Morderacja po raz nty

Informacje o rozbudowie i zmianach na forum. Możecie tu także zgłaszać swoje problemy z tym forum, postaramy się je szybko rozwiązać. Mile widziane pomysły i ciekawe propozycje :)
Awatar użytkownika

Autor tematu
zielonka
900
Posty: 921
Rejestracja: czwartek, 22 lis 2012, 16:41
Krótko o sobie: niecierpliwy kombinator
Ulubiony Alkohol: whisky
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 241 razy

Post autor: zielonka »

Niestety po różnych perturbacjach władze forum postanowiły po raz kolejny nałożyć mi knebel w postaci moderatora. Nie szokowało by mnie to bo znam już sposoby w jaki działają owi cenzorzy i wiem że nie zamieszczą postów przeciwnych pewnym materiałom. Jednak próbuję od czasu do czasu prowadzić polemikę w różnych tematach z forumowiczami no i okazuje się że oto po raz kolejny ważny w dyskusji post nie zostanie zamieszczony "ponieważ zawiera bzdury nie do zaakceptowania".
Chciałbym zwrócić uwagę iż to czy post jest bzdurny może ocenić autor tematu i biorący udział w dyskusji forumowicze.
Jeśli post nie zawiera zbyt wiele wulgaryzmów i nikogo nie obraża to mod powinien go puścić, tak mi się do tej pory zdawało.
Pytam wiec publicznie jakie prawo ma moderator?.
Może po prostu bezmyślnie lub ze złości nie umieszczać poprawnie napisanych postów?.
Chyba nie taka powinna być jego rola.
Modzie kimkolwiek jesteś zastanów się dwa razy nim skasujesz czyjś post, może się kiedyś bowiem okazać że spotkasz się oko w oko z autorem i będzie głupio.
Wypadałoby owemu modu chociaż wskazać owe bzdury ale wtedy byłaby to polemika, a ta przecież toczy się w temacie autora więc dlaczego nie może czyjś,
może nawet bzdurny- głos do niego dotrzeć?.
Za kogo się masz człowieku że ingerujesz w cudzy temat? Powiem tak-to zwykłe chamstwo.
Myślisz że jak nie zamieścisz informacji o dziurze to dziura nie istnieje?.
Wnoszę o ustalenie i przestrzeganie jasnych zasad moderacji. Moderator to nie jest ktoś kto kasuje.
Polecam zbadać etymologię tego słowa.
Chyba że to też BNDZ?.

Poniżej tekst od kolejnego morderatora
„Morderacja”
Forum: Sprawy Techniczne
Post nie został zaakceptowany
Powód: Tragiczna ortografia i styl - Post narusza zasady poprawnej polszczyzny. Popraw post pamiętając o zachowaniu zasad pisowni, interpunkcji i poprawnym stylu wypowiedzi. Zdania zaczynamy wielką literą, nie stosujemy podwójnych spacji ani zbyt wielu "ozdobników". Po poprawieniu post zostanie zaakceptowany. Spacje przed znakami interpunkcyjnymi. Temat bez sensu, akceptacji nikt Ci nie zdejmie, bo piszesz bzdury..

Masz odwagę? Zamieścisz wreszcie? Ciągle czekam żeby się forum wypowiedziało o takim postępowaniu.

Pozwoliłem sobie zmoderować ten post tak aby był jak najbliżej oczekiwanej przez moda wersji.
Wyraz perturbacja nie zasługiwał na czerwońca.
Ostatnio zmieniony piątek, 3 lis 2017, 16:12 przez zielonka, łącznie zmieniany 1 raz.
Chciałbym lubić to co zrobię i robić to co lubię

chudi
30
Posty: 45
Rejestracja: czwartek, 21 kwie 2016, 14:26
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Polska Dębiona lecz nie tylko
Podziękował: 20 razy
Re: Morderacja po raz nty

Post autor: chudi »

Jak dla mnie to masz rację zgadzam się!

Szlumf
2000
Posty: 2379
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 629 razy
Otrzymał podziękowanie: 583 razy
Re: Morderacja po raz nty

Post autor: Szlumf »

Koledzy moderatorzy.
Mam wrażenie, że niektórzy z was uważają forumowiczów za istoty niezdolne do samodzielnej oceny problemów bardziej złożonych niż cep. Na dodatek robicie swoistą cenzurę opierając się zapewne o swoją wiedzę ale zapominacie, że też jesteście omylni. Nie chcę być traktowany jak bezmózgi debil i proszę o zamieszczanie wszystkich postów o ile są w miarę poprawnie napisane i nikogo nie obrażają. Forumowicze sami zadecydują czy warto zajmować się tematem. Przecież nikt nie broni moderatorowi skomentowania takiego posta i wypunktowania bzdur. Dodam jeszcze, że moim zdaniem, przy błędach pisowni, interpunkcji itp. wystarczy czerwony kolor i komentarz moderatora.
Awatar użytkownika

gaviscon
350
Posty: 383
Rejestracja: środa, 10 kwie 2013, 18:36
Krótko o sobie: Ciekawy Świata, miłośnik statków powietrznych :)
Ulubiony Alkohol: Whisky Jack Daniels
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 10 razy
Re: Morderacja po raz nty

