Drewienko dębowe - get oaked (Made in Poland)

Promocje, akcje, konkursy, zabawy oraz inna szczególna działalność którą wspieramy.
Regulamin forum
Jest to specjalne forum przeznaczone do fajnych akcji, dzięki którym można promować różne konkursy, produkty, wydarzenia, spotkania, działania i wiele więcej. Wszystko po to by promować alkoholowe wyroby domowe.

Jeśli chcesz zaproponować coś ciekawego to pisz do nas, zapraszamy!

Autor tematu
Buliwyf
1
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 11 sie 2015, 10:15

Post autor: Buliwyf »

Cześć, witam wszystkich!

Nie jest to reklama ani nic z tych rzeczy. Przeglądając serwis crowdfundingowy PolakPotrafi.pl natchnąłem się na bardzo ciekawą rzecz. Get Oaked - to pierwszy w Polsce produkt do starzenia alkoholu w butelce. Jak głosi tytuł zbiórki. O tyle to jest ciekawe że to w pełni nasz Polski produkt, oraz że możemy się przysłużyć do zbiórki na coś co nas tak bardzo interesuje - czyli nadanie naszym alkoholom smaku dębiny. Zachęcam gorąco i ja też już wsparłem tą dwójkę młodych ludzi.

Link poniżej do zbiórki:
https://polakpotrafi.pl/projekt/get-oak ... _kilka_dni

Link do filmiku o nich:
koncentraty wina
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Drewienko dębowe - get oaked (Made in Poland)

Post autor: Zygmunt »

W Polsce się z tego nie utrzymają, ale ten projekt ma potencjał na rynki zachodnie. U nas króluje postawa, że "za 35 złotych to sobie sam dąb w piekarniku opiekę"...
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

rastro
2500
Posty: 2558
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Drewienko dębowe - get oaked (Made in Poland)

Post autor: rastro »

No ale oni to co niby robią, opiekają mniej lub bardziej kawałek jakiejś dębowej klepki, ale fakt bajerancko wygląda taka wyfrezowana w środku i z wypalonym logo. Zanim odwiedziłem na stronę raczej spodziewałem się czegoś w stylu szczapki, ale z jednym końcem służącym jako korek, wtedy to miało by jakiś sens. W takiej postaci nic nie wnosi w stosunku do dębowej szczapki opieczonej w piekarniku, albo tzw. czipsami dębowymi (to już jest znane od lat, więc jaki to pierwszy produkt do starzenia w butelce) poza lepszym efektem wizualnym (ale to też kwestia gustu, i ktoś może uważać inaczej). Jak by to miało formę korka to można by było sprzedawać z tekstem że pozwala na oddychanie i to jest taka imitacja procesów zachodzących w beczce, vide pomysł kolegi z wątku "nietypowe podejście do starzenia". (jakoś tak)

PS. kolega pierwszy post i zaraz link do takiego czegoś, ja tam w przypadki nie wierzę i raczej pomimo zapewnień wietrzę jednak reklamę.
Ostatnio zmieniony niedziela, 12 lis 2017, 09:18 przez rastro, łącznie zmieniany 1 raz.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

wiking
450
Posty: 479
Rejestracja: środa, 27 kwie 2011, 12:52
Krótko o sobie: Nie zawsze jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 40 razy
Re: Drewienko dębowe - get oaked (Made in Poland)

Post autor: wiking »

Ja nie wietrzę, nawet nie czuję, ja jestem pewny.
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2680
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Drewienko dębowe - get oaked (Made in Poland)

Post autor: JanOkowita »

@Buliwyf - duże :klaszcze: za pomysł. Nie będzie łatwo, ale kiedyś zbierzecie owoce swojej pracy. :respect:

Pozdrawiam :poklon;
JO
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)

kwik44
1250
Posty: 1259
Rejestracja: niedziela, 29 wrz 2013, 11:17
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 240 razy
Re: Drewienko dębowe - get oaked (Made in Poland)

Post autor: kwik44 »

Pomijając ten fakt - ze 3 lata temu podobny projekt był na Kistarter. I o ile pamiętam nawet na rynku amerykańskim im nie wyszło. Ich pomysłem był kawałek dębu ponacinany w "zęby". Trzeci, który widziałem to drewno wycięte w gwint. Reklamowali to jako dodatek do beczek do finiszowania. Ale nie wiem jak im poszło.
Natomiast ciekawe jest jak to zrobili. Warstwa zewnętrzna jest ewidentnie tostowana (tak mi to wygląda) a nacięcia są wypalane. Ale myślę, że nacięcie "gumówką" da podobny efekt ;)
Nie zgadzam się natomiast z użyciem słowa "starzenie". To jest tylko dębienie, ale na początek wystarczy. Później język robi się bardziej wybredny... Niestety Zygmunt ma rację, z tego raczej się nie utrzymają...
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2743 razy
Re: Drewienko dębowe - get oaked (Made in Poland)

Post autor: lesgo58 »

rastro pisze: PS. kolega pierwszy post i zaraz link do takiego czegoś, ja tam w przypadki nie wierzę i raczej pomimo zapewnień wietrzę jednak reklamę.
Czujesz się zagrożony? :D :scratch:
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

rastro
2500
Posty: 2558
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Drewienko dębowe - get oaked (Made in Poland)

Post autor: rastro »

Ja zagrożony, ależ skąd, nie jestem producentem niczego do naszego hobby. Nie lubię jednak pie$%(*&%ia "to nie jest reklama" skoro jest. Generalnie nie wierzę w tego typu akcje, wszystkie te start-up'y w systemie croudfounding to zwykłe naciąganie potencjalnych darczyńców. Skoro mają produkt to niech go wstawią na allegro i ebay... ale kto za to da 35zł ;)


Ale spoko młodzież ma już pomysł na kolejną akcję... "Instrukcja degustacji Wiskey" za jedyne 17500 ;)
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

kwik44
1250
Posty: 1259
Rejestracja: niedziela, 29 wrz 2013, 11:17
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 240 razy
Re: Drewienko dębowe - get oaked (Made in Poland)

Post autor: kwik44 »

rastro - nawet jeśli to cóż z tego? Jest pomysł? Podoba się ludziom? To płacą. W tym cała idea, żeby małym wysiłkiem przetestować pomysł. Nie chwyci - trudno. Wszystkie start-upy działają na podobnej zasadzie. A wynik negatywny to też jakiś wynik ;) Ludzie eksploatują nawet małe pomysły. I dobrze ;) Nawet jeśli coś nie wypali zdobędą doświadczenie, kontakty, nową wiedzę. I kolejny z rzędu piąty czy 10ty start-up wypali. Jak nie to ktoś inny wykorzysta ich wiedzę i doświadczenie i tym sposobem inny pomysł będzie przetestowany, a przy odrobinie sprzyjających warunków zrealizowany...

rastro
2500
Posty: 2558
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Drewienko dębowe - get oaked (Made in Poland)

Post autor: rastro »

Szkoda nawet gadać o tych wszystkich projektach, tutaj to ten klocek drewniany pewnie można legalnie sprzedać bez większych problemów (chociaż też stosują trick z nagrodą ;) ). To ze się uda coś zrobić to wcale nie znaczy że się uda potem to sprzedać z przyczyn formalnych, bo na końcu okazuje się że trzeba przejść ścieżkę zdrowia związaną z certyfikacją żeby można było nalepić znaczek CE. W Wolnym kraju za oceanem jest chyba nawet jeszcze trudniej i kosztowniej, dawno skończyły się czasy że ciekawe i użyteczne produkty powstawały w garażu.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcje Specjalne”