Jak przechowywać destylat?

Piwniczka, schowek, barek czy lodówka? Butelki, beczka czy gąsior? Wszystko o tym gdzie i jak przechowywać destylaty.

Autor tematu
rosjan
300
Posty: 338
Rejestracja: czwartek, 18 maja 2017, 11:19
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Wina i własny wyrób
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Południe Paryża
Podziękował: 109 razy
Otrzymał podziękowanie: 21 razy

Post autor: rosjan »

Witam wszyskich
Właśnie jestem po destylacji nastawu malinowego na kolumnie kołpakowej od Akasa. Imponujące wrażenie jak ta kolumna pracuje!!! Destylat z bardzo mocnym posmakiem owocu (i nie tylko) i leżakowanie wydaje się opcją konieczną. I teraz kwestia: w czym miałoby to dochodzić do swojego optimum smakowego???
W szkle z palonym dębem , w beczce dębowej, akacjowej, kasztanowej, w kamionce? A jak by to było z innymi owocami: jabłko, gruszka, wiśnia, śliwka, itd?
Proponuję ten temat w celu wymiany doświadczeń : co jest zalecane, preferowane przez Was, a czego raczej unikać.
Z góry dzięki za sugestie i wymianę doświadczeń.
Pozdrówko
Pozdrawiam
Jachu
promocja
Awatar użytkownika

seneka
700
Posty: 718
Rejestracja: sobota, 16 sie 2014, 14:47
Podziękował: 100 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Re: Jak przechowywać destylat?

Post autor: seneka »

Nigdy nic z malin nie robiłem. Ale ja na pewno z dębem bym tego nie mieszał. Jeżeli masz Magasową kamionkę to ją zalej. Warto zostawić jakaś część w szkle będziesz miał ciekawe porównanie.
ZAISTE WÓDKA POTĘŻNA JEST...ALE BIMBER WIĘKSZĄ MOCĄ WŁADA

gadaka
350
Posty: 351
Rejestracja: sobota, 8 wrz 2012, 23:21
Podziękował: 46 razy
Otrzymał podziękowanie: 22 razy
Re: Jak przechowywać destylat?

Post autor: gadaka »

@rosjan pytanie trochę nie na temat - możesz napisać kilka zdań jak prowadziłeś proces? I czy próbowałeś destylować na tej kolumnie nastawy z innych owoców?

Autor tematu
rosjan
300
Posty: 338
Rejestracja: czwartek, 18 maja 2017, 11:19
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Wina i własny wyrób
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Południe Paryża
Podziękował: 109 razy
Otrzymał podziękowanie: 21 razy
Re: Jak przechowywać destylat?

Post autor: rosjan »

Cześć
To była moja pierwsza destylacja na tej kolumnie.
Na początku pracowały 2 grzałki po 2 kW (1,7 kW rzeczywistych). Tuż przed zalaniem głowicy odebrałem z niej ok. 50 ml przedgonu. Potem stabilizacja 2 x 50 min ( druga grzałka przechodzi na 50%) i spuszczanie jeziorka ok. 250 ml, po czym krótsza stabilizacja 30 minutowa i odbiór właściwy z OLM przy maksymalnie otwartym zaworze. Akas mówił, ze może lecieć nawet do 100 ml/min; leciało 135 ml/min i tak przez niecałe 30 min. bez znaczącej zmiany temp. (wachania wynosiły do 0,05 st C) na termometrze zamieszczonym 10 cm nad OLM. Moc destylatu ok. 93-95%, a temp. w kotle dochodziła do prawie do 95 st. C.
Potem inny pojemnik i stopniowe zmniejszanie odbioru, by zachować mniej więcej stałą temp. pod OLM - co było raczej trudne. Temp. potrafiła b. szybko skoczyć do góry, nawet o 0,5 st. C i kiedy kocioł osiągnął 99,3 st. C przerwałem proces.
Drugie gotowanie podobne tylko z jednym spuszczeniem jeziorka (jeziorko oczywiście opróżniam również na koniec procesu).
Wyszedł destylat o bardzo, jak dla mnie, silnym zapachu i smaku: owoców i ... pogonów. Chciałbym uzyskać coś bardziej subtelnego w smaku i zapachu. Nie wiem, czy leżakowanie w beczce będzie najlepszym rozwiązaniem, czy też zagotować trzeci raz i odbierać bardzo wolno?
Pozdrawiam
Pozdrawiam
Jachu

Szlumf
2000
Posty: 2379
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 629 razy
Otrzymał podziękowanie: 583 razy
Re: Jak przechowywać destylat?