Post autor: gaviscon »

Zgadzam się z Kolegą. Wolność słowa
Awatar użytkownika

spawacz
250
Posty: 299
Rejestracja: sobota, 25 paź 2014, 19:02
Ulubiony Alkohol: coś co sam wyprodukuję
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: północna zachodnia Polska
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 68 razy
Re: Morderacja po raz nty

Post autor: spawacz »

Co do moderatorów to miałem kiedyś taka sytuację. Bardzo chciałem wystawić coś w dziale targowisko, ale miałem za mało postów. Kolega z tego forum polecił mi by rangę zdobył w rubryce "przedstaw się" wtedy zdobędę odp ilość postów. Moje próby pisania do moderatorów że jest to wyjątkowa sytuacja nie przyniosły efektu więc poszedłem za wskazówką kolegi. Witałem wielu nowych użytkowników i posiadając jeszcze akceptację moda co do treści posta kilka mi odrzucono. Jeden pamiętam dość dobrze że mod w powodzie odrzucenia posta napisał "a co ty mistrz joda jesteś??" Czytam wiele i widzę jak inni użytkownicy odpowiadają i pomimo tego ich posty są akceptowane. Niedawno posiadając już rangę i możliwość pisania bez akceptacji mój post ograniczył się do 5 znaków "I...?" I.... poszedł bez echa. Ja rozumiem że są zasady, regulamin którzy wszyscy akceptujemy logując się na forum AD. Ale to że mod ma zły dzień lub jest uprzedzony nie powinno mieć miejsca. To tyle. Pomimo tego ja tu zostanę bo podoba mi się tu. Pozdrawiam.
.....tymczasem w blaszaku :?
Awatar użytkownika

wiking
450
Posty: 479
Rejestracja: środa, 27 kwie 2011, 12:52
Krótko o sobie: Nie zawsze jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 40 razy
Re: Morderacja po raz nty

Post autor: wiking »

Ja mało piszę, więc odrzucenie posta nigdy mnie nie spotkało, ale jeżeli jest, tak jak piszecie, to nie ładnie panowie moderatorzy. :angry:
Awatar użytkownika

jaro11043
50
Posty: 72
Rejestracja: niedziela, 22 lis 2015, 21:53
Krótko o sobie: Robię to, bo lubię.
Ulubiony Alkohol: własny
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Morderacja po raz nty

Post autor: jaro11043 »

Także dostałem taka informacje od moderatora, z tym że jestem dyslektykiem z papierami i wystukanie obszernego posta z zachowaniem bezwzględnych zasad gramatyki i ortografii zajmuje mi mnóstwo czasu i jest dla mnie trudne, wiec od tego czasu pisze komentarze bardzo oszczędne w słowa. Tak jak teraz napisanie zajęło mi 1 minute a sprawdzanie pisowni 5 minut i jak tu się rozwodzić nad jakimś, większym zagadnieniem więc myślę, że trochę więcej wyrozumiałości nam wszystkim nie zaszkodzi.
Awatar użytkownika

Autor tematu
zielonka
900
Posty: 921
Rejestracja: czwartek, 22 lis 2012, 16:41
Krótko o sobie: niecierpliwy kombinator
Ulubiony Alkohol: whisky
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 241 razy
Re: Morderacja po raz nty

Post autor: zielonka »

Dodam jeszcze na dokładkę, że tekst o tym, że nie stosujemy " zbyt wielu "ozdobników" obraża moje poczucie istoty pisania. To właśnie ozdobniki - bogate słownictwo i różne zwroty zwyczajowe bogacą nas w trakcie czytania. Post może nie wnosić wiele do sprawy, ale jak zawiera nowe nieznane mi słowa i zwroty ma wartość ogromną.
Chciałbym lubić to co zrobię i robić to co lubię
Awatar użytkownika

Searcher
100
Posty: 125
Rejestracja: czwartek, 31 sie 2017, 12:42
Krótko o sobie: To skomplikowane :)
Status Alkoholowy: Producent Nalewek
Lokalizacja: wielkopolskie
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 21 razy
Re: Morderacja po raz nty

Post autor: Searcher »

No ale Panowie, są słowniki w przeglądarkach. Podkreślają błędy na czerwono, korekta to 2 kliknięcia. Nadużycia moderacji to jedno, ale prosta estetyka wyrażania myśli to co innego.
Awatar użytkownika

Qba
700
Posty: 706
Rejestracja: wtorek, 26 sie 2008, 19:17
Krótko o sobie: Mówię mało, myślę dużo, czasem coś odpędzę, czasem coś wypiję.
Ulubiony Alkohol: Wino z własnnej winnicy. Bimber tatusia.
Status Alkoholowy: Winiarz
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 138 razy
Otrzymał podziękowanie: 177 razy
Kontakt:
Re: Morderacja po raz nty

Post autor: Qba »

Lecimy powtórkę z "rozrywki".
Regulamin - każdy go zaakceptował podczas rejestracji, kto nie czytał - zapraszam do lektury. Każdy wchodząc tu zgodził się na jakieś zasady, które zostały ustalone przez protoplastów, żeby jakoś to forum wyglądało i dało się czytać po polsku.

