co polecacie na poczatek max 800zl ;/

Temat dla tych, którzy chcą zbudować, bądź zakupić, kompletne urządzenia.

Autor tematu
majdus
2
Posty: 3
Rejestracja: środa, 31 sie 2016, 16:49
Podziękował: 1 raz

Post autor: majdus »

Siemano co polecicie na poczatek kasa ograniczona ale chcialbym sie pobawic troche na ogrodku. Najlepiej cos uniwersalnego o ile w tym przedziale cenowym jest to mozliwe a moze ktos ma jakis sprzecik do zaoferowania to sie dogadamy.
koncentraty wina
Awatar użytkownika

zielonka
900
Posty: 921
Rejestracja: czwartek, 22 lis 2012, 16:41
Krótko o sobie: niecierpliwy kombinator
Ulubiony Alkohol: whisky
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 241 razy
Re: co polecacie na poczatek max 800zl ;/

Post autor: zielonka »

Za 800 nie znalazłem ale dołóż z 200 i proszę bardzo - do zabawy w ogródku jak znalazł http://allegro.pl/tor-do-minigolfa-mini ... 06677.html
Sorry ale nie mogłem się powstrzymać. W tej kwocie po prostu tylko to mi się mieści.
Chciałbym lubić to co zrobię i robić to co lubię
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2680
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: co polecacie na poczatek max 800zl ;/

Post autor: JanOkowita »

Gdybym dzisiaj zaczynał zabawę (a nie 35 lat temu) to kupiłbym prosty alembik i pobawiłbym się w ciekawe destylaty z owoców.
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)

Bodzios13likes
30
Posty: 35
Rejestracja: środa, 4 paź 2017, 08:29
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: co polecacie na poczatek max 800zl ;/

Post autor: Bodzios13likes »

Witam Podłączę się do pytania, myślałem o potstilu z przystawką refleksyjną. Zależy mi na owocowym aromacie jak i na 90%
Ostatnio zmieniony czwartek, 12 paź 2017, 16:21 przez wawaldek11, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Popraw literówkę.

chudi
30
Posty: 45
Rejestracja: czwartek, 21 kwie 2016, 14:26
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Polska Dębiona lecz nie tylko
Podziękował: 20 razy
Re: co polecacie na poczatek max 800zl ;/

Post autor: chudi »

Witam. :scratch: Propozycja tymczasowa.
1. Używany gar wojskowy od kuchni polowej ok.300 zł.
2.Na kolumnę rura miedziana lub z KO 100-200 zł.
3. Na połączenie wężyk silikonowy spożywczy ok.50 zł.
4. Chłodnica do wyboru szkło lub inna od 40 zł.
5. Taboret gazowy ok. 100 zł.
Zostaje 100 zł na wypełnienie kolumny sprężynkami i termometr. Powodzenia.
Awatar użytkownika

wiking
450
Posty: 479
Rejestracja: środa, 27 kwie 2011, 12:52
Krótko o sobie: Nie zawsze jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 40 razy
Re: co polecacie na poczatek max 800zl ;/

Post autor: wiking »

Gdybyś sam spawał lub miał spawacza za darmo, to byś się wyrobił w tej kwocie, ale kupując gotowe elementy nie masz szans.

prolog1975
450
Posty: 472
Rejestracja: środa, 3 sie 2016, 08:38
Podziękował: 57 razy
Otrzymał podziękowanie: 85 razy
Re: co polecacie na poczatek max 800zl ;/

Post autor: prolog1975 »

Ja polecam zrobić drinka usiąść wygodnie przed kompem i spokojnie poczytać wątki dot budowy kolumn, destylacji pot still i rektyfikacji. Czasem szkoda wydawać 800zł lepiej może poczekać zebrać więcej i kupić coś co będzie spełniało oczekiwania. A do tego czasu czytać uczyć się by po zakupie zagrać koncert idealny.
Awatar użytkownika