Post autor: Szlumf »

Prowadziłeś proces prawie jak na kolumnie rektyfikacyjnej. Czy przedgony i pogony odbierałeś do mniejszych naczyń i po 1-2 dniach dobrałeś do serca? Jak dla mnie utrzymywałeś za wysoki % na odbiorze i za duże tempo ale nie znam tej kolumny i rzadko robię z OLM więc może tak trzeba. Jak masz jeszcze dunder to wlej cały urobek (łącznie z przed- i pogonami) i ćwicz do skutku z tempem odbioru i temperaturami. Ja na początku poznawania półkowej po 5 razy to samo destylowałem.

gadaka
350
Posty: 351
Rejestracja: sobota, 8 wrz 2012, 23:21
Podziękował: 46 razy
Otrzymał podziękowanie: 22 razy
Re: Jak przechowywać destylat?

Post autor: gadaka »

Dzięki wielkie za szczegółowy opis, ja swoje testy zaczynam jutro - na początek zwykła cukrówka aby zobaczyć jak pracują półki a później jabłka lub porzeczka

wawaldek11
2500
Posty: 2896
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: Jak przechowywać destylat?

Post autor: wawaldek11 »

@Rosjan - jak możesz, to daj fotki sprzętu - chętnie obejrzymy rakietę Akasa. Kociołek i resztę też ;)
Pozdrawiam,
Waldek

Autor tematu
rosjan
300
Posty: 338
Rejestracja: czwartek, 18 maja 2017, 11:19
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Wina i własny wyrób
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Południe Paryża
Podziękował: 109 razy
Otrzymał podziękowanie: 21 razy
Re: Jak przechowywać destylat?

Post autor: rosjan »

Ok
Mały filmik na Youtubie
https://youtu.be/mocpEq0I0os
Pozdrawiam
Jachu
Awatar użytkownika

herbata666
1100
Posty: 1108
Rejestracja: sobota, 3 lis 2012, 19:39
Krótko o sobie: Domowy konstruktor, różnych nietypowych destylatorów.
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Centrum, Warszawa
Podziękował: 169 razy
Otrzymał podziękowanie: 497 razy
Re: Jak przechowywać destylat?

Post autor: herbata666 »

Już niedługo wrzucę filmiki z pracy naszej kolumny (autorstwa Andrzeja i mojego) w różnych konfiguracjach, muszę tylko zadbać o odpowiednie tło i zrobić jakiś sensowny scenariusz prezentacji.
[linia][/linia][i]Pozdrawiamy
SztukaDestylacji

Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Jak przechowywać destylat?

Post autor: Drupi »

Wiem że Akas to mistrz. Ale po obejrzeniu tego cudeńka to jest arcymistrz. Trudno mi sobie wyobrazić jak takie coś wykonać. :klaszcze: :klaszcze: :ok:
I like noble drinks.
Awatar użytkownika

herbata666
1100
Posty: 1108
Rejestracja: sobota, 3 lis 2012, 19:39
Krótko o sobie: Domowy konstruktor, różnych nietypowych destylatorów.
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Centrum, Warszawa
Podziękował: 169 razy
Otrzymał podziękowanie: 497 razy
Re: Jak przechowywać destylat?

Post autor: herbata666 »

Ja podczas testów owocowych na kolumnie w/w prowadziłem destylację dużo bardziej zachowawczo, kierując się głównie wskazaniami alkoholomierza (redukowałem odbiór w granicach 100-60ml/min) na poziomie 91-93%, próbowałem na początku też robić na otwartym na maksa zaworku jednak dużo za dużo szło frakcji pogonowych, jednak kierowanie się wskazaniami alkoholomierza daje lepszy produkt. Projektując wyżej wymienione półki skupialiśmy się z Andrzejem na możliwości przyłożenia aż 6kW oraz na ich dużej sprawności (biją na głowę stildragonowskie procapy), na początku wychodziliśmy z założenia że odbiór na otwartym na oścież zaworku da nam refluks 1-1 i całkiem przyjemny destylat do starzenia ( i tak jest ;D), jeżeli jednak chcemy uzyskać coś bardziej delikatnego, zdatnego do picia praktycznie po tygodniu, z super wyczuwalnym aromatem danego surowca, to jednak regulacja zaworkiem i obserwacja papugi to podstawa. Spostrzeżenia opisuje po przejechaniu kilkunastu zbiorników na wyżej zaprezentowanej kolumnie przez Kolegę Rosjan.

