Która kolumna będzie dobra

Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.


Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.

Autor tematu
blade1231
50
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek, 18 gru 2017, 11:17
Otrzymał podziękowanie: 5 razy

Post autor: blade1231 »

Witam, jest to mój pierwszy post na forum. W praktyce jestem zielony, teoretycznie juz się trochę tutaj na czytałem. Jestem piwowarem domowym i czasem się zdarzy ze piwo wyjdzie nie dobre albo jakaś infekcja się wda. Akurat tym razem uciekła temperatura fermentacji i wyszło 40 litrów nie dobrego piwa. A że życie jest zbyt krótki żeby pić nie dobre piwo to postanowiłem zainwestować w sprzęt żeby móc w takim wypadku zrobić coś pożytecznego z tego piwa.
Napewno wybór padł na kolumnę rektyfikacyjną. Bo w razie infekcji jak będzie kwach można przerobić na czyste %.
No i przy okazji poeksperymentował bym z whisky :-)
No i właśnie czy do tych celów (no i zapewne nastaw cukrowy tez jakiś zrobię jak juz sprzęt będzie) wystarczy taką zwykła kolumna pierwsza lepsza a allegro
Jak ta

http://allegro.pl/destylator-aabratek-k ... 64305.html

Czy jednak nie warto być skapym i zainwestować w takie coś

http://destylatorymiedziane.pl/pl/kolum ... -lmvm.html

Czy jest duża różnica w jakości otrzymanego produktu z tych kolumn?


Wysłane z mojego SM-G901F przy użyciu Tapatalka
alembiki
Awatar użytkownika

Krzysztof988
30
Posty: 32
Rejestracja: wtorek, 13 wrz 2016, 10:15
Krótko o sobie: Normalny jestem i tyle
Ulubiony Alkohol: każdy dobry
Status Alkoholowy: Piwowar
Lokalizacja: Lasy na wschodzie kraju
Podziękował: 1 raz
Re: Która kolumna będzie dobra

Post autor: Krzysztof988 »

Miedziana, mam taką to jest sprzęt :poklon; ! Różnicy nie znam, bo nie miałem takiego aabratka. Ale to co wychodzi z elite już po pierwszym razie jest git, a 2 razy śmigane na czysty % to już jest produkt delux. Na tym zrobisz każdy rodzaj trunku.
Lepiej mieć parkinsona i trochę wylać niż alzhaimera i zapomnieć wypić
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Która kolumna będzie dobra

Post autor: masterpaw2 »

Zobacz sobie kolego ofertę z linku poniżej, wydaje się być bardzo atrakcyjna, dopytaj o producenta kolumny i wypełnienia.
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7094454116
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)

zarazek4
50
Posty: 89
Rejestracja: piątek, 8 sty 2010, 20:33
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Która kolumna będzie dobra

Post autor: zarazek4 »

Tylko zbiornik 50l zamów

karola44-81
100
Posty: 139
Rejestracja: poniedziałek, 28 gru 2015, 09:30
Otrzymał podziękowanie: 14 razy
Re: Która kolumna będzie dobra

Post autor: karola44-81 »

blade1231 obie podlinkowane przez Ciebie kolumny są bez sensu.

Miedziana w wersji elite jest drogim swiecidełkiem.
Szkoda że Zygmunt nie robi wersji podstawowej olm.
Jego propozycja z vm i ovm- ja jestem na nie.

Co do Aabratka za 1200.
Jak na moje oko fajna oferta, ale po pewnej modyfikacji.
Musieli by zrobić termometr na 10 półce i podział rury jest z czapy.
Piszą o 30 cm na katalizator i i 100 cm na wypełnienie ko.
Te 100 cm to mało. Minimum wypełnienia to 130 cm.
Przy dobrych sprezynkach i 120 wystarczy.
Gdyby dołożyli port na 10 półce i kolumna miała 130 zamiast 100 cm to jest wtedy dobra opcja.
Awatar użytkownika

ramzol
1300
Posty: 1312
Rejestracja: poniedziałek, 18 lis 2013, 11:10
Krótko o sobie: hymm?? lubię wszystko co samemu zrobię.
Wkładam w to dużo serducha.
Staram się korzystać z życia pełnymi garściami i co chwilę
znajduję nowe hobby, zostają tylko te,
które sprawiają mi radochę.
Ulubiony Alkohol: wódki smakowe, wino wytrawne
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: poznań
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 198 razy
Re: Która kolumna będzie dobra

Post autor: ramzol »

A ja dodam, że ciężko jest zrobić dobry jakościowo spirytus z zainfekowanego wsadu. Posmak nieudanej fermentacji zostaje. Żaden aparat tego nie naprawi. Co nie zmienia faktu że podczas produkcji warki można zrobić proces destylacji. Dwie pieczenie... Powodzenia w poszukiwaniu i podejmowaniu decyzji.
Jak mogę to pomogę, ale zaznaczam byle czego nie piję.