@Zielonka, 13 kwiecień 2016 - pierwsza akceptacja, po jakimś czasie moderacja głosowała za daniem Ci szansy i akceptacja została zdjęta ale potem po pewnych perturbacjach ponownie została nałożona. Zasłużyłeś wtedy na jej zdjęcie (02 sierpień 2016) oraz potem na jej nałożenie (20 czerwiec 2017). Nie bez przyczyny tak to wygląda, a nakładanie i ściąganie akceptacji to decyzja całego zespołu, nie jednego moda.

Jesteś z nami od dawna, a dziwisz i burzysz jak byś dopiero co odkrył zasady tu panujące. Pisząc posta - zawsze go trzymaj w schowku ( mówi o tym info pod każdy Edytorem [Zanim zapiszesz posta!] ). Jak nie przejdzie, poprawiaj go do skutku aż przejdzie. Raz napisany poprawnie przejdzie bez problemu, no a jeśli są to "bzdury nie do zaakceptowania" to już inna sprawa...

Wierzę że moderator miał powód aby twego posta nie puścić. Zawsze to to będzie kwestia dyskusyjna, spór między "wami" a "nami", gdzie tak naprawdę wszyscy jesteśmy tu po to żeby się czegoś nauczyć.
Alkohole-domowe.com - Przepisy, wiedza, forum
Alkohole-domowe.pl - Zakupy, asortyment, zaopatrzenie

70-MAREK
150
Posty: 162
Rejestracja: środa, 15 sie 2012, 20:32
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: LUBLIN
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 12 razy
Re: Morderacja po raz nty

Post autor: 70-MAREK »

Panowie................
Problem jest bardziej złożony...............
Sam jak zaczynałem, kilka razy mi się oberwało..........
Może lepiej trafiłem............(mam na myśli moda)
Na dobre mi wyszło ;) pilnuję się
Sam jestem za większym luzem.... , forum od tego jest żeby dyskutować
Kolor czerwony mi się podoba.....
A wstyd zostaje, na wieki wieków amen, że się nie umie coś poprawnie napisać
Szkoła podstawowa klasa druga się kłania

Nie wiem kto to pisał, ale w samym "tytule" jest błąd :)

wawaldek11
2500
Posty: 2896
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: Morderacja po raz nty

Post autor: wawaldek11 »

Pisał "Autor tematu"
Pozdrawiam,
Waldek
Awatar użytkownika

Autor tematu
zielonka
900
Posty: 921
Rejestracja: czwartek, 22 lis 2012, 16:41
Krótko o sobie: niecierpliwy kombinator
Ulubiony Alkohol: whisky
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 241 razy
Re: Morderacja po raz nty

Post autor: zielonka »

Taa to miałoby nawet sens ale... no interpunkcja nie może być powodem niezamieszczenia posta. Napisałem ich dziesiątki a może i setki i na pewno nie było tam wszystko idealnie. Forum to nie matura z polskiego - warto zwrócić uwagę autorom, że tu i ówdzie popełniają błędy ale... nie odrzucać. Fajnie jest, że na naszym forum nie ma zbyt wielu tragicznych błędów spotykanych niestety na paskach w TV informacyjnych. Poziom ortografii w narodzie spada dramatycznie - tym bardziej debilnie wygląda odrzucenie posta z powodu interpunkcji. Wszyscy a zwłaszcza mod wiedzą, że to tylko pretekst - mod się szyderczo śmieje a mnie szlag trafia bo po prostu post zamieszczony po paru dniach walki z modem już nie ma żadnego znaczenia dla dyskusji. Zasady są po to żeby było dobrze. Jak jest źle warto im się przyjrzeć bliżej.
Jesteś z nami od dawna, a dziwisz i burzysz jak byś dopiero co odkrył zasady tu panujące. P
Nawet nie wiem co na to odpowiedzieć - te zasady nie mogą polegać na tym że zrobię co zechcę z Twoim tekstem a ty się zamknij.
Już kiedyś pisałem że zasady ustalamy PRZED dyskusją i jeżeli na forum ogłosimy, że kasowane będą posty o bzie czarnym i miesiączkowaniu pingwinów to każdy będzie to wiedział. Jestem pod wrażeniem, że temat w ogóle udało się zamieścić i powstała dyskusja.
Jednak przekonanie o tym, że forumowicz ma prawo milczeć i pracować a jego racja jest żywnościowa jest mylne.
Tylko wtedy będzie tu miło i rozmownie jak rozszerzymy horyzonty.

P.S.
I kamyczek do ogródka moderatorów skrupulatów - sprawdźcie panowie tylko same tytuły tematów pod kątem ortografii.
Było parę kwiatków i nikt nie reagował.