PS.
Zdjęcie nowego typu bufora, zaprojektowanego pod kolumnę półkową, bufor zbudowany z dwóch szklanych rur z spustem na zasadzie korka na dnie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
[linia][/linia][i]Pozdrawiamy
SztukaDestylacji

gadaka
350
Posty: 351
Rejestracja: sobota, 8 wrz 2012, 23:21
Podziękował: 46 razy
Otrzymał podziękowanie: 22 razy
Re: Jak przechowywać destylat?

Post autor: gadaka »

@Rosjan nastaw ortodoks czy dodawałeś cukier/glukozę?

Autor tematu
rosjan
300
Posty: 338
Rejestracja: czwartek, 18 maja 2017, 11:19
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Wina i własny wyrób
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Południe Paryża
Podziękował: 109 razy
Otrzymał podziękowanie: 21 razy
Re: Jak przechowywać destylat?

Post autor: rosjan »

Nastaw robiony był z ok. 15 kg mrożonych malin, 7 kg cukru + woda do 50 litrów + bayanusy. Wiem, że trochę za dużo cukru
Pozdrawiam
Jachu

Autor tematu
rosjan
300
Posty: 338
Rejestracja: czwartek, 18 maja 2017, 11:19
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Wina i własny wyrób
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Południe Paryża
Podziękował: 109 razy
Otrzymał podziękowanie: 21 razy
Re: Jak przechowywać destylat?

Post autor: rosjan »

Kol. Herbata666,
Wiem że współpracujecie razem z Andrzejem i wasze produkty tylko można chwalić.
Nie mam papugi i może to błąd. Druga rzecz, której żałuję to brak chłodnicy po wyjściu OLM. Ganiam z gorącą menzurką z altany do domu żeby ją ochłodzić i zmierzyć procenty, a na początku leciało 135 ml na minutę o mocy powyżej 93% ( spławik mam Dokładny ).
Spróbuję jeszcze raz to przepuścić z odbiorem o wiele mniejszym, tak jak sugerujesz :D :D
Pozdrawiam
Jachu
Awatar użytkownika

herbata666
1100
Posty: 1108
Rejestracja: sobota, 3 lis 2012, 19:39
Krótko o sobie: Domowy konstruktor, różnych nietypowych destylatorów.
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Centrum, Warszawa
Podziękował: 169 razy
Otrzymał podziękowanie: 497 razy
Re: Jak przechowywać destylat?

Post autor: herbata666 »

Powiem ci Kolego szczerze, że musisz sobie sprawić chłodniczkę oraz papużkę (nie mówię tego broń Boże żeby cię naciągać na koszty, tylko miodność pracy się wtedy zmienia diametralnie), Andrzej dopracował teraz ta małą chłodniczkę i wraz z naszą papużką zgrywają się idealnie, czyli wal do Akasa niech szykuje paczkę ;D. Wracając do tematu destylacji, powiem Ci szczerze, że ja odbieram bardzo dużo przedgonu bo na zalew 45l odbierałem około 700-800ml (co do wczesnych pogonów nie mam żadnych obiekcji, nawet dają takie fajne ciepełko, jak to określił mój dobry Kolega, za to w drugą stronę patrząc, późny przedgon jest dla mnie paskudny i strasznie go nie trawię). Dodam jeszcze, że w konfiguracji z buforem i właśnie półką OLM destylację owocówek prowadzę na jeden raz i wychodzi bardzo łagodny i aromatyczny destylat.
[linia][/linia][i]Pozdrawiamy
SztukaDestylacji

Autor tematu
rosjan
300
Posty: 338
Rejestracja: czwartek, 18 maja 2017, 11:19
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Wina i własny wyrób
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Południe Paryża
Podziękował: 109 razy
Otrzymał podziękowanie: 21 razy
Re: Jak przechowywać destylat?

