Szybkowar i owocowki

Zbiór podstawowych wiadomości dla początkujących destylerów.

Autor tematu
Szym
100
Posty: 119
Rejestracja: sobota, 16 lut 2013, 11:22
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 9 razy

Post autor: Szym »

Witajcie
Nie sądziłem ze założę jeszcze wątek w tym dziale a jednak.......
Starego sprzętu typu keg i do tego deflegmator i chłodnia od Zygmunta się pozbylem ( brak czasu), znalazlem kolbę plaskodenna jednak podczas dzisiejszego gotowania pojawiły się na niej pęknięcia takie bardzo drobne, jednak bał bym się jej użyć.
Znalazłem na allegro za ok 160 zl taki szybkowar z chłodnica. Nie ma deflegmatora. Sam proces wiem jak przeprowadzić jednak czy to wydobedzie smak z owoców? Chcę pędzić tylko owocowki. Z góry dzięki za odpowiedź


Ps. Wiem ze pewnie będziecie mi doradzac kolumny itp. Jednak mi to do niczego nie potrzebne. Chcę sobie raz na parę tygodni zrobic pół litra samogonu

Bardzo dziękuję za wszelakie opinie na temat wyżej wymienionej zabawki

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Szybkowar i owocowki

Post autor: masterpaw2 »

No to kolego, jeśli Twoje oczekiwania co do trunku są jasno sprecyzowane, to się nie zastanawiaj.
Jednak osobiście zrobiłbym, a raczej będę robił (dziś przyszedł zamówiony szybkowar 15l ;)), postawię na szybkowarze około 50cm deflegmator z rurki miedzianej 28, do tego ok 30cm prostej chłodnicy również miedzianej i sprzęcik będzie hulać.
Coś takiego :
https://www.google.pl/search?client=ms- ... LyRTpekcxM:
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)

Autor tematu
Szym
100
Posty: 119
Rejestracja: sobota, 16 lut 2013, 11:22
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 9 razy
Re: Szybkowar i owocowki

Post autor: Szym »

To jest coś co miałem od Zygmunta.
Myślałem nad czymś gotowym co jest, od szybkowar a odchodzi bardzo krótki krociec i chłodnica. Zależy mi tylko nad aromatem owoców w gotowym wyrobie

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Szybkowar i owocowki

Post autor: masterpaw2 »

Prześlij link do tego co zamierzasz kupić, jednak upierałbym się do prostych destylacji właśnie przy czymś takim. Napewno aromat zostanie, a i cały sprzęt nie zajmuje prawie w ogóle miejsca
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pierwsze Kroki”