PS2 - to modyfikacja złego moderatora MANOWARA co by nie było postu pod postem - mam nadzieję, że sensu nie wypaczyłem. Dodałem też wyżej kilka przecinków przed "że" (pewnie jeszcze kilka powinno być dodane) i pokasowałem podwójne spacje,
które mi się rzuciły w oczy. Mogę też w tym miejscu złożyć samokrytykę za wszystkie swoje błędy i krzywdy wyrządzone użytkownikom tego forum - to raczej moja czysta głupota niż działania celowe i złośliwe


Niestety to nie błąd, tytuł jest zamierzony - to od mordowania - to nie błąd to zamierzone. Szkoda że tak trudno coś więcej niż proste skojarzenie przekazać.
P.S 3 Patrz perturbacja https://sjp.pwn.pl/sjp/perturbacja;2499440.html odrobina pokory nikomu nie zaszkodzi a już najmniej dwie lub jedna spacja. Posta pod postem by nie było gdyby ukazywały się we właściwej kolejności.
Chciałbym lubić to co zrobię i robić to co lubię
Awatar użytkownika

kmarian
700
Posty: 744
Rejestracja: środa, 26 lut 2014, 19:16
Ulubiony Alkohol: swój
Lokalizacja: Beskid Niski
Podziękował: 94 razy
Otrzymał podziękowanie: 97 razy
Re: Morderacja po raz nty

Post autor: kmarian »

Jak by się nie odwrócić, tyłek zawsze w tyle.
Czy to w życiu, czy w miłości czy też na tym forum, przegrywa ten, komu bardziej zależy.
Awatar użytkownika

jaro11043
50
Posty: 72
Rejestracja: niedziela, 22 lis 2015, 21:53
Krótko o sobie: Robię to, bo lubię.
Ulubiony Alkohol: własny
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Morderacja po raz nty

Post autor: jaro11043 »

Kurcze na szczęście udało mi się ukończyć drugą klasę szkoły podstawowej zdać maturę i nawet więcej, no może miałem bardziej wyrozumiałych nauczycieli dobrze, że na forum nie pisze Mark Twain czy Albert Einstein, bo też by się im oberwało. Rozumiem zasady panujące na forum i w miarę możliwości się do nich dostosuje, myślałem jedynie, że uda się zwrócić uwagę, że nie wszystko jest takie oczywiste.
Awatar użytkownika

drgranatt
1800
Posty: 1846
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 204 razy
Re: Morderacja po raz nty

Post autor: drgranatt »

Łot i narobiło się. Co by nie powiedzieć to wychodzi scena z sami swoi - chyba. "No i ugrzęźli my a czort karty rozdaje" - chyba coś w tym stylu. Aby z tego wyjść może wywalić stół do góry nogami i grę rozpocząć od nowego rozdania?
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html
Awatar użytkownika

Autor tematu
zielonka
900
Posty: 921
Rejestracja: czwartek, 22 lis 2012, 16:41
Krótko o sobie: niecierpliwy kombinator
Ulubiony Alkohol: whisky
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 241 razy
Re: Morderacja po raz nty

Post autor: zielonka »

Nigdzie my nie ugrzęźli mam nadzieję. Po prostu prostujemy pewne zaniedbania aby móc się swobodnie wypowiadać albo i pokłócić jak należy.
Im więcej sporów nawet gorących i zażartych tym ciekawiej i żywiej NASZE forum wygląda a jak ktoś potrzebuje nudnej czytanki to wystarczy książka telefoniczna.
Forum w swej istocie to platforma wymiany doświadczeń wiedzy i poglądów. Ale nie TUBA, która przepuszcza tylko sobie ulubione kawałki. Jeśli to zrozumieją WSZYSCY będzie miło i gwarno. Jeśli nie - cmentarzysko. Nie widzę również żeby miał miejsce jakiś podział na "my i wy" o czym wspomniał Quba. Forum to po prostu tylko MY - czyli wszyscy - modowie, sponsorzy, forumowicze i komentatorzy. Czego sobie i wszystkim kolegom życzmy.
Chciałbym lubić to co zrobię i robić to co lubię
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2680
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Morderacja po raz nty

Post autor: JanOkowita »

Nasz Kolega zielonka to trochę taki "ostatni Mohikanin". Na pytanie - czy Pan jest ostatnim Mohikaninem odpowie - nie, ja jestem przedostatni. Ostatni umarł wczoraj :)

Ile razy z zielonką sie pokłóciłem i ile sobie nawrzucaliśmy - to my obaj wiemy. Ale prawda jest taka, że ma rację. Moderowanie powinno iść z duchem współczesnych czasów. Powinniśmy zacząć rozróżniać niechlujstwo i niedbalstwo w pisaniu od treści, które mają jakieś "wady ortograficzno-interpunkcyjne". A to niestety czasami bywa przyczyną niewpuszczania postów.
:angry:
P.S. Jeszcze jedno. Nie wiem czy pijecie, ale ja piję sporo. Piję bo lubię i czasami zdarza mi się pisać po pijaku. Może po prostu wprowadźmy ikonkę do zaznaczenia tekstu :"Pisane w upojeniu" ? Wówczas taki post jest pod ochroną - jeśli nie zawiera wulgaryzmów i tragicznych błędów ortograficzno-interpunkcyjnych. W końcu taka jest prawda, że po pijaku pisze się o tym, co dyktuje dusza i serce. :poklon;
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Morderacja po raz nty

Post autor: radius »

