Czy wino jest już gotowe?

Fermentacja, otrzymywanie moszczu, filtracja, butelkowanie, przechowywanie, choroby i wady wina, pasteryzacja, szczepienie drożdżami, itp...

Autor tematu
magiel20
2
Posty: 2
Rejestracja: sobota, 11 lis 2017, 21:25

Post autor: magiel20 »

Cześć!

Nastawiłem swoje pierwsze wino w życiu. Zrobiłem je z 8kg czerwonych winogron, dodałem do tego 7l wody, 3,5 kg cukru (dodawanych w odstępach czasowych) i po ok. 4g drożczy i odżywki. Wino pracowało około 1,5 msc i przestało. Przelałem je z nad osadu i nadal nic się nie dzieje. Po 3 dniach zrobiłem reset czyli dodałem nowe drożdże i odżywkę (ok. 4g), ale nadal nie fermentuje. Sprawdzałem cukromierzem, miarka cała tonie.

Co powinienem w tej sytuacji zrobić?
promocja

wawaldek11
2500
Posty: 2914
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: Co dalej?

Post autor: wawaldek11 »

Jaki wniosek wyciągnąłeś z faktu zatonięcia cukromierza?
Pozdrawiam,
Waldek
Awatar użytkownika

orzeszek87
150
Posty: 182
Rejestracja: sobota, 13 wrz 2014, 06:38
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 15 razy
Re: Co dalej?

Post autor: orzeszek87 »

Kolego naprawdę wystarczy trochę poczytać. Powyżej swojego tematu masz temat z informacjami o winach. Poczytaj o podstawach produkcji. Pozdrawiam i powodzenia.
https://www.alkoholeforum.pl

Autor tematu
magiel20
2
Posty: 2
Rejestracja: sobota, 11 lis 2017, 21:25
Re: Co dalej?

Post autor: magiel20 »

wawaldek11 pisze:Jaki wniosek wyciągnąłeś z faktu zatonięcia cukromierza?
Że drożdże "zjadły" cały cukier.

Niemniej jednak, dodałem drożdże z pożywką i 0,5 cukru, a wino nie pracuje. To nie był błąd?
Awatar użytkownika

freek
150
Posty: 197
Rejestracja: niedziela, 3 wrz 2017, 16:10
Krótko o sobie: By żyć, trza pić :-)
Ulubiony Alkohol: Własny, domowy, nie za słaby.
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Południe
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 24 razy
Re: Co dalej?

Post autor: freek »

Na początek, to czego się spodziewasz??
Czy planowałeś wino? Wiesz jaki chciałeś osiągnąć końcowy procent alkoholu? Czy robiłeś na przysłowiową "pałe"?
Jeżeli wino było wypracowane i zadowalało procentem to trzeba było zlać na cichą fermentację i odstawić jeszcze na jakiś czas i gotowe do spożycia. Teraz dodając drożdże mogły one nie ruszyć bo w winie już jest alkohol. Jeżeli dalej nie ruszy polecam zlać znad opadłych drożdży i odstawić do sklarowania i pić.
Jak koledzy wyżej, polecam jednak poczytać forum, wtedy wszystko stanie się jasne. Pozdro
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wytwarzanie Wina”