Udoskonalanie kolumny

Budowa kolumn rektyfikujących.

Autor tematu
Franek94
5
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 29 wrz 2016, 22:09

Post autor: Franek94 »

Witam jakiś czas temu dołączyłem do forum, lecz w wyniku problemów z serwerem większość moich postów zniknęła. W miedzy czasie zdążyłem zbudować mój pierwszy sprzęt widoczny na zdjęciach. Zbiornik około 130l (gotuje zazwyczaj 100-110 litrów nastawu), grzanie 3x2000w na jednej z grzałek regulator mocy (proces prowadzę na mocy 4kW), kolumna 70mm (wewnątrz 66mm), 15cm wypełnienia sprężynkami miedzianymi, 140cm sprężynkami KO plipek, dodatkowo 28cm sprężynek KO nad OLM. W głowicy dwa jeziorka 140ml i 0ml. Obecnie planuje dorobić bufor stabilizująco wzmacniający, lecz od czytania forum w tej sprawie dostałem kompletnego mętliku w głowie wiec proszę o pomoc w tej sprawie. Mam do dyspozycji rurę 219mm i 76mm i właśnie z nich zamierzam zrobić bufor, tylko nie wiem jaką pojemność bufora wybrać 1:20 czy może większą? Czy stosować jakieś dogrzewacze? (Z racji tego ze mam możliwość odkręcania całej górnej pokrywy zbiornika w dosłownie minutę, nie czuje potrzeby posiadania szerokiego wlewu i mam zamiar przyspawać bufor bezpośrednio do pokrywy z możliwością odkręcenia (połączenie kołnierzowe))
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
koncentraty wina
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kolumny destylacyjne”