JanOkowita pisze: Może po prostu wprowadźmy ikonkę do zaznaczenia tekstu :"Pisane w upojeniu" ? Wówczas taki post jest pod ochroną
Ale oczywiście nie oznaczałoby to, że można będzie wtedy pisać co tylko ślina na język przyniesie ;) Takie "wolne"forum prowadzi niejaki koalak, nasz były (na szczęście) forumowicz i dopiero tam można zobaczyć jak wygląda burdel-forum :scratch:
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

275synio
50
Posty: 86
Rejestracja: wtorek, 6 wrz 2016, 21:53
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowanie: 9 razy
Re: Morderacja po raz nty

Post autor: 275synio »

radius pisze:
JanOkowita pisze: Może po prostu wprowadźmy ikonkę do zaznaczenia tekstu :"Pisane w upojeniu" ? Wówczas taki post jest pod ochroną
Ale oczywiście nie oznaczałoby to, że można będzie wtedy pisać co tylko ślina na język przyniesie ;) Takie "wolne"forum prowadzi niejaki koalak, nasz były (na szczęście) forumowicz i dopiero tam można zobaczyć jak wygląda burdel-forum :scratch:
To po co, tyle piszesz na "się destyluje" i robisz burdel?
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2680
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Morderacja po raz nty

Post autor: JanOkowita »

@275synio - chyba coś Ci się pomyliło. Nie odwiedzam forum "sie destyluje".
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
Awatar użytkownika

jaro11043
50
Posty: 72
Rejestracja: niedziela, 22 lis 2015, 21:53
Krótko o sobie: Robię to, bo lubię.
Ulubiony Alkohol: własny
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Morderacja po raz nty

Post autor: jaro11043 »

Jak dla mnie pomysł bomba Panie Janie, sam za kołnierz nie wylewam, a po spożyciu to już w ogóle nic nie napisze, bo dopiero moderator dałby mi ognia. Fajnie, że można wypracować jakiś kompromis i że jest zrozumienie, to napawa nadzieją.
Awatar użytkownika

kmarian
700
Posty: 744
Rejestracja: środa, 26 lut 2014, 19:16
Ulubiony Alkohol: swój
Lokalizacja: Beskid Niski
Podziękował: 94 razy
Otrzymał podziękowanie: 97 razy
Re: Morderacja po raz nty

Post autor: kmarian »

Tak czytam i za cholerę nie wiem, czym zalazł za skórę nasz Kolega zielonka moderatorom. On wyłuszczył o co idzie, moderatorzy nie wskazują konkretnych argumentów i motają bawełną. Jeśli to tylko te błędy to wystarczy dać na czerwono, kolega się powstydzi, wyedytuje post poprawi, czegoś się nauczy i nie tylko on.

Ja się już pewnych rzeczy nauczyłem i niektóre sytuacje mam w dalekim poważaniu, koledze zielonce ciągle jeszcze zależy. Czy nie powinniśmy tego uszanować?
Nie wiem, czym zawinił autor wątku. Jego wypowiedzi, aczkolwiek humorem poszyte, są zazwyczaj rzeczowe i na temat. O tym, że nie lubi miedzi, wiedzą już chyba wszyscy, ja zaś, jak czytam jego wypowiedzi na jej temat, zawsze się uśmieję.

Może moderatorzy wiedzą więcej niż my użytkownicy, niemniej jednak podział na "my” i "wy” jest delikatnie rzecz ujmując nietaktem, zwłaszcza, że wszyscy tu jesteśmy dla siebie i wzajemnie się uzupełniamy. Dobrze zauważył zielonka.

Administrator Qba przedstawił „rozrywkowy” terminarz, jednak nie wynika z niego dlaczego nakładane były akceptacje. Jeżeli taka decyzja całego zespołu i nie znalazł się tam ani jeden myślący w miarę normalnie, który by się ujął za zielonką, to może należało by wymienić ten zespół.

p.s. Zachowanie moderatorów w stosunku do zielonki uważam za "znęcanie".
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Morderacja po raz nty

Post autor: radius »

@275synio, bo mam dużo wolnego czasu i bawi mnie wytykanie głupot, bzdur i kłamstw koalaka :hahaha:
Zadowolony z odpowiedzi ? :mrgreen:
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

Kamal
2000
Posty: 2360
Rejestracja: wtorek, 9 paź 2012, 11:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Rum i ogólnie większość domowych trunków
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 210 razy
Re: Morderacja po raz nty

Post autor: Kamal »

Znaczenie na czerwono przeważnie nic nie daje. Większość użytkowników ma to gdzieś, aby poprawić.

