy)
100mg
W tym egcg
45mg
- ekstrakt z żeń-szenia (smak grapefruitowy)
50mg
W tym ginsenozydy
40mg
- ekstrakt z guarany (smak pomarańczowy)
100mg
W tym kofeina
20mg

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Wino z izotonika w proszku

Post autor: rastro »

No widzisz, i teraz jest tak ma kofeinę albo jej nie ma, to zależy a konkretnie zależy od tego jaki to jest smak, jak jest pomarańczowy (konkretnie pomarańcza z guaraną) to tak jest tam kofeina (niby że z guarany). Ale na oficjalnej stronie producenta jest podany taki skład:
Glukoza, regulator kwasowości – kwas cytrynowy, cytrynian trójsodowy, fosforan wapnia, chlorek potasu, węglan magnezu, substancja słodząca E950, ekstrakt z liści zielonej herbaty (Camelia sinensis) (smak cytrynowy), ekstrakt z korzenia żeń-szenia (Panax ginseng) (smak grejpfrutowy), ekstrakt z nasion guarany (Paullinia cupana) (smak pomarańczowy), ekstrakt z korzenia rdestu japońskiego (Polygonum cuspidatum) (smak wiśniowy), aromat, witaminy (monoazotan tiaminy, ryboflawina, kwas nikotynowy, pantotenian wapnia, chlorowodorek pirydoksyny, D-biotyna, kwas pteroilomonoglutaminowy, cyjanokobalamina), barwniki: E104 (smak cytrynowy i pomarańczowy), E124 (smak wiśniowy i grejpfrutowy), E110 (smak grejpfrutowy i pomarańczowy).
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

Ryba64
150
Posty: 180
Rejestracja: piątek, 29 lis 2013, 17:25
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 46 razy
Re: Wino z izotonika w proszku

Post autor: Ryba64 »

Bardzo jestem ciekaw co na to wszystko odpowiedzą drożdże. A może jak się nażrą to będą mocniejsze po tej siłce???
Lubię to co naturalne

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Wino z izotonika w proszku

Post autor: rastro »

Za dużo witamin też nie zdrowo ;)
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

Autor tematu
tolszowka
5
Posty: 7
Rejestracja: niedziela, 17 gru 2017, 19:17
Re: Wino z izotonika w proszku

Post autor: tolszowka »

Ja mam tą wersję izotonika o smaku grapefruitowym. W składzie nie ma kofeiny. Tylko cukier, witaminy, minerały, ekstrakt z żeń szenia i jakieś sztuczne dodatki (barwniki, słodzik, itd.). Jak napisałem wcześniej, szkoda żeby się zmarnował, więc chyba zrobię ten eksperyment. Mam tylko nadzieję, że drożdże ruszą. Postaram się zdać relację za jakiś czas.
Pozdrawiam. Tadeusz.

eldier
750
Posty: 751
Rejestracja: wtorek, 29 kwie 2014, 23:12
Podziękował: 114 razy
Otrzymał podziękowanie: 158 razy
Re: Wino z izotonika w proszku

Post autor: eldier »

A nie lepiej wystawić gdzieś te saszetki (all, olx), ewentualnie jakieś fora sportowe i za pieniądze ze sprzedaży kupić coś bardziej winnego? Rodzynki? Hibiskus? Czy nawet mrożone wiśnie? Myślę że efekt będzie dużo, dużo lepszy.

Autor tematu
tolszowka
5
Posty: 7
Rejestracja: niedziela, 17 gru 2017, 19:17
Re: Wino z izotonika w proszku

Post autor: tolszowka »

Mam 6 saszetek, każda warta 1 zł, to nawet szkoda wystawiać. A trochę rodzynek i tak do tego nastawu dodam. Z hibiskusa nastawiłem wino miesiąc temu i chcę zrobić coś innego teraz. Zaryzykuję :)
Pozdrawiam. Tadeusz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wina Różne”