lPuco

Przedstaw się naszej społeczności, napisz kilka słów o sobie, kim jesteś, co robisz i co cię tu sprowadza. Napisz cokolwiek chcesz na swój temat a my Cię radośnie powitamy :)
Regulamin forum
1. Jako temat wpisz tylko swój NICK :)

2. Przedstaw się pozostałym członkom forum, napisz co lubisz robić czym się interesujesz, co Cię tu sprowadza i jaki alkohol najbardziej lubisz produkować:) Tutaj możecie pisać o sobie dosłownie wszystko na co macie ochotę.

3. Jeśli masz zamiar tylko napisać np. "Witam, nazywam się .... " to daruj sobie.

4. Multikonta - kasujemy i banujemy

Autor tematu
lPuco
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: wtorek, 10 paź 2017, 15:12

Post autor: lPuco »

Cześć wszystkim !
Trafiłem na to forum bo szukałem efektywnej produkcji co2 do mojego growboxa, ale pomyślałem, że skoro już robić nastawy to grzechem było by je marnować i czas zacząć coś psocić :) Szczególnie, że mieszkam i pracuję w Holandii gdzie zaporowe ceny alkoholi dodatkowo zachęcają do wzięcia sprawy w swoje ręce. Obecnie czekam na swój pierwszy sprzęt a w międzyczasie przeglądam to pełne ciekawych informacji forum i już nie mogę się doczekać pierwszego kapanka ;)
Pozdrawiam.
koncentraty wina
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: lPuco

Post autor: masterpaw2 »

Witaj kolego, tak z ciekawości zapytam, cóż za sprzęcik zamówiłeś?
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)

gadaka
350
Posty: 351
Rejestracja: sobota, 8 wrz 2012, 23:21
Podziękował: 46 razy
Otrzymał podziękowanie: 22 razy
Re: lPuco

Post autor: gadaka »

Witamy na forum :)
Pochwal się sprzętem :)

Autor tematu
lPuco
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: wtorek, 10 paź 2017, 15:12
Re: lPuco

Post autor: lPuco »

Obrazek
Takie oto cudo, z tego co się wstępnie zorientowałem nie jest to zbyt profesjonalny wybór, ale doszedłem do wniosku, że jeśli zbyt by mi samogon zasmakował ( a nie ukrywam troszkę się tego obawiam ) to zawsze zostanie mi szybkowar na pamiątkę ;)
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3847
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 463 razy
Re: lPuco

Post autor: Doody »

Na chwilę obecną to chyba najgorszy wybór z możliwych....Brak kolumny, odstojniki...Cudów na tym nie zrobisz.
Pozdrawiam
Darek

Autor tematu
lPuco
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: wtorek, 10 paź 2017, 15:12
Re: lPuco

Post autor: lPuco »

Hmm domyślałem się, że zestaw jest słaby ale nie myślałem, że jest najgorszy. Pamiętałem, że podobnie wyglądającą konstrukcję miał mój dziadek, a wprawdzie jego bimber cuchnął nieprzeciętnie, ale w smaku już takiej tragedii nie było a i kac był nieporównywalnie do sklepowych trunków mały. Obawiałem się, że pysznej łagodnej i pięknie pachnącej śliwowicy jaką miałem okazję pić na tegorocznych wakacjach pewnie nie uzyskam, no ale obecnie wylewam co tydzień koło 10 litrów zacieru do zlewu więc liczę, że jakiś zysk z tego będzie a wtedy pewnie i sprzętowe awanse przyjdą z czasem.

mardok
250
Posty: 255
Rejestracja: środa, 24 cze 2015, 23:53
Podziękował: 51 razy
Otrzymał podziękowanie: 36 razy
Re: lPuco

Post autor: mardok »

Tak jak Doody napisał, wybór do najlepszych nie należy... jak możesz to odmów, troszkę jeszcze poczytaj, zamówisz prostego aabratka i będziesz bardziej niż zadowolony.
Organizm całkowicie pozbywa się alkoholu po 21 dniach, czyli nigdy...

Autor tematu
lPuco
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: wtorek, 10 paź 2017, 15:12
Re: lPuco

Post autor: lPuco »

Dzięki wszystkim za zainteresowanie i chęć odwiedzenia mnie od głupiego zakupu, decyzja z pomocą kolegi który rozjaśnił mi temat na pw ponownie podjęta, to cudo które spotkało się z tak ciepłym przyjęciem, odsyłam jak tylko przyjdzie. Z aabratkiem jednak poczekam bo póki co czysty spirytus w ogóle mnie nie interesuje więc pozostajemy przy pot stillu.
Obrazek
:piwo:

wawaldek11
2500
Posty: 2917
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: lPuco

Post autor: wawaldek11 »

Co do spirytusu, to myślę, że zmienisz zdanie ;)
Sam nie jestem smakoszem czystej, ale nie wyobrażam sobie działań bez czystego spirytusu. Potrzebny jest do nalewek, lekarstw, rozcieńczania, dobierania, wzmacniania, dezynfekcji, stawiania baniek, dla marudnego szwagra, któremu nie leżą moje smakówki, do ginu, jarzębiaku - w planie, miętówki, absyntu, a koledzy na pewno jeszcze coś dopiszą do listy.
Pozdrawiam,
Waldek

Autor tematu
lPuco
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: wtorek, 10 paź 2017, 15:12
Re: lPuco

Post autor: lPuco »

Lista rzeczywiście długa, choć me oczęta zapaliły się tylko na słowo absynt bo to jeden z moich ulubionych alkoholi choć niestety nigdy nie miałem okazji pić swojaka. Nie wykluczam, że prędzej czy później i domowy spirytus mi się przyda ale na razie to tylko gdybania, za jakiś czas jak poziom wiedzy teoretycznej jak i praktycznej będzie zdecydowanie większy to przecież nic nie będzie stało na przeszkodzie kupić nowy sprzęt :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj Się!”