Było ostrzeżenie na forum - posty niechlujnie pisane, naruszające zasady będą kasowane.
K.
Obrazek

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Morderacja po raz nty

Post autor: rastro »

W sumie, nie bardzo rozumiem o co cła dyskusja... błędy ortograficzne cóż staram się ich nie robić, ale też czasem mi to nie wchodzi, ale z drugiej strony nie wysyłam postów jak mi się świecą na czerwono. A ikonka że pisane po pijaku... już widzę jak taki zielonka (jeszcze pół biedy) czy inny delikwent zaznacza "po pijaku" domyślnie żeby moderatorzy łaskawiej patrzyli na posta.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Morderacja po raz nty

Post autor: masterpaw2 »

Co do pisania po pijaku, to szczególnie jeden z naszych kolegów krasomówców powinien mieć bezwzględny zakaz przelewania na klawiaturę tego co myśli będąc po :pije: ;)
Kamal pisze:Znaczenie na czerwono przeważnie nic nie daje. Większość użytkowników ma to gdzieś, aby poprawić.
Osobiście, sam przed sobą spaliłbym się ze wstydu :bardzo_zly:
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2743 razy
Re: Morderacja po raz nty

Post autor: lesgo58 »

Dziwna ta dyskusja. Nie będę wnikał w problemy zielonki z moderatorami, bo musiałbym przyjrzeć się sprawie dokładniej aby opiniować o winie czy złej woli którejś ze stron. Swoją drogą moderatorzy to nie mają lekko. I są tylko ludźmi. Jednak nienawidzę gdy ktoś zachowuje się tendencyjnie i wykorzystuje "swoje stanowisko" aby personalnie dokuczyć. Coś na ten temat wiem. :D
Z kolei co do poprawności pisania. Czy to tak trudno napisać kilku zdaniowy post poprawnie. Ja nigdy nie miałem z tym problemu. Staram się pisać poprawnie i cierpliwie poprawiać błędy które są podkreślane w trakcie pisanie. To nic nie kosztuje, a mam czyste sumienie, że czytający nie poczuje się lekceważony.
Fakt pozostaje faktem, że czasami ciężko się czyta postu napisane nonszalancko i po łebkach.
Panowie szanujmy się nawzajem.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika

kmarian
700
Posty: 744
Rejestracja: środa, 26 lut 2014, 19:16
Ulubiony Alkohol: swój
Lokalizacja: Beskid Niski
Podziękował: 94 razy
Otrzymał podziękowanie: 97 razy
Re: Morderacja po raz nty

Post autor: kmarian »

masterpaw2 pisze:Co do pisania po pijaku, to szczególnie jeden z naszych kolegów krasomówców powinien mieć bezwzględny zakaz przelewania na klawiaturę tego co myśli będąc po :pije: ;) ...
Już nie musisz mi wytykać. Nie tak często piszę pod wpływem a poza tym, żaden ze mnie krasomówca.

Eee, a może to nie do mnie?
Awatar użytkownika

Autor tematu
zielonka
900
Posty: 921
Rejestracja: czwartek, 22 lis 2012, 16:41
Krótko o sobie: niecierpliwy kombinator
Ulubiony Alkohol: whisky
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 241 razy
Re: Morderacja po raz nty

Post autor: zielonka »

Drodzy koledzy.
Mój temat nie powstał z powodu podwójnej spacji czy interpunkcji - bo tak naprawdę są to jedyne błędy jakie popełniam.
To podwójna spacja i interpunkcja zostały użyte, aby mi obrzydzić udział w dyskusjach.
Niestety ja lubię podyskutować i nawet pokłócić się ostro (Rozrywek gdzieś TY przepadł?), ale nienawidzę kłamców i cwaniaczków.
Jak napiszę o zachodzie słońca 300 postów to nawet 1000 podwójnych spacji modom nie przeszkadza.
Jak napiszę, że nie lubię zielonego koloru na czerwonym metalu, to po poprawieniu tych podwójnych spacji dowiaduję się, że "post zawiera bzdury nie do zaakceptowania" i nie zostanie zamieszczony.
Powtórzę więc ponownie - to nie Ty modzie jesteś od tego żeby decydować co ma trafić do mojego rozmówcy a co nie.
Ty pilnuj żebym się nie zagalopował i ewentualnie wskaż RAŻĄCE błędy. Taka i tylko taka jest Twoja rola.
Jak są to bzdury nic nie stoi na przeszkodzie, aby je wskazać pisząc posta z podniesioną przyłbicą.
I żeby było jasne do końca - doceniam pracę jaką wkładają "zieloni" koledzy, aby dało się czytać forum bez obrzydzenia.
Chcę tylko, aby mod był jak dobry sędzia piłkarski - bezstronny i pomocny dla rozegrania meczu.
Po to jest właśnie ta dyskusja - piszę to do tych co nie rozumieli.

Cholera na pewno znowu gdzieś jest jakaś podwójna - modek pomóż. ;)

Mówisz masz - zły mod MANOWAR.
Chciałbym lubić to co zrobię i robić to co lubię
Awatar użytkownika

kmarian
700
Posty: 744
Rejestracja: środa, 26 lut 2014, 19:16
Ulubiony Alkohol: swój
Lokalizacja: Beskid Niski
Podziękował: 94 razy
Otrzymał podziękowanie: 97 razy
Re: Morderacja po raz nty

Post autor: kmarian »

Kamal pisze:Znaczenie na czerwono przeważnie nic nie daje. Większość użytkowników ma to gdzieś, aby poprawić. ...
Nasz Kolega zielonka, pierwszy post tego wątku pokraszony na czerwono, poprawił. Jak widać gość jest "gość" i wyciąga wnioski.
Miedzi on nielubi i nie polubi, może dlatego, że lubią ją nieć Ci co go nie lubią, albo i z innej przyczyny. Kto to wie.