Post autor: rosjan »

Dzięki @herbta666 za wskazówki!!!
Jutro dzwonię do Akasa i działamy dalej...
Przy odbiorze 135 ml/min uzyskuję moc ponad 93%, więc jeżeli zmniejszę odbiór o połowę, to moc jeszcze wzrośnie --> ???
Udaje mi się zrobić naprawdę dobry spiryt na kolumnie klasycznej, a tu jakbym musiał wszystko zaczynać od nowa!!!
A z innej beczki, chciałbym zobaczyć, jak Ty to robisz za jednym razem :poklon; muszę się przyznać, że jest to dla mnie kolejne wyzwanie :klaszcze:
pozdrówko
Pozdrawiam
Jachu
Awatar użytkownika

herbata666
1100
Posty: 1108
Rejestracja: sobota, 3 lis 2012, 19:39
Krótko o sobie: Domowy konstruktor, różnych nietypowych destylatorów.
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Centrum, Warszawa
Podziękował: 169 razy
Otrzymał podziękowanie: 497 razy
Re: Jak przechowywać destylat?

Post autor: herbata666 »

Na początku możesz pozwolić sobie na szybki odbiór, ale najważniejsza jest końcówka żeby nie nałapać za dużo pogonów (przynajmniej dla mnie, taki akurat mam smak i gust). JA przez cały proces co zmiana butelki pobieram próbkę i smakuję organoleptycznie ;D (to jest frajda dopiero), w dodatku staram się nie schodzić z % poniżej 90%. Co do zobaczenia jest w planach kilka fotorelacji z prowadzenia procesu, może nawet się uda coś nagrać w przyszłości na jednej z naszych polskich uczelni gdzie stanie nasza kolumna półkowa.

Dokładnie jeżeli przykręcisz odbiór to zwiększy się refluks i automatycznie wzrośnie %, ja przykręcam dopiero jak widzę, że na papudze % spada poniżej 90.
[linia][/linia][i]Pozdrawiamy
SztukaDestylacji

Szlumf
2000
Posty: 2379
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 629 razy
Otrzymał podziękowanie: 583 razy
Re: Jak przechowywać destylat?

Post autor: Szlumf »

@Rosjanin.
Nie zapominaj, że oprócz regulacji odbiorem refluks możesz też regulować mocą. Ja zaczynam od 1200-1500W i do 2000-4000W (w zależności od skłonności wsadu do przypalania) reguluję mocą. Po osiągnięciu przyjętej mocy maksymalnej reguluję odbiorem. Pod koniec procesu gdy na dolnej półce mam 96C zmniejszam moc i zaczynam pompowanie by wyciągnąć wszystko co dobre bez pogonów. Taki sposób prowadzenia ogranicza straty. Zwykle z 45-50l typowego wsadu (śliwki, jabłka) odrzucam 150ml przedgonów (jeziorko) a pogonów niepijalnych nie mam wcale. Nawet dość często dodaję do serca zawartość półek ze względu na zapach. Jeżeli masz termometr w buforze to przy odbiorze pogonów oprzyj się tez o jego wskazania. I konieczny odbiór początku i końca do osobnych naczyń.

Autor tematu
rosjan
300
Posty: 338
Rejestracja: czwartek, 18 maja 2017, 11:19
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Wina i własny wyrób
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Południe Paryża
Podziękował: 109 razy
Otrzymał podziękowanie: 21 razy
Re: Jak przechowywać destylat?

Post autor: rosjan »

Bardzo dzięki @Szlumf za sugestie
Robię właśnie w ten sposób kiedy destyluje spirytus i rezultaty mam naprawdę zadowalające ( jak dla mnie ). Nie mam termometru w buforze ani na dole kolumny. Muszę się tylko sugerować się temperaturą kotła i nad OLM.
Czy mógłbyś krótko wyjaśnić w jaki sposób dodajesz zawartość półek do serca ?
Pozdrawiam
Jachu

Szlumf
2000
Posty: 2379
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 629 razy
Otrzymał podziękowanie: 583 razy
Re: Jak przechowywać destylat?

Post autor: Szlumf »

Mam odbiór z dolnej półki. Możesz zamówić szkło z dziurą w Kapilarze i też zrobić odbiór. Wystarczy wężyk silikonowy i zacisk od kroplówki. A najlepiej przycisnąć chłopaków by wzbogacili ofertę o szkło z odbiorem i portem termometru. Zrobią to na pewno profesjonalnie i wygląd całości na tym nie ucierpi.