BimbrownikNI
50
Posty: 95
Rejestracja: poniedziałek, 12 gru 2016, 15:42
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Re: Która kolumna będzie dobra

Post autor: BimbrownikNI »

Kolego nie trać kasy na kolumnę miedzianą. Szybko dojdziesz do przekonania że to było złe posunięcie i trzeba było kupić KO a kasa stracona...Mówie z doświadczenia. Osobiście polecam skontaktuj się z którymś z producentów z forum Herbata, Akas, Franzmaster, KS2507 czy Kula. Oni dobiorą Ci odpowiedni sprzęt do Twojego budżetu który będzie Ci służyć przez lata. I znów mówie z doświadczenia .

A ja w przyszłym roku biorę się za ważenie piwa. Mój wybór ze sprzętem padł na Grainfather kocioł do zawierania i fermentator.

Pozdrawiam i Wesołych Świat

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Autor tematu
blade1231
50
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek, 18 gru 2017, 11:17
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: RE: Re: Która kolumna będzie dobra

Post autor: blade1231 »

ramzol pisze:A ja dodam, że ciężko jest zrobić dobry jakościowo spirytus z zainfekowanego wsadu. Posmak nieudanej fermentacji zostaje. Żaden aparat tego nie naprawi. Co nie zmienia faktu że podczas produkcji warki można zrobić proces destylacji. Dwie pieczenie... Powodzenia w poszukiwaniu i podejmowaniu decyzji.
Tu się akurat nie mogę zgodzić bo to czym jest zainfekowane piwo czyli najczęściej dzikie drożdże porostu. Albo zbyt wysoka temperatura fermentacji piwa która daje winne posmaki trochę owocowe. To piwo dalej jest pijalne i nie jeden by wypił ze smakiem, ale jak ja mam warke 40l to nie będę się męczył.
No i takie zainfekowane piwo nawet to i tak jest niebo w gębie w porównaniu z takim nastawem cukrowym.
Zapewne dużo takich nastawów tez jest zainfekowane, bo o ile w Piwowarstwie wszyscy dbają o higienę i dezynfekcje wszystkiego bo każda infekcje później czuć w smaku to przy nastawach wątpię żeby ludzie przykładali tyle uwagi do dezynfekcji i używania do wszystkiego sterylnych narzędzi. Skoro nikt tego nie pije po fermentacji

Wysłane z mojego SM-G901F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7334
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1695 razy
Re: Która kolumna będzie dobra

Post autor: radius »

karola44-81 pisze:Piszą o 30 cm na katalizator i i 100 cm na wypełnienie ko. Te 100 cm to mało. Minimum wypełnienia to 130 cm.
Nie mogę się zgodzić z tym stwierdzeniem. Dostępne na rynku wypełnienie, najlepszych producentów, generuje tyle półek teoretycznych, że w zupełności wystarczy ok. 20 cm miedzianych i 100 cm KO. Przy obniżonym odbiorze dodatkowo min. 20 cm sprężynek KO, nad nim :shock:

P.S.
karola44-81, nie pisz postów "wierszem", tylko normalnie, jak nas w szkole uczyli ;)
SPIRITUS FLAT UBI VULT

Autor tematu
blade1231
50
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek, 18 gru 2017, 11:17
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: RE: Re: Która kolumna będzie dobra

Post autor: blade1231 »

WaRZymy piwo !! :-)
Jeszcze decyzji nie podjąłem co do sprzętu dlatego też napisałem tego posta.
Co do sprzętu do warzenia to tez bym się zastanowił bo wydać 3,5k na kociołek 30l to tez jest lekka przesada. Jest dużo chińskich sprzętów które działają na tej samej zasadzie i kosztują dużo mniej
Osobiście mam 50l co pozwala uzyskać kolo 40l gotowego piwa za połowę ceny Grainfathera

https://www.klarstein.de/Haushaltsgerae ... stahl.html

Znalazłem teraz takie cudo z olm :-)

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6828444828

Na kegu 50l będzie 230cm czyli jeszcze 20cm luzu zostanie. Widzę że sprzedawca ma również w ofercie bufor. I jak mi się udało wyczytać taki bufor stosuje się zamiast katalizatora. A raczej bufor ma w sobie ten katalizator. Katalizator ma 20cm a bufor 35cm. Dałoby to 245cm w całości. W łazience mam kafelki to jakieś 247cm od podlogi do sufitu jest. Da rade tak na styk to podkręcać? Czy raczej pisać do sprzedawcy żeby to parę cm skrócił?


Wysłane z mojego SM-G901F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika

seneka
700
Posty: 718
Rejestracja: sobota, 16 sie 2014, 14:47
Podziękował: 100 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Re: Która kolumna będzie dobra

Post autor: seneka »

Kolego Masterpaw2 podał Ci link do na prawdę dobrej oferty. Wygląda na to, że albo ktoś zmienia na inny, albo kończy zabawę. Niezależnie od tego cena jest atrakcyjna.
ZAISTE WÓDKA POTĘŻNA JEST...ALE BIMBER WIĘKSZĄ MOCĄ WŁADA

jpiwek
300
Posty: 310
Rejestracja: środa, 19 mar 2014, 12:43
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 48 razy
Re: Która kolumna będzie dobra

Post autor: jpiwek »

BimbrownikNI pisze:Kolego nie trać kasy na kolumnę miedzianą. Szybko dojdziesz do przekonania że to było złe posunięcie i trzeba było kupić KO a kasa stracona...Mówie z doświadczenia. k
A ja z kolei dokładnie odwrotnie. Ze stali w miedź. I też mówię z doświadczenia.