Chyba zrozumiałem w czym rzecz na samym początku.

Mam apel a za razem prośbę do Kolegów Moderatorów, dajcie na luz, przestańcie molestować zielonkę. Jak braknie zielonki oraz kilku jeszcze innych ciekawych ludzi, to ostanie się tu na tym forum tylko "czterdziestu pieczętowanych", jeszcze kilku namaszczonych i pozostanie tylko znicz zapalić.
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Morderacja po raz nty

Post autor: masterpaw2 »

Miejmy nadzieję, że ten temat przyniesie tylko korzyści dla całego forum :ok:, jedni drugim trochę odpuszczą, a drudzy się nieco bardziej przyłożą, do tego jak piszą.

Kol. kmarian, "uderz w stół, a nożyce się odezwą", to nie było pod Twoim adresem 8-), ale miło, że się przyznałeś :respect:
Ps.
Pewnie każdemu z nas zdarza się pisać, będąc pod wpływem......., jeśli kończy się to tylko wpadkami interpunkcyjnymi, czy ortograficznnymi, nikogo nie urażając to z Bogiem sprawa.
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)
Awatar użytkownika

drgranatt
1800
Posty: 1846
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 204 razy
Re: Morderacja po raz nty

Post autor: drgranatt »

Nie jestem po żadnej ze stron, to po pierwsze, a po drugie, zasady w naszym paskudnym życiu są następujące:
Jeśli ktoś komuś nadepnie na odcisk ( a wiadomo, że ten cholernie boli :mrgreen: ) to na 100% będzie reakcja. Sytuacja ulega zaognieniu a gdy żadna ze stron nie chce odpuścić i dochodzi do wojny. Tu mamy do czynienia z klasycznym przypadkiem z tym, że administracja forum występuje jako silniejsza strona no bo ktoś tu jest "władzą".
Żadnej ze stron nie chcę sugerować kto ma odpuścić a kto nie ale moim skromnym zdaniem zielonka nie jest chyba najgorszy żeby go gnębić jak to niektórzy z nas określają, tylko przed pisaniem postów musi trochę ograniczyć :pije: ;) ;) ;)
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html
Awatar użytkownika

Autor tematu
zielonka
900
Posty: 921
Rejestracja: czwartek, 22 lis 2012, 16:41
Krótko o sobie: niecierpliwy kombinator
Ulubiony Alkohol: whisky
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 241 razy
Re: Morderacja po raz nty

Post autor: zielonka »

zasady w naszym paskudnym życiu są następujące: ..................
administracja forum występuje jako silniejsza strona no bo ktoś tu jest "władzą".
Otóż właśnie że nie kolego Granatt.
Człowiek honoru nie wykorzystuje swojego publicznego stanowiska do brania prywatnego odwetu. I to jako anonim.
Anonim dodatkową krzywdę robi bo czasem podejrzewa się Bogu ducha winnego moda i poziom błota się podnosi wyżej niż by musiał.
Jako pełnoprawny uczestnik forum mod może zwyczajnie podpisać się pod swoimi poglądami.
Dać w pysk tekstem czy obrazkiem, a tak to jest zwykła podłość i trzeba to w końcu uciąć.
Już widać zmianę stanowisk u kilku kolegów a na PW mam jeszcze kilka ciekawych pokrzepiających postów. Idzie ku lepszemu.
Chciałbym lubić to co zrobię i robić to co lubię
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2743 razy
Re: Morderacja po raz nty

Post autor: lesgo58 »

Jednym stwierdzeniem - czeka nas "dobra zmiana". :D
Tylko nie wiem czy dam rady tę następną przeżyć. :scratch:
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

70-MAREK
150
Posty: 162
Rejestracja: środa, 15 sie 2012, 20:32
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: LUBLIN
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 12 razy
Re: Morderacja po raz nty

Post autor: 70-MAREK »

zielonka pisze:
zasady w naszym paskudnym życiu są następujące: ..................
administracja forum występuje jako silniejsza strona no bo ktoś tu jest "władzą".
Otóż właśnie że nie kolego Granatt.
Człowiek honoru nie wykorzystuje swojego publicznego stanowiska do brania prywatnego odwetu. I to jako anonim.
Anonim dodatkową krzywdę robi bo czasem podejrzewa się Bogu ducha winnego moda i poziom błota się podnosi wyżej niż by musiał.
Jako pełnoprawny uczestnik forum mod może zwyczajnie podpisać się pod swoimi poglądami.
Dać w pysk tekstem czy obrazkiem, a tak to jest zwykła podłość i trzeba to w końcu uciąć.
Już widać zmianę stanowisk u kilku kolegów a na PW mam jeszcze kilka ciekawych pokrzepiających postów. Idzie ku lepszemu.