Autor tematu
rosjan
300
Posty: 338
Rejestracja: czwartek, 18 maja 2017, 11:19
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Wina i własny wyrób
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Południe Paryża
Podziękował: 109 razy
Otrzymał podziękowanie: 21 razy
Re: Jak przechowywać destylat?

Post autor: rosjan »

Z pewnością działa to doskonale; jest to opcja i, mam nadzieję, na niedaleką przyszłość. Na razie chciałbym dobrze zapoznać się z kolumną taką, jaka ona jest.
Niemniej jednak odbieranie z dolnej półki i mieszanie z sercem wydaje mi się ideą oryginalną a zarazem zuchwałą :poklon; Nigdy bym na to nie wpadł. Jesteś autorem tego pomysłu? Gratulacje!!!
Tymczasem zostaje kwestia w czym leżakować? Myślę, jak sugeruje @seneka, żeby tego nie mieszać z dębem. Spróbuję w beczce z kasztana (jadalnego) urobku rozcieńczonego do ok. 60%.
Może będzie można to pić na kolejnym spotkaniu w puszczy goleniowskiej??? :D :D :D
Pozdrawiam
Jachu

Szlumf
2000
Posty: 2379
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 629 razy
Otrzymał podziękowanie: 583 razy
Re: Jak przechowywać destylat?

Post autor: Szlumf »

Może nie precyzyjnie się wyraziłem. Gdy już kończę destylację wyłączam grzanie i ściągam zawartość półek do słoika. Po dobie lub dwóch oceniam czy dodać ją do serca.

Autor tematu
rosjan
300
Posty: 338
Rejestracja: czwartek, 18 maja 2017, 11:19
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Wina i własny wyrób
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Południe Paryża
Podziękował: 109 razy
Otrzymał podziękowanie: 21 razy
Re: Jak przechowywać destylat?

Post autor: rosjan »

Czyli, jeżeli dobrze zrozumiałem, wyłapujesz późne pogony? --> z niewielką ilością alkoholu... ( i z niezłym posmakiem owoców ).
Czasami szkoda mi opróżnianiać kocioł po pierwszym gotowaniu --> ładnie pachnie.
Pozdrawiam
Jachu

Autor tematu
rosjan
300
Posty: 338
Rejestracja: czwartek, 18 maja 2017, 11:19
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Wina i własny wyrób
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Południe Paryża
Podziękował: 109 razy
Otrzymał podziękowanie: 21 razy
Re: Jak przechowywać destylat?

Post autor: rosjan »

Cześć
Jestem już po trzecim pędzeniu mojego pierwszego nastawu owocowego z malin na kolumnie półkowej od Akasa. Ilość urobku chudnie za każdym razem. Zostało mi około 2,5 l serca 93%. Serce odbierałem do 95° temperatury w kotle z prędkością 40 ml na minutę. Potem zmiana naczynia (w sumie 5 naczyń) do wzrostu temperatury nad OLM.
W razie czego spuściłem jeszcze jeziorko ale praktycznie nie było już tam przedgonów.
To co zebrałem poza sercem ma bardzo mocny zapach pogonów a coraz mniej owoców. Chyba po trzeciej destylacji nie mogłem spodziewać się niczego innego.
@szlumf,
Nie mając możliwości spuszczenia tego co jest na półkach opróżniłem bufor tuż przed końcem procesu i po wyłączeniu grzałek wszystko co było na półkach zleciało do bufora. Jeszcze tego nie próbowałem ale myślałem, że jest to procedura podobna do tego co robisz ściągając końcową zawartość półek.
Koledzy, nic straconego
Czekają dwa kolejne nastawy owocowe i będzie jeszcze więcej !!! Będziemy mogli czym się częstować na kolejnym zjeździe :) :D :P
Pozdrawiam
Jachu

redhot
200
Posty: 212
Rejestracja: piątek, 27 sty 2017, 15:54
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 35 razy
Re: Jak przechowywać destylat?

Post autor: redhot »

Robiłem w tym roku świeże maliny cztery razy na półkach (mam nadprodukcję jeżynomalin i malin na rodzinnej działce). Robiłem na jednokrotnym odpędzie, dwa razy na czterech półkach, raz na trzech i raz na pięciu. Destylat z pięciu nada się tylko do nalewki malinowej, bo ciężko rozpoznać bez zasugerowania pijącemu z czego to jest. Przy czterech półkach maliny są już do rozpoznania od razu, przy trzech też ale oczyszczenie jest trochę za małe. Chcesz się wymienić próbką?