Searcher
100
Posty: 125
Rejestracja: czwartek, 31 sie 2017, 12:42
Krótko o sobie: To skomplikowane :)
Status Alkoholowy: Producent Nalewek
Lokalizacja: wielkopolskie
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 21 razy
Re: co polecacie na poczatek max 800zl ;/

Post autor: Searcher »

W 800zl się nie wyrobisz, ale mało więcej : http://alkohole-domowe.com/forum/post16 ... ml#p167176
Awatar użytkownika

kamilpl82
350
Posty: 383
Rejestracja: piątek, 9 paź 2015, 19:28
Ulubiony Alkohol: Przede wszystkim własny
Status Alkoholowy: Drinker
Lokalizacja: Wielkopolska okolice Leszna
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 48 razy
Kontakt:
Re: co polecacie na poczatek max 800zl ;/

Post autor: kamilpl82 »

Kolego dołóż 100zł i masz Pot-stilla bardzo rozwojowa konstrukcja http://www.aabratek.pl/produkty/424/z_c ... torem.html
Lub 200zł i jest już aabratek http://www.aabratek.pl/produkty/373/GAZOWY_LM_KEG.html
Po drogach jeździ masa świrów i psychopatów. Pędzą na złamanie karku, nie zważając na nic... Aż czasami trudno mi ich wyprzedzić.
https://www.alkoholeforum.pl
Awatar użytkownika

freek
150
Posty: 197
Rejestracja: niedziela, 3 wrz 2017, 16:10
Krótko o sobie: By żyć, trza pić :-)
Ulubiony Alkohol: Własny, domowy, nie za słaby.
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Południe
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 24 razy
Re: co polecacie na poczatek max 800zl ;/

Post autor: freek »

Na podstawowego pot stilla być może wystarczy, zobacz do kolegi forumowego Zygmunta, a raczej do jego sklepu destylatorymiedziane.pl o ile nie chcesz samemu się pokusić o budowę.
Możesz też zadzwonić to doradzi w odniesieniu do ceny, pozdro
Awatar użytkownika

seneka
700
Posty: 718
Rejestracja: sobota, 16 sie 2014, 14:47
Podziękował: 100 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Re: co polecacie na poczatek max 800zl ;/

Post autor: seneka »

Na prawdę dołóż parę złotych i kup aabratka a zabawa stanie się przyjemnością. Nie ograniczaj się na wstępie tylko do potstilla. Jeszcze mi podziękujesz. :D
ZAISTE WÓDKA POTĘŻNA JEST...ALE BIMBER WIĘKSZĄ MOCĄ WŁADA

kuba16sutre
30
Posty: 35
Rejestracja: czwartek, 27 sie 2015, 20:09
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: co polecacie na poczatek max 800zl ;/

Post autor: kuba16sutre »

]Nie jestem specjalistą, dopiero przymierzam się do budowy swojej pierwszej kolumny ale myślę, że jeśli znajdziesz jakiegoś niedrogiego spawacza i troszkę pokombinujesz to może Ci się udać zorganizować coś w tych okolicach. Na początek polecam http://akas.tuba.com.pl/opis/opis%20kol ... 4-2009.pdf
później poszperać troszkę po allegrogo w poszukiwaniu niedrogich półproduktów, ceny gotowych zestawów są często z kosmosu (relatywnie niewielki popyt i podaż winduje cenę...) Z ciekawości wszedłem na allegrogo i na szybko dodałem do koszyka pierwsze z brzegu materiały, które są niezbędne ale wydaje mi się ze wystarczające do budowy rozwojowego aabratka (jeśli o czymś zapomniałem proszę mnie poprawić, tak jak mówię nie jestem doświadczony, zrobiłem to na szybko i jest to zestawienie czysto teoretyczne) ;)
zestaw.png
zest 2.png
+ śrubki kilka PLN i kawałek węża silikonowego (jak dobrze poszperasz to keg 50 można dopaść w takich pieniądzach jak ten 30l) i gdyby udało się to wszystko kupić w jednym miejscu to koszty materiału zmieściłyby się w założonym budżecie (o ile o czymś nie zapomniałem a pewnie zaraz się okaże że coś pominąłem), niestety trzeba by jeszcze coś wygrzebać na robociznę ;) No chyba że pominiemy regulator napięcia albo znajdziesz jakiś tańszy... Dodam że to pierwsze z brzegu elementy, może da się to kupić taniej, "Bozia dała rozum to kombinuj" ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

