Co sądzicie o takiej aparturze?

Kłopoty z budową i eksploatacją aparatury, wybór właściwego sprzętu. Podstawowe pytania początkujących.

Autor tematu
vickers82
2
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 31 paź 2017, 20:12

Post autor: vickers82 »

Witam.
Jest to mój pierwszy post na forum więc chciałbym się na początku przywitać ze wszystkimi.
Mam takie pytanie, mianowicie Ojciec zakupił coś takiego jak na zdjęciu. Nie powiem, robota wykonana bardzo schludnie i dokładnie, ale po poczytaniu trochę tematów na forum stwierdzam, że raczej konstrukcja tego jest kiepska ze względu m.in. na te odstojniki i termometr zegarowy. Mam rację? Ojciec się upiera, że to wg starego schematu jest zrobione i będzie działać. Wg mnie działać to jakoś będzie, ale czy to co wycieknie z tego to nie będzie trucizna? Czy ew. da się to jakoś przerobić żeby miało to ręce i nogi czy to śmieć?

Pozdrawiam.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika

manowar
950
Posty: 972
Rejestracja: poniedziałek, 11 maja 2009, 17:36
Krótko o sobie: I ain't no nice guy after all
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowanie: 213 razy
Kontakt:
Re: Co sądzicie o takiej aparturze?

Post autor: manowar »

Wieszak jaki jest każdy widzi... trochę szkoda kasy włożonej (może możecie zwrócić), bo jeszcze będzie trzeba zainwestować. Trucizna oczywiście z tego kapać nie będzie - bo niby czemu ma kapać trucizna - od będzie zanieczyszczony pogonami bimber.
Co zrobić - najlepiej zwrócić. Jak się nie da, to przynajmniej odstojniki wywalić i traktować jako ulepszony potstill.
Pierwszego nie przepijam, drugiego zresztą też, trzeciego i czwartego, i piątego też nie!
Na kolorowe drinki wiem, że jest teraz moda, dla mnie drink najlepszy to spirytus plus woda!

https://www.facebook.com/PiwniceRedutowe/ - moje przygody alkoholowe

Autor tematu
vickers82
2
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 31 paź 2017, 20:12
Re: Co sądzicie o takiej aparturze?

Post autor: vickers82 »

Dziękuję za odpowiedź.
Zwrócić to raczej się tego nie da bo to jakiś kolega spawał który nie zajmuje się tym że tak ujmę "zawodowo" i robi takie rzeczy z doskoku.
Co w tym ew. można ulepszyć oprócz wywalenia tych odstojników? Powiem mu że niech chociaż ten koleżka przerobi to wg Waszych rad żeby poleciało z tego więcej niż kupa smrodu...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy i pytania”