Autor tematu
rosjan
300
Posty: 338
Rejestracja: czwartek, 18 maja 2017, 11:19
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Wina i własny wyrób
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Południe Paryża
Podziękował: 109 razy
Otrzymał podziękowanie: 21 razy
Re: Jak przechowywać destylat?

Post autor: rosjan »

cześć @redhot
Z wielką przyjemnością wymienię się z tobą na trunki :)
Jest tylko mały kłopot ... mieszkamy Francji i wysyłka z pewnością będzie drogo kosztować. :(
Pozdrawiam
Jachu

Autor tematu
rosjan
300
Posty: 338
Rejestracja: czwartek, 18 maja 2017, 11:19
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Wina i własny wyrób
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Południe Paryża
Podziękował: 109 razy
Otrzymał podziękowanie: 21 razy
Re: Jak przechowywać destylat?

Post autor: rosjan »

@szlumf,
Spróbowałem dzisiaj zawartość bufora, do którego spłynęło z półek. 0% i lekki posmak owoców. Myślę, że tak jest, bo było to trzecie gotowanie i nie zostawiłem dundera. Chyba najwiecej uwagi należy zwrócić przy pierwszym gotowaniu. Człowiek na błędach się uczy...
Następnym razem będzie inaczej
Jeszcze raz dzięki za sugestie
Pozdrawiam
Jachu

gadaka
350
Posty: 351
Rejestracja: sobota, 8 wrz 2012, 23:21
Podziękował: 46 razy
Otrzymał podziękowanie: 22 razy
Re: Jak przechowywać destylat?

Post autor: gadaka »

@rosjan Planujesz w najbliższym czasie gotować nastawy z innych owoców? Albo zbożowe?

Autor tematu
rosjan
300
Posty: 338
Rejestracja: czwartek, 18 maja 2017, 11:19
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Wina i własny wyrób
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Południe Paryża
Podziękował: 109 razy
Otrzymał podziękowanie: 21 razy
Re: Jak przechowywać destylat?

Post autor: rosjan »

@gadaka,
Zbożówek jeszcze nie robiłem, muszę podpatrzeć wawaldka, jak on to robi.
Mam nastawione wiśnie (jeszcze jest 15 BLG) i mieszankę czerwonych owoców (10 blg). Wiec jeszcze 2-3 tygodnie i na rury ... z trochę innym podejściem
Pozdrawiam
Jachu

wawaldek11
2500
Posty: 2896
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: Jak przechowywać destylat?

Post autor: wawaldek11 »

Robię na wielkiego lenia ;)
Pozdrawiam,
Waldek

Autor tematu
rosjan
300
Posty: 338
Rejestracja: czwartek, 18 maja 2017, 11:19
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Wina i własny wyrób
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Południe Paryża
Podziękował: 109 razy
Otrzymał podziękowanie: 21 razy
Re: Jak przechowywać destylat?

Post autor: rosjan »

:P W takim razie zostało mi nic innego jak tylko działać :P :P :oops:
Pozdrawiam
Jachu
Awatar użytkownika

sargas
600
Posty: 632
Rejestracja: czwartek, 3 lis 2016, 15:42
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: żytnia
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowanie: 31 razy
Re: Jak przechowywać destylat?

Post autor: sargas »

@rosjan ale rakiete masz :)
co do destylatu z malin z niczym nie mieszaj bo tutaj nie ma czego poprawiać ten smak natura po mistrzowsku stworzyła. Wlej do gąsiorka małego i niech sobie leży gdzieś w piwniczce i dojrzewa. Chyba że masz tego dużo to cześć możesz poświęcić na eksperymenty. Powodzenia.

gadaka
350
Posty: 351
Rejestracja: sobota, 8 wrz 2012, 23:21
Podziękował: 46 razy
Otrzymał podziękowanie: 22 razy
Re: Jak przechowywać destylat?

Post autor: gadaka »

@rosjan
Pewnie nie tylko ja będę czekał na relację - jeśli możesz to napisz jakie zmiany planujesz wprowadzić w sposobie prowadzenia destylacji :)

Autor tematu
rosjan
300
Posty: 338
Rejestracja: czwartek, 18 maja 2017, 11:19
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Wina i własny wyrób
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Południe Paryża
Podziękował: 109 razy
Otrzymał podziękowanie: 21 razy
Re: Jak przechowywać destylat?

