Czy węgiel aktywny do akwarium nadaje się do psoty?

Wszystko o polepszaniu destylatów węglem.

Autor tematu
Dawid89
2
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 14 sty 2010, 11:13

Post autor: Dawid89 »

Witam Wszystkich . Jestem nowy na forum, lecz stronkę przeglądam już od dawna ( jest super ;) ) .
Mój sprzęcik jest dosyć prosty,ale ładnie pracuje. Składa się z szybkowara, odstojnika ( słoika ) i dosyć sporej i bardzo wydajnej chłodnicy. Wyprorokowałem jak na razie ok. 10 litrów siwuchy. Lecz chcę maszynę jeszcze trochę udoskonalić min. w jeszcze jeden odstojnik i w filtr - no właśnie i tu się zaczynają moje wątpliwości. Ponieważ w mojej okolicy nigdzie nie mogę znaleźć węgla aktywnego specjalnie pod destylacje. ;/ Allegro raczej odpada. Lecz pewnego razu zauważyłem, że w sklepie akwarystycznym jest właśnie taki węgiel, który oczyszcza wodę w akwarium, wiec go kupiłem ( taki mały woreczek za 5 zeta ). Mam pytanie czy taki węgiel nadaje się do destylacji? ( szukałem na forum lecz nie za bardzo mogłem znaleźć )
Pozdrawiam.
Dawid.
alembiki
Awatar użytkownika

Calyx
1050
Posty: 1057
Rejestracja: środa, 26 lis 2008, 18:47
Krótko o sobie: Hobbysta :)
Ulubiony Alkohol: kazdy z polki "zrob to sam"
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Las nad Pilica
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 158 razy
Re: Wegiel Aktywny do Akwarium

Post autor: Calyx »

Dawid89 pisze:...czy taki węgiel nadaje sie do destylacji?
Raczej nie, dobrze, że za dużo tej kasy nie wydałeś :)
Taki węgiel do czyszczenia wody rybkom, często jest wzbogacany
dodatkowymi środkami odkażającymi, szkoda nimi spaprać psotę.
Jeśli nie chcesz kupować na Allegro, to może w Euro-win: http://www.euro-win.pl/sklep
lub w Winohobby: http://www.winohobby.biz

Pozdrawiam Calyx
Kiedy fikam, to jestem grafikiem, kiedy psocę, to jestem psotnikiem :)

Autor tematu
Dawid89
2
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 14 sty 2010, 11:13
Re: Wegiel Aktywny do Akwarium

Post autor: Dawid89 »

Dzięki za szybka odpowiedz. Dodam jeszcze zdjęcie tego węgla http://images38.fotosik.pl/244/8f702363296b7b92med.jpg , ale pewnie po wyglądzie nie da się go ocenić. No nic będę musiał poszukać odpowiedniego albo zamówię z tej strony co mi link podałeś. A ten się nie zmarnuje, bo tak się składa, że mam akurat Akwarium. :D

EDIT by Agneskate: Proszę pisać staranniej posty.
Ostatnio zmieniony piątek, 15 sty 2010, 10:31 przez Agneskate, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: styl, interpunkcja

amon
30
Posty: 35
Rejestracja: czwartek, 9 kwie 2009, 20:28
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Czy węgiel aktywny do akwarium nadaje się do psoty?

Post autor: amon »

witam.

Węgiel aktywny do filtra do akwarium nie nadaje się do filtrowania psoty,
już to przetestowałem. Zmienia smak destylatu. Ma dodane składniki dezynfekujące.

Lepiej jest użyć węgla aktywnego do celów spożywczych lub dobrej jakości węgla drzewnego.

pozdro.

Autor tematu
Dawid89
2
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 14 sty 2010, 11:13
Re: Czy węgiel aktywny do akwarium nadaje się do psoty?

Post autor: Dawid89 »

Mam właśnie taki zamiar spróbować węglem drzewnym :) ( nawet pewien pan z zawodu chemik mówi ze może to przynieść pożądany efekt )
ODPOWIEDZ

Wróć do „Węgiel aktywny”