kuba16sutre
30
Posty: 35
Rejestracja: czwartek, 27 sie 2015, 20:09
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: co polecacie na poczatek max 800zl ;/

Post autor: kuba16sutre »

Sorry że tak post pod postem ale też jestem na etapie projektowania i przeglądając tematy, które mi polecono pomyślałem o tym projekcie (każdy chciałby zaoszczędzić, więc nie jednemu może się to przydać). Po przeczytaniu wcześniej wspomnianych artykułów przeanalizowałem listę, którą zrobiłem na szybko (nikt jej nie zweryfikował więc nie wiem czy jest kompletna, może zaraz dostanę opiernicz za sianie herezji że da się tanio a przecież się nie da...) i doszedłem do wniosku, że można przyoszczędzić trochę na zaworku http://alkohole-domowe.com/forum/precyz ... 93-40.html ja wspawałbym nypel żeby mieć możliwość dołożenia kiedyś czegoś lepszego a chcąc zrobić po kosztach użyłbym jakiegoś rozwiązania z linku wyżej albo takiego zaworka jak do kroplówki... Jeśli chodzi o regulator i termometry to można
a) poszukać tańszego regulatora "firmy no name" made in china...
b) w takich pieniądzach jak kupione osobno reg. i termometry kupić regulator z funkcją pomiaru temp. (pewnie nawet lepszej jakości) http://alkohole-domowe.com/forum/regula ... 10359.html w jednym ze sklepów znalazłem reg+ pomiar temp. z dwóch termometrów po dokupieniu sond wyszło 200zł czyli nawet dyszkę taniej niż we wcześniejszym zestawieniu.
licząc każdy grosz można by poszukać zaślepki płaskiej zamiast dennicy (będzie połowe tańsza)
W efekcie jesteśmy około 70 PLN do przodu = koszty wysyłki
Byłbym wdzięczny gdyby ktoś bardziej doświadczony zweryfikował to co mówię, jeśli opowiadam bzdury to lepiej żeby ktoś to głośno powiedział (i powiedział dlaczego tak jest) zanim ktoś inny weźmie sobie moje rady do serca ;)
Awatar użytkownika

Searcher
100
Posty: 125
Rejestracja: czwartek, 31 sie 2017, 12:42
Krótko o sobie: To skomplikowane :)
Status Alkoholowy: Producent Nalewek
Lokalizacja: wielkopolskie
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 21 razy
Re: co polecacie na poczatek max 800zl ;/

Post autor: Searcher »

W budżetowym zestawie regulator mocy jest zupełnie zbędny. Mam regulator i 2 grzałki, 1.6 i 2kW. Podgrzewam i zalewam obiema, proces na jednej. Regulator w ogóle mi się nie przydaje.
Ostatnio zmieniony piątek, 10 lis 2017, 17:28 przez Searcher, łącznie zmieniany 1 raz.

kuba16sutre
30
Posty: 35
Rejestracja: czwartek, 27 sie 2015, 20:09
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: co polecacie na poczatek max 800zl ;/

Post autor: kuba16sutre »

Właściwie to racja, czyli zostaje dodatkowa stówa a regulator zawsze można dołożyć jeśli zajdzie taka potrzeba albo znajdzie się pare PLN-ów. Jak myślicie uda się znaleźć jakiegoś spawacza, który połączył by to w całość za 100-150zł? Jeśli tak to może się okazać, że za 800zł jednak da się poskładać jakiś sprzęt z możliwością rozwoju...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Aparatury kompletne”