Post autor: rosjan »

Tak, przede wszystkim zmniejszę prędkość odbioru. Serce, w miarę czyste, do damy, a reszta w mniejsze pojemniki. Waham się jeszcze z przedgonami, chciałbym ich nie dodawać, Ale ponoć te wczesne nie są takie złe. Zobaczę po dwóch tygodniach leżakowania. No i kilka pojemników pogony. Do tej pory miałem jeden pojemnik na serce , jedną butelkę na przedgony i jeden pojemnik na pogony. Jestem jeszcze na etapie oswajania się z aparaturą, Akas dosyła mi chłodniczkę z papugą, będzie trochę łatwiej. No i zechcę potrzymać to w beczce z kasztanowca.
Wszelkie krytyki mile widziane!!! :)
Pozdrawiam
Jachu

Szlumf
2000
Posty: 2379
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 629 razy
Otrzymał podziękowanie: 583 razy
Re: Jak przechowywać destylat?

Post autor: Szlumf »

Pojemniki z urobkiem zostaw tylko zakryte gazą z gumką na te 2 tygodnie. Dla porównania możesz też małe próbki z każdego pojemnika zostawić w szczelnie zamkniętych buteleczkach.

Autor tematu
rosjan
300
Posty: 338
Rejestracja: czwartek, 18 maja 2017, 11:19
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Wina i własny wyrób
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Południe Paryża
Podziękował: 109 razy
Otrzymał podziękowanie: 21 razy
Re: Jak przechowywać destylat?

Post autor: rosjan »

Witam,
Jestem cały happy, wczoraj otrzymałem 2 nowe beczki dębowe wypalone pod destylat. Chciałem, żeby przyszły oddzielnie z 2 miesięcznym interwałem, takie było zamówienie, a tu niespodzianka: przyszły razem, ładnie odkręcone folią. Zalałem jedną trunkiem do starzenia No i ... zabrakło na drugą. Zadzwoniłem do producenta z pytaniem jak zrobić, żeby beczka poczekała i panienka odpowiedziała, że muszę koniecznie zalać destylatem do trzech dni po otrzymaniu beczki!!!
Co radzicie? :help: :help: :help:
Pozdrawiam
Jachu
Awatar użytkownika

szatajoh
200
Posty: 234
Rejestracja: niedziela, 28 paź 2012, 15:50
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Whiski i Sliwowica
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Norynberga/Zywiec
Podziękował: 93 razy
Otrzymał podziękowanie: 34 razy
Kontakt:
Re: Jak przechowywać destylat?

Post autor: szatajoh »

Nie wpadaj w panikę zalej beczkę wrzacą wodą
niech sobie cieknie i pęcznieje potem daj destylat. Bez stresu odczekaj az beczka nasiaknie i zrobisz odpowiednią ilosć destylatu.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Jak przechowywać destylat?

Post autor: Zygmunt »

W ogóle zalej najpierw wodą i potrzymaj parę dni, bo wlanie destylatu do świeżej beczki to marnotrawstwo. Zalej wodą, poczekaj parę dni, a potem do momentu wlania w nią destylatu warto potrzymać w niej wino.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

Autor tematu
rosjan
300
Posty: 338
Rejestracja: czwartek, 18 maja 2017, 11:19
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Wina i własny wyrób
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Południe Paryża
Podziękował: 109 razy
Otrzymał podziękowanie: 21 razy
Re: Jak przechowywać destylat?

Post autor: rosjan »

Druga beczka jest jeszcze w folii. Pierwszą zalałem wczoraj wodą i nic nie cieknie. Druga będzie z pewnością taka sama. Spróbuję jak zasugerował Zygmunt zalać ją na 2 miesiące czerwonym winem, które potem puszczę na rurki. Dzięki za sugestie :poklon;
Pozdrawiam
Jachu

mardok
250
Posty: 255
Rejestracja: środa, 24 cze 2015, 23:53
Podziękował: 51 razy
Otrzymał podziękowanie: 36 razy
Re: Jak przechowywać destylat?

Post autor: mardok »

@rosjan, to wino może okazać się dobre i nie pójdzie na rurki :)
Organizm całkowicie pozbywa się alkoholu po 21 dniach, czyli nigdy...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przechowywanie destylatu”