Mnie masz na myśli ? ;)
Niczego nie zmieniam, pomimo tego że Szanuję Ciebie, Twoje zdanie i Twoje przekonanie co do "zimnego metalu"
Takie jest Forum, i od "tego jest" żeby "rozmawiac", dyskutowć", "spierać się", czy to się komuś podoba czy nie :D
Awatar użytkownika

Autor tematu
zielonka
900
Posty: 921
Rejestracja: czwartek, 22 lis 2012, 16:41
Krótko o sobie: niecierpliwy kombinator
Ulubiony Alkohol: whisky
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 241 razy
Re: Morderacja po raz nty

Post autor: zielonka »

Nie nie Ciebie ale fajnie ze to napisałeś i o to żeby "rozmawiac", dyskutowć", "spierać się", czy to się komuś podoba czy nie :D idzie .
Dzięki. Tak właśnie ma być. Ty napisz że mnie nie lubisz a ja napiszę że Ciebie i niech to świat widzi i ocenia.
No jak tu nie pisać że idzie ku lepszemu. ? No idzie i kolego Leszku daj Boże niech trwa, żebyś mógł się cieszyć tym że to co czytasz nie jest tylko połową tego co mógłbyś czytać.
Chciałbym lubić to co zrobię i robić to co lubię

imar42
50
Posty: 73
Rejestracja: piątek, 29 kwie 2016, 17:10
Krótko o sobie: Empatia - to dar czy przekleństwo?
Ulubiony Alkohol: Teraz już tylko własny
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Olsztyn
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Morderacja po raz nty

Post autor: imar42 »

Mój dorobek literacki na tym forum nie pozwala mi jeszcze pisać bez akceptacji moderatora. Moim zdaniem ma to niewielki sens, ale rejestrując się na tym forum wpierw przeczytałem regulamin, potem aby zostać przyjętym musiałem go zaakceptować. Odrzucenie warunków postanowień regulaminu oznaczałoby "niewejście" w poczet członków tego forum. Mógłbym wówczas dość dużo przeczytać, ale byłby to tylko bierny udział. Do czynnego niezbędna jest akceptacja postanowień regulaminu. Regulaminu wypracowanego przez pewną grupę ludzi będących "ojcami - założycielami" tego forum. Właściciel to zaakceptował, przyklepał i działamy...
Nie podoba mi się pewna liczba sformułowań zawartych w regulaminie, jeszcze bardziej nie podoba mi się sposób interpretacji tychże przez niektórych modów, ale nie zapominajmy, że ten sposób działania i myślenia jest popierany przez właściciela forum. ON tu jest Bogiem.
Nie zawsze chce sobie łapki ubabrać brudną dyskusją, więc wyręcza się moderatorami. Jego forum, jego wola, jego prawo!!!
Uczestnicy - owszem tworzyli to forum i jego atmosferę. Tu na TYM i na każdym innym forum nie można dopuścić do anarchii, a niejednokrotnie padały tu teksty do tego nawołujące. Tu również byli tacy, którym na tyle się nie podobało, że założyli własne fora i tam są wszechwiedzącymi i wszechwładnymi panami sytuacji, a i krytyki żadnej nie przyjmują. Wolno Im - to Ich zabawki i ich piaskownica, to Oni tam ustalają reguły gry.
Sam też wysłałem prowokacyjny post na tym forum i oczywiście nie został zamieszczony. Cieszyłbym się gdyby przynajmniej jego przesłanie zostało właściwie zrozumiane przez tę osobę która nie dopuściła do jego publikacji. Przytoczyłem tam tylko kilka cytatów daleko odbiegających od "mainstreamowego" nurtu.
Na innym forum jestem moderatorem. Podjąłem się tego zadania ze względu na mniej wtajemniczonych userów, aby i gasić zbyt rozdmuchane ego co niektórych i usystematyzować powiązane ze sobą tematy, które wcześniej porozrzucane były bezładnie w różnych tematach. Pamiętajmy, że praca moderatorów jest funkcją wykonywaną "non profit" i "pro publico bono"
Do tutejszych moderatorów zaś mam krótkie przesłanie: "noblesse oblige"

Do wszystkich nas razem: Szanuj innych, a Ciebie szanować będą!

Pozdrawiam :piwo:
Głowica: Aabratek 60,3mm
Kolumna: 35cm + 45cm + 55cm SMS + OVM
Wypełnienie: Sprężynki pryzmatyczne KO
Zbiornik: 66 litrów
Grzałki: 500W + 1000W + 2000W
Awatar użytkownika

wiking
450
Posty: 479
Rejestracja: środa, 27 kwie 2011, 12:52
Krótko o sobie: Nie zawsze jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 40 razy
Re: Morderacja po raz nty

Post autor: wiking »

A ja mam przeczucie, że znów kilka osób założy swoje forum, bo w końcu nie wytrzymają ciśnienia. Był już Koalak
tzw. Pancerni i sytuacja się powtarza.
Awatar użytkownika

kmarian
700
Posty: 744
Rejestracja: środa, 26 lut 2014, 19:16
Ulubiony Alkohol: swój
Lokalizacja: Beskid Niski
Podziękował: 94 razy
Otrzymał podziękowanie: 97 razy
Re: Morderacja po raz nty

Post autor: kmarian »

Nie sądzę Panie wiking. Nie jest tak źle.
Jak mnie trochę poniesie, to sobie daję bana na kilka dni, potem wracam i dalej czytam, a nawet klikam. :twisted:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy Techniczne”