Wreszcie jest.......i dylemat ;)

Otrzymywanie spirytusu z wykorzystaniem kolumn rektyfikacyjnych.

Autor tematu
gregors1975
5
Posty: 8
Rejestracja: środa, 6 lip 2016, 08:54
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Post autor: gregors1975 »

Może na początek kilka słów o sobie, a więc urodziłem się w listopadzie, a właściwie w drugiej połowie listopada. ..... to może na początek tyle ;)
Teraz już na poważnie, wiele lat psociłem na sprzęcie własnej roboty, czyli keg 30, rura z kwasówki 120cm wypełniona wiórami z kwasówki i taboret , wyniki nie były złe, i smakowo i ilościowo było git.
Ale wiadomo że apetyt rośnie w miarę picia ;) i chce się pić coraz lepsze trunki, więc drogą zakupu nabyłem od Franzmastera wypasionego aabratka :) , jeszcze go nie mam fizycznie bo kolega ma tyle zamówień że się nie wyrabia, ale pod koniec roku mam nadzieje zostać jego szczęśliwym posiadaczem :)
Na forum jestem już dość długo i dużo czytam i coś tam mniej więcej kumam o co chodzi z tym aabratkiem, ale mam takie pytanie, czy jest sens pierwszy raz gotować na starym sprzęcie i dopiero surówkę dawać na kolumnę? Z 20l nastawu mam ok.5l 55%, więc cztery gotowania (7godz.) i mam 20l 55% i to zrobić metodą kolegi Lesgo , ale tak na 1.5 raza, czy ma to sens?
Pozdrawiam.
koncentraty wina

karola44-81
100
Posty: 139
Rejestracja: poniedziałek, 28 gru 2015, 09:30
Otrzymał podziękowanie: 14 razy
Re: Wreszcie jest.......i dylemat ;)

Post autor: karola44-81 »

Nie ma sensu.

wlej nastaw do nowego sprzętu i na tym testuj i przy okazji odkażaj aparaturę.
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Wreszcie jest.......i dylemat ;)

Post autor: masterpaw2 »

gregors1975, czyliś strzelec :ok:
Bardzo dobry wybór, tak jak pisze karola wal wszystko na nowy sprzęt, nie musisz go wcale "odkażać" (kolumna i wypełnienie są wytrawione).
Przed pierwszą rektyfikacją wskazane byłoby zagotowanie na złożonej kolumnie wody w celu ustalenia temperatury wrzenia wody (wiadomo, że będą różnice w zależności od ciśnienia), ułatwi Ci to później ocenę zawartość etanolu we wsadzie, a przy okazji przepłucze kolumnę.
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)

Autor tematu
gregors1975
5
Posty: 8
Rejestracja: środa, 6 lip 2016, 08:54
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Wreszcie jest.......i dylemat ;)

Post autor: gregors1975 »

To że wodę to wiem, szkoda mi tylko tej nowej kolumny by ją brudzić cukrowym nastawem, ale skoro mówicie że od razu lać, to tak zrobię.
Dzięki za zainteresowanie. .... już się nie mogę doczekać pierwszej kropli ;)
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Wreszcie jest.......i dylemat ;)

Post autor: masterpaw2 »

gregors1975 pisze: szkoda mi tylko tej nowej kolumny by ją brudzić cukrowym nastawem
Jakie brudzić ;), do takich rzeczy została ona stworzona, i jest to jej naturalne środowisko.
Także lej, grzej i niech Ci ciurkiem leci :ok:
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Destylacja metodą reflux ratio”