Autorze tematu, prezentujesz dwie kolumny w różnym budżecie. Powiedz ile chcesz wydać i szukaj u producentów w tym zakresie cenowym, bo porównujesz maszynkę za 1,4 do takiej za 2 x więcej. Jak szukasz używanej, to dowiedz się czy masz jeszcze gwarancje na termometry, sterowniki, regulatory itp bo o ile elementy kolumny są raczej na zawsze to elektronika figle płata.

karola44-81
100
Posty: 139
Rejestracja: poniedziałek, 28 gru 2015, 09:30
Otrzymał podziękowanie: 14 razy
Re: Która kolumna będzie dobra

Post autor: karola44-81 »

radius pisze:
karola44-81 pisze:Piszą o 30 cm na katalizator i i 100 cm na wypełnienie ko. Te 100 cm to mało. Minimum wypełnienia to 130 cm.
Nie mogę się zgodzić z tym stwierdzeniem. Dostępne na rynku wypełnienie, najlepszych producentów, generuje tyle półek teoretycznych, że w zupełności wystarczy ok. 20 cm miedzianych i 100 cm KO. Przy obniżonym odbiorze dodatkowo min. 20 cm sprężynek KO, nad nim :shock:
Zgadzam się, że wypełnienie wiodących producentów jest super.
Tylko nic nie zaszkodzi mieć możliwie najdłuższej kolumny.
Podstawy mówią że im wyżej tym lepiej. Uważam, że to co robimy powinno dawać dużo satysfakcji i radości. Po co sie stresować gdy kolumna pracuje na limicie. Gdy pracuje z dużym zapasem to włączam i czerpię radość z jej pracy.
Awatar użytkownika

ramzol
1300
Posty: 1312
Rejestracja: poniedziałek, 18 lis 2013, 11:10
Krótko o sobie: hymm?? lubię wszystko co samemu zrobię.
Wkładam w to dużo serducha.
Staram się korzystać z życia pełnymi garściami i co chwilę
znajduję nowe hobby, zostają tylko te,
które sprawiają mi radochę.
Ulubiony Alkohol: wódki smakowe, wino wytrawne
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: poznań
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 198 razy
Re: Która kolumna będzie dobra

Post autor: ramzol »

W każdym z zainfekowanych nastawów dało się wyczuć niepasującą nutę. Czy to było ziarno czy miód czy cukier. Do przygotowania cukrówki też należy sie przyłożyć chyba że obojętny nam efekt końcowy. Chyba inaczej interpretujemy słowo infekcja ;) .
Jak mogę to pomogę, ale zaznaczam byle czego nie piję.

BimbrownikNI
50
Posty: 95
Rejestracja: poniedziałek, 12 gru 2016, 15:42
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Re: Która kolumna będzie dobra

Post autor: BimbrownikNI »

Kolego jpiwek. Powiem tak, jestem fanem miedzi ale jesli jest produckt odpowiedni wykonany pod katem wygladu jak i jakości wykonczenia. Takie produkty można zakupić w Portugalii na zamówienie. Miałem kolumnę z destylatory miedziane i bylem nią mocno rozczarowany... Producenci w KO oferują o wiele lepszy produkt pod katem jakość i cena. Mam na myśli producentów o których wspominałem wcześniej.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Mod.
Pisz trochę staranniej.

BimbrownikNI
50
Posty: 95
Rejestracja: poniedziałek, 12 gru 2016, 15:42
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Re: Która kolumna będzie dobra

Post autor: BimbrownikNI »

Do Mod. Nie rozumiem, post był sprawdzony przez słownik pl i nie było żadnych błędów. Specjalnie zainstalowałem pl klawiaturę aby moc wreszcie pisać na tym forum bez odrzucania.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Inny Mod:
A jednak słownik przepuścił błąd ortograficzny. Nie wiem czy wyłapuje interpunkcje, o składni nie mówię.
Najlepiej sprawdź po napisaniu.

Autor tematu
blade1231
50
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek, 18 gru 2017, 11:17
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Która kolumna będzie dobra

Post autor: blade1231 »

Wybór padł na kolumnę z działu targowisko.

http://alkohole-domowe.com/forum/viewtopic.php?t=16609

Ta z Allegro która kolega tutaj proponował niestety była na kegu 30l. Przy moich fermentatorach 42l i ewentualnej destylacji piwa które się pieni to za mało.



Wysłane z mojego SM-G901F przy użyciu Tapatalka

lolek78
10
Posty: 16
Rejestracja: wtorek, 18 sie 2015, 14:18
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Która kolumna będzie dobra

Post autor: lolek78 »

BimbrownikNl polskie literki . Bo można zrobić łaskę i można zrobić laskę .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”